Є важливі аргументи та пропозиції: на Мальті завершилася перша сесія щодо Формули миру

На Мальті завершилася перша сесія зустрічі зовнішньополітичних радників і радників з питань національної безпеки за українською Формулою миру.
Про це повідомив керівник Офісу президента Андрій Єрмак у суботу, 28 жовтня.
— Завершуємо першу сесію зустрічі на Мальті. І далі – готуємося до другої. Маємо важливі аргументи та пропозиції, – зазначив він.
За словами Єрмака, Україна та партнери презентували п’ять пунктів української Формули миру, над якими працювали робочі групи, і своє бачення імплементації.
Він нагадав, що це ядерна безпека, енергетична безпека, продовольча безпека, гуманітарний напрям (звільнення полонених і депортованих осіб), відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
— Україна націлена на цілком конкретні результати – Глобальний саміт миру лідерів держав, – наголосив глава ОПУ.
В Офісі президента повідомляли, у зустрічі на Мальті візьмуть участь 65 країн, що значно більше, аніж у попередній, яка відбулася у Джидді (Саудівська Аравія).

За інформацією агенства Bloomberg, в участі не братиме участі Китай. Водночас, у списку учасників країни G7, Катар, Південна Африка, Індія і Туреччина. Також повідомлялося, що деякі країни, такі, як Бразилія та Чилі, візьмуть участь онлайн.
Що передбачає українська Формула миру?
У жовтні 2022 року президент Володимир Зеленський озвучив лідерам G7 Формулу миру для подолання російської загрози.
Вона зокрема передбачає оборонну підтримку України, захист територіальної цілісності та покарання винних у збройній агресії Росії. Крім того, вона передбачає протидію екоциду та фіксацію завершення війни.
Формула миру Зеленського містить 10 пунктів: радіаційна та ядерна безпека; продовольча безпека; енергетична безпека; звільнення всіх полонених і депортованих; виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку; виведення російських військ і припинення бойових дій; повернення справедливості; протидія екоциду; недопущення ескалації; фіксація закінчення війни.
