Що відомо про міністра охорони здоров’я Максима Степанова

Максим Степанов очолив Міністерство охорони здоров’я України.
Таке рішення на позачерговому засіданні Ради 30 березня підтримали 246 депутатів.
Кандидатуру Степанова підтримали з другої спроби – спершу за його призначення проголосували 217 народних депутата при необхідних 226.
Біографія
Максим Степанов народився в сім’ї медиків. Сам – хірург за першою освітою, дружина – нефролог вищої категорії.
З грудня 2011 по 2016 – директор поліграфкомбінату Україна. Там Степанов воював із паспортною мафією, у результаті Україна почала друкувати перші у країні ID-карти, які, до речі, стали дешевшими за колишні.
Читайте: Рада призначила Марченка міністром фінансів
З 2017 до 2019 року – губернатор Одеської області. У пріоритеті були медицина, інфраструктура й освіта.
Серед перемог Степанова на цій посаді в регіоні виділяють: запуск телемедицини – він зробив новий для України медичний пілот успішним кейсом; відкриття найбільшого у країні центру нефрології; створення карти реперфузійних центрів для сердечників у всій області; запуск дистанційного навчання для школярів із віддалених сіл; будівництво траси Одеса–Рені.
У 2019 році під час виборчої кампанії, вступив у відкритий конфлікт із Петром Порошенком. Степанов не захотів роздавати по 1 тис. грн з бюджету під вибори, за що його відсторонили.
Під час спалаху захворюваності на коронавірус уже колишній глава ОДА зайнявся волонтерством та став допомагати одеським лікарням. Закупив для медиків захисні костюми, апарат ШВЛ і 4 тис. респіраторів.
Отже, за останні сім місяців у МОЗ змінилося три керівники. Максим Степанов – четвертий. Спадщину він отримав сумнівну – розвалену систему охорони здоров’я, розпал епідемії страшної хвороби й непідготовлених до неї медиків і лікарні.
Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада України звільнила Іллю Ємця з посади міністра охорони здоров’я України.
Фото: ЮК, Одеська ОДА