Російський генерал-полковник Володимир Спиридонов заочно засуджений в Україні до 15 років тюрми.

Військовий отримав вирок за те, що на початку тимчасової окупації Херсона командував розгоном мирних акцій протесту та скоював інші злочини.

Військові злочини російського генерала: що відомо

За даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення Спиридонов керував угрупованням Росгвардії, яке брало участь у захопленні Херсонщини.

Зараз дивляться

До складу його підрозділів входили чотири тактичні групи, спецзагін та оперативний підрозділ.

Після встановлення окупаційної влади він організував масові репресії проти учасників мирних протестів у Херсоні.

Документально підтверджено, що генерал віддавав накази на силові розгони демонстрацій у центрі міста.

Затриманих протестувальників вивозили до тюрем, де до них застосовували тортури.

Перед звільненням правобережної частини Херсонщини Спиридонов утік до РФ, де отримав підвищення.

Суд визнав його винним за ч. 2 ст. 28 та ч. 2 ст. 437 Кримінального кодексу України — злочини агресії, вчинені групою осіб за попередньою змовою.

СБУ та прокуратура Херсонської області продовжують комплексну роботу, щоб притягнути військового злочинця до реальної відповідальності.

Читайте також
Командир артполку РФ заочно отримав довічне за обстріл центру Херсона Градами
Артилерія танкової армії ЗВО РФ

Джерело: СБУ

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.