
США і Велика Британія розкритикували непрозорість проведення парламентських виборів в Росії.
Як зазначається в заяві керівника прес-служби Держдепартаменту США Неда Прайса, вибори в Держдуму 17-19 вересня проходили в умовах, що не сприяли вільній та чесній процедурі голосування.
Аналогічну позицію висловила й влада Великої Британії. Як зазначається в заяві МЗС країни, вибори в Держдуму не позначилися позитивно на демократії в країні через низку обмежень, що діяли в процесі голосування. Парламентські вибори в РФ схарактеризувати як “серйозний крок назад для демократичних свобод в країні”.
– Використання російською владою законів про екстремістські організації, іноземних агентів і небажані організації значною мірою обмежило політичний плюралізм і перешкоджало здійсненню цивільних і політичних прав російського народу, – заявили в Держдепартаменті.
США і Велика Британія закликають РФ дотримуватися прав і основних свобод людини, а також припинити кампанію щодо тиску на громадянське суспільство, політичну опозицію та незалежні ЗМІ.
Своєю чергою Посольство РФ у Вашингтоні назвало твердження Держдепу про невільні й непрозорі вибори в Росії голослівними.
Нагадаємо, в Росії завершилися триденні вибори депутатів до Державної думи – нижньої палати парламенту, а також губернаторів у 12 регіонах країни.
За ходом голосування стежили тільки російські спостерігачі. Міжнародні представники не були залучені через висунення Росією неприйнятних умов.
Вибори відбулися і на території окупованого Криму, тому СБУ порушила кримінальне провадження.
В Євросоюзі також заявили, що ніколи не визнають результати виборів до Держдуми РФ в окупованому Криму.