PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

КС визнав неконституційним законопроект Зеленського про уповноважених Ради

Конституційний суд України визнав не відповідним до Конституції внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект про уповноважених Ради.

Володимир Зеленський

Конституційний суд України визнав не відповідним до вимог ч.1 ст.157 Конституції внесений президентом Володимиром Зеленським законопроект №1016 про внесення змін до статті 85 і 101 щодо уповноважених Верховної Ради.

Запропоновані законопроектом зміни передбачають запровадження нового виду парламентського контролю, який може вийти за межі додержання конституційних прав і свобод людини та потенційно може становити ризик надмірного втручання парламенту у різні сфери суспільних відносин.

– Конституційний суд України застерігає від введення такого контролю, оскільки це несумісно з принципом верховенства права.

Для людини і громадянина така невизначеність є загрозою свавілля з боку органів публічної влади та їх посадових осіб, – йдеться у висновку КС.

Читайте: Зеленський створив Раду з питань свободи слова

Крім того, введення нового виду парламентського контролю через інститут уповноважених Ради може призвести до звуження сфери діяльності уповноваженого Верховної Ради з прав людини (омбудсмена).

Висновок КС є обов’язковим, остаточним і таким, що не може бути оскарженим.

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада направила законопроект в КС для отримання висновку щодо відповідності Основному закону.

Джерело: КСУ

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка