Укр Рус
, редакторка стрічки

РФ не менше 24 разів застосувала в Україні касетну зброю – ООН

Війна в Україні: Росія застосувала касетну зброю не менше 24 разів
Фото: Getty Images

Армія Російської Федерації з моменту незаконного вторгнення 24 лютого не менше двох десятків разів застосовувала касетні боєприпаси у населених пунктах України.

Про це заявила голова Управління ООН з прав людини Мішель Бачелет.

За її словами, касетну зброю РФ уже застосувала 24 рази.

Зараз дивляться

– Уже не один місяць все населення України переживає справжній жах. Життя мільйонів людей перевернулися, оскільки вони змушені залишати свої будинки або ховатися у підвалах та бомбосховищах, бо їхні міста обстрілюються та руйнуються, — сказала Бачелет.

У зв’язку з цим Рада ООН з прав людини в середу оголосила імена трьох слідчих, які розслідуватимуть події в Україні. Це Ерік Месе з Норвегії, Ясмінка Джумхур із Боснії та Герцеговини та Пабло де Грейфф із Колумбії.

Комісія розслідуватиме порушення прав та злочини, скоєні під час воєнного нападу Росії на Україну.

Читайте також
У Краматорську ворог застосував фосфорні боєприпаси
Ракетний удар РФ по Краматорську

На сьогодні понад чотири мільйони людей змушені були виїхати з України до сусідніх країн, за даними порталу Агентства ООН у справах біженців. З них 2,3 мільйона зараз перебувають у Польщі, 608 тисяч у Румунії та ще сотні тисяч у Молдові, Угорщині, Росії та Словаччині.

За даними ЮНІСЕФ, з України виїхало понад два мільйони дітей.

На Женевському форумі верховний комісар ООН з прав людини також повідомила, що внаслідок російських обстрілів пошкоджено медичні заклади, зокрема 50 лікарень.

Повторюючи заклики Генерального секретаря ООН до припинення бойових дій, Бачелет наполягала на тому, щоб керівництво РФ “прислухалося до чітких та рішучих закликів Генасамблеї ООН та негайно вжило заходів щодо виведення своїх військ із території України”.

Читайте також
Використання забороненої зброї: чим РФ нищить мирні міста України
Яку заборонену зброю Росія використовує в Україні

Касетні бомби у разі застосування у житлових районах можуть призводити до значних втрат серед населення. Цей вид озброєння заборонений Дублінською конвенцією про касетні боєприпаси 2008 року. Росія конвенцію не підписувала.

Бомба, Війна в Україні, ООН, Російська агресія, Росія, ЮНІСЕФ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка