Укр Рус
, редакторка стрічки

Що буде, якщо не сплатити штраф ТЦК: наслідки для боржника

що буде якщо не сплатити штраф ТЦК
Фото: Pexels

Причинами накладання штрафів від ТЦК можуть бути порушення правил військового обліку, ігнорування повісток або недостовірні дані в реєстрах.

Часто такі штрафи викликають у людей запитання — коли і як їх сплачувати, що буде в разі прострочення, чи можуть забрати майно і чи є спосіб зменшити суму? 

Що буде, якщо не сплатити штраф ТЦК, читайте в нашому матеріалі. 

Зараз дивляться

Що буде, якщо вчасно не сплатити штраф від ТЦК 

Якщо вам винесли штраф, варто знати, коли саме його треба сплатити, аби не втратити вдвічі більше.

Якщо цього не зробити вчасно, ТЦК та СП передасть постанову до Державної виконавчої служби, яка вже буде стягувати кошти примусово — і сума автоматично зросте вдвічі. 

Якщо ви не встигаєте у відповідні терміни, ТЦК та СП передає постанову до Державної виконавчої служби. Тоді замість 17 тис. грн ви будете змушені сплатити у примусовому порядку 34 тис. грн. 

Коли треба сплатити штраф ТЦК: терміни 

За словами адвоката Дар’ї Тарасенко, все залежить від вашого рішення. Якщо ви не оскаржуєте постанову, тобто визнаєте порушення, то маєте 15 календарних днів із моменту отримання постанови, щоб оплатити штраф. 

Адвокат радить надіслати до ТЦК та СП письмове підтвердження з копією квитанції про сплату.  

Це допоможе уникнути ситуації, коли штраф вже оплачено, але постанову все одно передають до виконавчої служби — просто тому, що не знали про оплату. 

Якщо ви вирішили оскаржити постанову, то штраф сплачувати поки не потрібно. 

Але важливо дотриматися процесуальних строків: 

  • Оскаржити постанову потрібно протягом 10 днів з моменту її винесення. Якщо ж ви отримали її пізніше, це може бути підставою, щоб поновити строк оскарження. 
  • Поки скаргу розглядають, ТЦК та СП не мають права передавати постанову до виконавчої служби. 

Після розгляду скарги можуть бути два варіанти: 

  • Скаргу задовольнили, постанову скасували — штраф платити не потрібно. 
  • Скаргу не задовольнили — у вас буде ще 15 днів від дати повідомлення про відмову, щоб оплатити штраф. 

Якщо ви оскаржуєте постанову, обов’язково повідомте про це ТЦК та СП письмово. Це зменшить ризик, що вони передадуть справу до виконавчої служби ще до того, як дізнаються про ваше оскарження. 

Як зменшити розмір штрафів 

Якщо ви сплатите штраф через застосунок Резерв+ упродовж 10 днів із моменту отримання постанови, можна скористатися знижкою та заплатити лише половину суми. 

Наприклад, якщо сума штрафу становить 17 тис. грн, достатньо буде перерахувати 8,5 тис. грн. А в разі покарання на 25,5 тис. грн — лише 12,75 тис. грн. 

Щоб здійснити оплату онлайн через мобільний додаток Резерв+, виконайте кілька простих кроків: 

  • Встановіть або відкрийте додаток Резерв+ на телефоні. 
  • Увійдіть у свій профіль. 
  • Перейдіть до розділу Штрафи. 
  • Виберіть зі списку потрібний штраф. 
  • Натисніть Оплатити. 
  • Введіть платіжні реквізити та підтвердьте платіж. 

Після цього ви отримаєте сповіщення про успішну оплату. Квитанцію краще зберегти — вона може знадобитися для підтвердження. 

Якщо штраф накладено через невірні або застарілі дані, важливо вчасно їх оновити, щоб у майбутньому уникнути нових санкцій. 

Яка відповідальність за несплату штрафу ТЦК 

Якщо штраф, накладений ТЦК, не сплатити протягом 15 днів, справу передають до органів державної виконавчої служби. Це передбачено статтями 307 і 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Далі вже працює Закон України Про виконавче провадження, отже на людину відкривають виконавче провадження, і борг стягують примусово. 

Стягнення може відбуватись з будь-якого доходу боржника — зарплати, пенсії, стипендії тощо. Також під примус можуть потрапити кошти на рахунках, майно, об’єкти інтелектуальної власності чи навіть речі, що спільно належать кільком особам.

Якщо грошей на рахунках недостатньо, можуть забрати цінності або навіть виставити рухоме майно, наприклад, авто, на примусовий продаж. 

Щодо житла, то за несплату штрафу його можуть забрати, але тільки якщо у людини немає інших активів, і лише в тому разі, якщо борг перевищує 160 тис. грн (це 20 мінімальних зарплат у 2025 році при розмірі 8 тис. грн).

Якщо сума боргу менша — єдине житло вилучати не мають права, і виконавець зобов’язаний знайти інше майно для погашення заборгованості. 

Детальніше про те, що можуть конфіскувати у боржника, читайте в нашому матеріалі. 

Читайте також
Штраф від ТЦК: як сплатити зі знижкою та що необхідно
Резерв+

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка