PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Раді пропонують зменшити мінімальний капітал банків із 500 до 200 млн грн – законопроект

Відповідні зміни пропонується внести в ст. 31 закону Про банки та банківську діяльність. Законопроект №7231 напередодні зареєстрували в парламенті депутати-члени комітету на чолі з його головою Сергієм Рибалкою.

За словами Сергія Рибалки, важливо нарешті виправити помилку, допущену попереднім складом Верховної Ради і привести вимоги до капіталу банків у відповідність з економічними реаліями і світовою практикою. Він підкреслив, що неадекватні вимоги могли привести до загибелі десятків малих і середніх банків, хоча більшість із них показали в кризу найбільшу стійкість і дуже важливі для розвитку кредитування малого і середнього бізнесу та підтримки конкуренції.

Вимоги до мінімального розміру статутного капіталу новостворюваних банків були підвищені з 120 до 500 млн грн ще в 2014 році як один із заходів щодо стабілізації ситуації у фінансовому секторі. Діючі банки зобов’язали привести розмір капіталу до цієї норми протягом десяти років. В термін до 11 липня 2017 банки зобов’язані були довести статутний капітал до 200 млн грн.

За словами глави фінансового комітету парламенту, банки, які продовжують діяльність сьогодні та довели рівень статутного капіталу до 200 млн грн, в переважній більшості є фінансово стійкими, виконують економічні нормативи (зокрема – адекватності капіталу), відповідають критеріям прозорості, мають життєздатні бізнес-моделі та здатні до розвитку.

Читайте: Глава фінкомітету Рибалка в США розповів конгресменам про українські реформи

Сергій Рибалка підкреслив, що в усьому світі не рівень статутного капіталу визначає стійкість банку, а показники адекватності капіталу.

– Для банків, які вже стабільно працюють, вимога щодо подальшого нарощування статутного капіталу вже не виконує роль компенсатора ризиків, однак фактично є платою за право продовжувати діяльність. Значна кількість невеликих банків сьогодні мають ефективні бізнес-моделі та зрозумілі стратегії розвитку з урахуванням сегментів ринку, в яких вони вже представлені або планують розвиватися. Вони значно менше перевантажені непрацюючими кредитами в порівнянні з великими банками, і в середньому мають кращі показники достатності капіталу, – зазначають автори законопроекту.

Ці висновки підтверджуються і результатами діагностики (стрес-тестів) найменших банків: 90% з 33 найменших за активами банків не вимагають подальшої докапіталізації.

Крім того за словами Сергія Рибалки, вимоги до мінімального розміру статутного капіталу банку в Україні вже перевищили аналогічні вимоги Європейського союзу. Так, згідно з Директивою ЄС від 26/07/2013 №2013/36/EU кредитні установи повинні мати статутний капітал, не менше ніж 5 млн євро.

Раніше глава комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності Сергій Рибалка вніс на розгляд парламенту законопроект Про стимулювання ринку криптовалют і їх похідних в Україні.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка