Укр Рус
, редакторка стрічки

У ГУР розповіли деталі операцій дрона Magura V5: Шість годин “ходили” за кораблем РФ

Magura V5 дрон: які кораблі знищили за допомогою дронів
Фото: Getty Images

Українські морські ударні дрони Магура (Magura V5) задумувались як мисливці за кораблями. З їхньою допомогою українські розвідники змогли відправити на дно не одне російське судно.

Про це йдеться у матеріалі Української правди.

Знищені за допомогою дронів Magura кораблі РФ

Першим успіхом українських морських ударних дронів Магура став російський розвідувальний корабель Іван Хурс. Його вдалось потопити у травні 2023 року.

Зараз дивляться

Як розповів керівник відділу безпілотних систем ГУР генерал із позивним Борець, тоді вороже судно виконувало завдання за 120 кілометрів на північний схід від протоки Босфор.

– Іван Хурс — наш перший вихід успішний. Але це дистанція понад 500 кілометрів. Операція була дуже складною. Місія за часом затягнулася через погані погодні умови. Зв’язок постійно зникав, – пригадує Борець.

За словами генерала, під час зближення з судном практично за сто метрів зник зв’язок. Розвідники припинили керувати дронами, а екіпаж ворога почав відбивати атаку. Згодом зв’язок повернувся, і близько шести годин українські захисники “ходили за кораблем слідом”, чекаючи, коли на борту закінчиться боєкомплект.

– Десь через дві години стало зрозуміло, що БК у них не закінчується. Ми його зустріли десь о пів на першу ночі, і приблизно до сьомої години ранку він відстрілювався. Поки його переслідували, то в деяких дронах уже й пальне закінчилось, бо ж відстані дуже великі. Деякі дрони були пошкоджені. Але ми таки до нього дісталися, – пригадує представник розвідки.

Згодом наприкінці липня 2023 року Магура вперше наздогнав і пошкодив у морі патрульний корабель РФ Сергій Котов. Удруге вони зустрілися у вересні того ж року, і знову Котов разом з іншим кораблем, Василем Биковим, зазнали ушкоджень, але не затонули.

У ніч на 10 листопада дрони ГУР Магура вистежили та групою уразили два швидкісні десантні катери росіян: Серну та Акулу.

Уже 1 лютого 2024 року вдалося потопити ракетний катер “Івановєц, 14 лютогоВДК Цезар Куніков.

– Тобто у цих дронів, якщо рахувати Серну й Акулу – чотири поспіль не просто пошкоджених, а повністю потоплених суден ЧФ РФ, – йдеться у матеріалі.

Для чого були задумані дрони Магура

Як пояснюють розробники, цю модель створювали спеціально для полювання на військові кораблі в морі. Тому цей дрон менший, швидший та значно маневреніший, ніж інші безпілотники.

– Всі пішли своїм шляхом. Ми пішли шляхом пошуку та знищення кораблів. Це наш вибір, ми розвиваємо саме таку методу. Постійне патрулювання – це не до нас. Ми працюємо точково. Ми вирішили, що працюємо суто по кораблях, – розповів очільник ГУР Кирило Буданов.

За його словами, та ж бухта Новоросійська чи Севастополь – це цікаві об’єкти. Захист там справді серйозний, але його можна подолати.

– А навіщо зараз витрачати багато сил і засобів там, де успіх сумнівний? Якщо можна майже гарантовано знищувати ті самі цілі, тільки на рейдах і переходах, – додав керівник розвідки.

Як працюють дрони Магура

Як розповів виданню один із членів команди розробників Магури, якщо раніше кількість дронів була меншою, і головним завданням було просто влучити у військовий корабель, то зараз вони діють уже групами більше 5 одиниць. Це дає змогу розподіляти ролі в групі, визначати черговість атаки тощо.

Зазначено, що головне завдання першої фази – знерухомити ціль, тому початковий удар зазвичай завдається по двигунах.

У другій фазі ударів завдають у найбільш вразливе місце кораблю, розповів розробник. Їх заздалегідь визначають під час вивчення цілі та планування місії. Якщо вдалося створити пробоїну, то наступних ударів завдають туди ж.

Далі залишається третя, остання фаза – дивитись, як воно тоне.

Раніше заступник головнокомандувача ЗСУ Вадим Сухаревський заявив, що окремі підрозділи Сил оборони на фронті вже тестують дрони зі штучним інтелектом, проте є певні складнощі.

Читайте також
Як дрони змінили війну і як навчитися їх збирати та пілотувати
Як дрони змінили війну та як стати оператором БПЛА в Україні

Джерело: Українська правда
Війна в Україні, ГУР, Дрони, Кирило Буданов, Чорноморський флот РФ
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка