Укр Рус
, випускова редакторка

Подоляк про переговори з РФ: Триває робота над формулюваннями “стамбульського комюніке”

Михайло Подоляк
Фото: Офіс президента

Поки українська армія боронить країну від ворога на фронті, Київ паралельно працює над майбутнім договором з гарантіями безпеки для України. Юридичні консультанти зараз пропрацьовують формулювання такого документа.

Про це заявив в ефірі загальнонаціонального телемарафону радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.

Він зазначив, що зараз відбувається обговорення юридичних формул, які запропонувала українська сторона, щоб дійсно вийти на гарантії безпеки для нашої держави в майбутньому.

Зараз дивляться

– У робочих підгрупах юридичні консультанти якраз працюють над формулюваннями цього “стамбульського комюніке” для уточнення позицій. Щоб це відповідало міжнародно-правовим нормам, які мають описувати післявоєнний час в Україні, – пояснив Подоляк.

Він уточнив, що стратегія і тактика РФ залишаються незмінними: це спроби шантажу, зокрема й України.

– Вони працюють виключно шантажними технологіями. Вони пробують залякати всіх, зокрема і Україну. Безумовно, їм це не вдалося… Тому оці традиції говорити, що все, ми зайшли в глухий кут, не можемо ні про що домовитися, це технологічна річ для росіян. Вони постійно про це говорять, про те, що буде лише так, як вони хочуть. Але в Україні це вже не працює. Для нас немає сенсу навіть проговорювати якісь слова, – наголосив Подоляк.

Читайте також
Переговори з Росією відбуваються вкрай важко – Подоляк
Михайло Подоляк

Він додав, що Кремль озвучує подібні заяви для “внутрішнього” користування, тобто це пропаганда, призначена в першу чергу для громадян РФ.

– Для України цінність цих слів достатньо низька. У нас є свій маршрут, за яким ми йдемо. Це маршрут, який прорахований президентом України, в якому ключову роль відіграють Збройні сили України, в якому ключову роль відіграють санкційні пакети.

Безумовно, переговорний процес – це лише один із напрямків, за яким потрібно працювати, щоб доводити російській стороні, чому вони обов’язково програють. Все інше немає жодного сенсу обговорювати, – розповів радник керівника ОПУ.

Подоляк нагадав, що Україна запропонувала світу іншу архітектуру безпеки на фоні повномасштабного вторгнення військ РФ. І зараз відбуваються консультації на рівні політичних радників різних держав, які потенційно хотіли б бути гарантами безпеки для України.

– Зараз якраз відбуваються консультації щодо того, які потрібно брати на себе юридичні зобов’язання, як це буде вимальовуватися з точки зору багатостороннього договору… Я думаю, що найближчим часом ми будемо розуміти конфігурацію, – заявив він.

Читайте також
Переговори Зеленського і Путіна відбудуться після битви на Донбасі – Подоляк
Михайло Подоляк

Подоляк наголосив, що російська сторона категорично не хоче збільшувати кількість держав, які можуть бути гарантами безпеки для України. Для Києва ж важливо, щоб таких країн було якомога більше, і щоб туди входили практично всі країни з найбільш потужними арміями світу.

– Розумієте, коли поряд з Україною стоїть ще десяток країн з потенційно кращими арміями, ніж у РФ, то безумовно це для Росії виглядає трохи фатально, – розповів він.

Як відомо, 29 березня українська делегація на переговорах з російською стороною в Стамбулі (Туреччина) представила офіційні пропозиції щодо нової системи гарантій безпеки для України.

Суть полягає в тому, що країни-гаранти повинні зобов’язатися надати Україні військову допомогу, надіслати війська, озброєння чи закрити небо у випадку нової агресії. Взамін Україна зобов’язується не розміщувати військові бази, військові контингенти інших держав на своїй території, вступати у військово-політичні союзи (тобто фактично відмовляється від членства в НАТО).

Країни-гаранти не повинні заперечувати проти вступу України до Євросоюзу. Питання Криму буде окремим пунктом договору: пропонується протягом 15 років окремо проводити двосторонні переговори щодо статусу півострова.

Серед країн-гарантів розглядаються США, Велика Британія, Франція, Китай, Туреччина, Канада, Німеччина, Італія, Польща, Ізраїль.

Читайте також
Проміжний результат: чому не варто давати оцінку гарантіям безпеки, які озвучили у Стамбулі
Переговори України та РФ

Війна в Україні, Михайло Подоляк, Національна безпека, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка