PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

ДТЕК наголосив на законності та обґрунтованості ціноутворення на енергоносії

Компанія ДТЕК наголошує на законності та економічній обґрунтованості методики ціноутворення на енергоносії за принципом імпортного паритету.

ДТЕК наголосив на законності та обґрунтованості ціноутворення на енергоносії

НАБУ надіслало повідомлення про підозру співробітникам ДТЕК. В компанії вважають, що жодної обґрунтованої причини для подібних слідчих дій немає, а підозри слідства безпідставні.

– Порядок, до якого мають претензії слідчі органи, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, яких раніше не було, а рішення щодо правил роботи ухвалювалися державними органами суб’єктивно. Доцільність використання принципу імпортного паритету та відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практикам європейських держав була підтверджена численними міжнародними експертизами, результати яких мають бути враховані, – зазначають у ДТЕК.

Зокрема, експерти підтверджують коректність застосування принципу імпортного паритету, прив’язку цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність внесення витрат на логістику тощо. Дослідження показують відсутність надприбутків як у вугільному секторі, так і для української теплової генерації. Використання принципу імпортного паритету під час встановлення ціни на енергоносії – вимога МВФ та інших кредиторів України. Але, на відміну від стрімкого зростання цін на газ, тарифи на електроенергію для населення незмінно залишаються найнижчими в Європі.

Співробітники ДТЕК вже надали НАБУ необхідні документи та відповіли за запитання.

– Під час взаємодії з державними органами співробітники ДТЕК завжди дотримувались норм ділової етики. Компанія брала активну участь у запровадженні реформи на ринку електричної енергії задля встановлення рівних та прозорих правил роботи для всіх учасників. Звинувачення слідчого органу щодо некоректної поведінки співробітників ДТЕК під час взаємодії з державними органами влади ми вважаємо безпідставними та необґрунтованими.

Компанія буде вживати всіх законних заходів щодо захисту честі та гідності співробітників ДТЕК. В компанії наголошують на необхідності всебічного й об’єктивного розслідування, яке, врешті, припинить спекуляції навколо методики ціноутворення на енергетичне вугілля, – зазначають у ДТЕК.

Читайте: Академію ДТЕК визнали однією з найкращих у світі

У ДТЕК наголошують, що працюють в межах законодавчого поля України та дотримуються міжнародних стандартів з комплаенс-етики.

– Компанія – найбільший інвестор, платник податків та працедавець України. У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд грн, податкові відрахування – 26 млрд грн. Лише у вугільну галузь за весь час існування компанія інвестувала $3,5 млрд, що дозволило збільшити видобуток вугілля більше ніж вдвічі, забезпечити генерацію українським вугіллям та уникнути відімклення електроенергії, – підкреслили у компанії.

Нагадаємо, за минулий рік вугільні підприємства ДТЕК Добропіллявугілля наростили видобуток вугілля на 1,3 млн тонн порівняно з попереднім роком.

Джерело: Українські новини

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка