
20 серпня Демократична партія США офіційно утвердила кандидатуру Камали Гарріс на пост віце-президента США.
Після того, як провідні міжнародні ЗМІ повідомили, що Джо Байден переміг на виборах президента США, вона стане першою темношкірою жінкою, яка обійме цю посаду у Білому домі.
Хто така Камала Гарріс
55-річна сенатор від штату Каліфорнія має великий політичний та правничий досвід. У 2003 році вона змогла стати окружним прокурором Сан-Франциско, а через вісім років — першою жінкою-генпрокурором штату Каліфорнія, пропрацювавши на цій посаді два терміни.
Вже від тоді Гарріс будувала собі імідж “прогресивного прокурора” – її активна діяльність забезпечила Камалі місце у сенаті, тому вже у 2017 році вона представляла там Каліфорнію.
На посаді генпрокурора вона боролася з організованою злочинністю, секс-торгівлею та провела операцію з вилучення нелегальної зброї у штаті. Змушувала великі нафтові та фармацевтичні компанії сплачувати величезні штрафи за порушення, однак майже не розслідувала злочини, скоєні поліцейськими.
Читайте: Результати виборів у США: Байден перемагає Трампа (ОНЛАЙН)
Як біографія Гарріс допоможе Байдену
Камала народилася в Окленді у родині мігрантів: її мати індіанка, а батько чорношкірий виходець з Ямайки. Після розлучення батьків дівчинка залишилася з мамою. Їй поталанило піти у школу через рік після того, коли у США пройшла програма десегрегації і діти різних рас могли навчатися в одному класі.
В Університеті Говарда Камала отримала освіту політолога та економіста, а пізніше здобула ступінь доктора юридичних наук у Каліфорнійському університеті.
Про те, що у парі з ним на вибори піде жінка, Байден заявляв ще навесні. Вибір Гарріс – це цілком логічний та стратегічний хід Джо.
Камала сповнена ентузіазму, вона донька мігрантів, афроамериканка азійського походження, підтримує ЛГБТК+ спільноту – саме її персона додає Байдену прихильність того електорату, чию підтримку він би не отримав наодинці.
Водночас Байден і Гарріс є представниками поміркованої частини демократів. Такий фактор дещо відштовхує частину лівих, але робить прихильними незалежних виборців та частину республіканців.
Читайте: Гучні та непередбачувані: чим запам’яталися вибори у США
Міжнародна позиція Гарріс
- Афганістан
Конфлікт в Афганістані потрібно вирішувати політичним шляхом, тому звідти потрібно вивести американські війська.
- Саудівська Аравія
США не повинні підтримувати дії Саудівської Аравії в Ємені та продавати їй зброю.
- Ізраїль
Вважає Ізраїль критично важливим союзником, безпека якого має бути пріоритетом для США.
- Іран
Критикувала Трампа за вихід з ядерної угоди з Іраном.
- КНДР
До Північної Кореї варто ставитися зі скептицизмом, оскільки марно вірити у їхнє ядерне роззброєння.
Ставлення Гарріс до України
Камала впевнена, що РФ захопила території в Україні та Грузії, а також надає військову підтримку бойовикам на Донбасі. Політик наголошує, що анексія Криму та постійні кібератаки є серйозними порушеннями міжнародного права.
Вона звинувачує Росію у збитті малазійського Boeing 777 над Донбасом.
У 2019 році, коли Гарріс балотувалася від демократів на пост кандидата у президента США, то наголошувала, що буде підтримувати Україну та посилюватиме співпрацю між державами.
– На відміну від чинного мешканця Білого дому, я б постійно протистояла Путіну і захищала демократичні цінності, права людини та міжнародне право.
Попри це Камала зазначала, що з Кремлем потрібно налагоджувати певні стратегічні дипломатичні відносини.
Вибори президента в США відбулися 3 листопада. Головними претендентами на посаду були демократ Джо Байден і республіканець Дональд Трамп.
Урочиста церемонія присяги новообраного президента повинна відбутися 20 січня 2021 року.