PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Вакарчук у політиці: конкурент Зеленського і ліберал з західними цінностями

Святослав Вакарчук йде на вибори у Верховну Раду. Чим він відрізняється від Зеленського, якою буде політика партії Вакарчука та як зміниться склад Ради – у матеріалі Фактів ICTV.

Вакарчук

Святослав Вакарчук йде на парламентські вибори. Вже 16 травня він може повідомити про свої наміри та презентувати свою команду. Про це Фактам ICTV розповіли власні джерела.

Зазначимо, що прес-служба співака не підтвердила інформацію, втім, і не спростувала її. Однак в деяких ЗМІ вже з’являється інформація, що передвиборчий штаб Вакарчука очолить Юлія Клименко.

Перезавантаження політики

Володимир Зеленський став результатом запиту суспільства на нові обличчя та своєрідним протестом проти чинної політичної системи.

Втім, і Вакарчук, який майже не має політичного досвіду, підпадає під категорію нових облич. То чи побачимо ми перезавантажену Верховну Раду після виборів?

Політолог Ігор Рейтерович запевняє, що ні.

Ігор Рейтерович

– Те, що запит на нові обличчя зберігається і буде дуже високим, – безсумнівно. Про кардинальну зміну ми зможемо говорити ближче до 2024 року, коли значна частина тих політиків, які зараз зберігаються у владі і збережуться у 2019 році, відійдуть.

Він запевняє, що когорта нових політиків з’явиться в партії Слуга народу. З нових політичних сил – Слуга народу та партія Вакарчука. Всі інші – старі обличчя з новими назвами.

 – Достатньо згадати заяву Порошенка про те, що Солідарність планує зробити ребрендинг. Частина нових облич з’явиться, але там залишаться ті політики, які брали участь у політичному житті раніше. Вони просто змінять свою політичну чи партійну приналежність.

Отож кардинальне переформатування політичного поля відбудеться лише після 2024 року, коли старі політики залишать владу.

Вакарчук – черговий Зеленський?

У Святослава Вакарчука та Володимира Зеленського багато спільного. Обидва з’являлись у рейтингах президентських виборів, обидва несистемні політики та вихідці зі сфери шоу-бізнесу.

Втім, на фоні Зеленського Вакарчук все ж матиме перевагу, впевнений Рейтерович.

– Він повністю підходить під класичне визначення нового обличчя.

Окрім того, він мав певний політичний досвід, що також можна розглядати як позитивний фактор. У 2007 році Святослав Вакарчук вже був депутатом Верховної Ради, втім через рік склав мандат.

Раніше Факти ICTV писали про шанси Вакарчука на виборах.

– Найголовніше – він займався достатньо активною громадською діяльністю. Він більш глибокого розбирається в політичних та соціально-економічних процесах, – наголошує експерт.

Популярність діячів – черговий фактор, який може їх об’єднати, втім, експерт говорить, що тут теж є свої відмінності:

– Без образ, але популярність Зеленського попсова, а у популярності Вакарчука є певний елемент елітарності. Ми розуміємо, що рок слухають не всі категорії населення.

Партія Вакарчука – яка вона?

Ідеологія Святослава Вакарчука матиме ліберальний напрям, впевнений експерт.

– Ідеологія не консервативна, заснована на ліберальних цінностях. Класичні, традиційні для західного суспільства цінності, які поділяються і громадянами України.

Електорат, який буде мобілізовувати Вакарчук, – креативний клас. Окрім того, він стане конкурентом і для Петра Порошенка, і для партії Володимира Зеленського і навіть для Анатолія Гриценка.

– Частково електорат Петра Порошенка – молодий та національно орієнтований. Певною мірою електорат Зеленського –представники цього креативного класу. Ті молоді люди, які мало дивляться телевізор, але багато часу проводять в соціальних мережах. Плюс електорат того ж патріотично налаштованого Гриценка.

Ігор Рейтерович впевнений, що Вакарчук без проблем пройде 5%-й бар’єр до Ради. Втім, його політичне майбутнє буде залежати, по-перше, від команди, яку він презентує, а по-друге – від його ідеологічних орієнтирів.

Святослав Вакарчук повертається в політику. Незабаром він представить команду. З ними він має намір змінювати майбутнє країни, яке, за словами самого ж співака, не можна виграти в лотерею, натомість його здобувають “відважні та відповідальні”. Чи зможе він цього разу реалізувати свої задуми?

Лілія Ященко 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка