Укр Рус
, редактор стрічки

Вашингтон планує надати Україні ракети, здатні розблокувати чорноморські порти – Reuters

США планують передати Україні протикорабельні ракети Гарпун – Reuters
Фото: Depositphotos

Вашингтон розглядає можливість надати Україні потужну протикорабельну зброю.

Про це пише Reuters з посиланням на інформацію від двох співробітників Конгресу США та трьох неназваних американських чиновників.

Йдеться про постачання американських протикорабельних ракет Гарпун, які виробляє Boeing, та ракет Naval Strike Missile, вироблених компанією Kongsberg and Raytheon Technologies.

Зараз дивляться

Подібні поставки стануть можливими завдяки Сполученим Штатам та країнам-союзникам у Євросоюзі.

Reuters вважає, що такі ракети можуть використовуватися для розблокування портів України в Чорному морі, що допоможе відновити експорт зерна.

Видання Голос Америки раніше повідомляло, що Сенат Конгресу США 19 травня затвердив проєкт закону, який передбачає надання додаткової допомоги для України в обсязі $40 млрд.

Американський президент Джо Байден має намір підписати законопроєкт під час свого візиту до країн Азії, який розпочався 20 травня.

Пакет допомоги від США містить фінансову підтримку у $6 млрд на зброю для України, а також навчання ЗСУ, понад $8 млрд на поповнення військових запасів США, що впали через надання зброї Україні, а також майже $4 млрд фінансової підтримки на зміцнення сил США в європейському регіоні. Крім того, понад $8 млрд піде на економічну підтримку України.

Раніше прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон повідомляв, що Лондон передасть Україні протикорабельні ракети. Втім, голова британського уряду не уточнив, про які саме ракети йдеться.

Читайте також
Обстріли п’яти областей України та наступ росіян на Донбасі: що відбувається на 87-й день війни (онлайн)
Війна в Україні – день 87 – новини України під час війни онлайн

Джерело: Reuters, Голос Америки
Війна в Україні, Росія, США, Україна, Чорне море
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка