PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Омбудсмени попросять Зеленського та Путіна помилувати засуджених

Уповноважені з прав людини в Україні і Росії мають намір звернутися до президентів двох країн з проханням про помилування ряду засуджених.

Омбудсмени попросять Зеленського та Путіна помилувати засуджених

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова заявила, що спільно з уповноваженим з прав людини в РФ Тетяною Москальковою обговорили питання про помилування засуджених.

– Ми звернемося до керівників наших країн з розгляду кейсів – деяких наших громадян і громадян вашої країни про помилування, щоб вони були звільнені, – сказала омбудсмен.

Денісова повідомила, що привезла для Москалькової список зі 150 громадян України, які перебувають на території Росії, включаючи 24 українських моряків.

– Ми розширили кількість кейсів, за якими є можливість розгляду питань про надання медичного забезпечення, обслуговування та допомоги незалежними лікарями, – підкреслила Денисова.

Москалькова сказала, що має намір звернутися до керівництва Федеральної служби виконання покарань Росії з проханням допустити незалежних лікарів для того, щоб усунути сумніви між різними медичними висновками з приводу, наприклад, громадянина України Павла Гриба.

Читайте: Денісова – Москві: Психекспертиза моряків порушує статус військовополонених

Вона пояснила, що російські лікарі провели консультацію і констатували, що Грибу не потрібна операція, бо вона може завдати шкоди здоров’ю, а українські лікарі вважають, що операція необхідна.

Москалькова сказала, що питання обміну не в її компетенції, але вона вітає будь-які домовленості між українською і російською стороною, які можуть сприяти якнайшвидшому поверненню громадян до своїх домівок, сім’ї, до нормального життя.

– Ми намітили дорожню карту взаємодії, – сказала російський омбудсмен.

Дивіться відео: Омбудсмени України і Росії звернуться до президентів двох країн з проханням про помилування засуджених

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський помилував українського політв’язня Литвінова.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка