Укр Рус
, редакторка стрічки

В угоді про надра немає поділу територій України на окуповані чи неокуповані — Качка

копалини надра видобуток
Фото: Pixabay

В угоді між США та Україною про надра, корисні копалини та рідкісноземельні метали немає поділу українських територій на окуповані та неокуповані. Київ не обговорював із Білим домом це питання.

Про це в інтерв’ю Суспільному розповів заступник міністра економіки — торговий представник України Тарас Качка, який брав участь у переговорах зі США щодо угоди про надра.

В угоді немає поділу територій України

— Ми не ділили території на окуповані та неокуповані. В преамбулі написано, що ми говоримо про всю територію України, тому тут нема дискусії, — сказав Тарас Качка.

Зараз дивляться

Де саме операційно буде діяти Американсько-український інвестиційний фонд відбудови, створення якого передбачає підписаний документ, теж ще не обговорювали.

— Це питання наступних етапів створення фонду, але, в принципі, воно не було суперечливим. Насправді тут спільне розуміння, що територіальна цінність України поважається. Окупація Росією є фактом, і рішення фонду будуть випливати з цього, — наголосив Тарас Качка.

Читайте також
Україна зберігає свій суверенітет за угодою про надра – Качка
Угода про надра: що буде з Україною після підписання угоди

Угода із США про надра

У ніч проти 1 травня США та Україна підписали угоду про доступ до природних ресурсів. Документ має ратифікувати Верховна Рада.

Президент України Володимир Зеленський сподівається, що з ратифікацією у парламентарів не буде проблем.

Раніше міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що угода з Україною про видобуток корисних копалин має стати важелем тиску на Росію на мирних переговорах. Таке бачення у президента США Дональда Трампа.

30 квітня Бессент підписав угоду з міністеркою економіки України Юлією Свириденко, заснувавши спільний фонд 50/50, який буде наповнюватися доходами від нових ліцензій на нафтові, газові та мінеральні проєкти на українській землі.

Читайте також
Прибутку від угоди про копалини між Україною та США може не бути ще 10 років – ЗМІ
кар'єр

Джерело: Суспільне
Дональд Трамп, США, США-Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка