, редакторка стрічки

Смертність від раку глотки в районі шламосховищ НГЗ за 10 років потроїлася – Миколаївський обласний центр онкології

Червоний шлам

Згідно із даними Миколаївського обласного центру онкології, у Вітовському районі Миколаївської області, де розташовані сховища відходів глиноземного заводу (червоний шлам), за 2011-2019 роки смертність населення від онкологічних захворювань зросла на 38,6%.

Водночас у Миколаївській області за 2011-2020 роки смертність населення від раку впала на 30%. Загалом в Україні за той же період вона знизилася на 18,8%.

Миколаївський обласний центр онкології також наводить дані щодо окремих видів онкозахворювань за останнє десятиліття. Так, смертність від онкозахворювань ротової порожнини у Вітовському районі збільшилася на 259% (!), у Миколаївській області – впала на 36,1%, в Україні – впала на 10,5%.

Зараз дивляться

Від онкозахворювань глотки у Вітовському районі смертність зросла на 312,1% (!), у Миколаївській області – не змінилася, в Україні – збільшилася на 14,3%.

Читайте також
У Миколаївській ОДА заявили про збільшення онкологічних захворювань в районі, де розміщений МГЗ
У Миколаївській ОДА заявили про збільшення онкологічних захворювань в районі, де розміщений МГЗ

Смертність від онкозахворювань ободової кишки у Вітовському районі збільшилася на 72,4%, у Миколаївській області – знизилася на 21%, в Україні – зменшилася на 14,1%.

Від раку трахеї, бронхів і легенів у Вітовському районі кількість померлих зросла на 57,2%, у Миколаївській області – впала на 41,2%, в Україні – зменшилася на 24,4%.

Нарешті, смертність від онкозахворювань мозку у Вітовському районі збільшилася на 53,8%, у Миколаївській області – знизилася на 48,9%, в Україні – зменшилася на 8,1%.

Нагадаємо, раніше експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров’я людини.

У червоному шламі були виявлені миш’як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, залізо, магній, сірка, стибіум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.

Результати аналізу зразків волосся осіб, які проживають поблизу шламосховищ Миколаївського глиноземного заводу, за інформацією судового експерта Євгенія Юрченка, показали надлишковий вміст алюмінію, хрому, свинцю, барію, стронцію і бору.

У результатах дослідження наголошується, що вміст алюмінію в організмі людей перевищено у деяких випадках у 5,5 разів, хрому – в десятки разів.

Наприкінці 2019 року місцеві жителі ініціювали створення громадської організації Стоп Шлам.

У травні поточного року постраждалі від дій НГЗ довели в суді першої інстанції, що діяльність підприємства, а саме складування понад 47 млн тонн токсичного червоного шламу, завдає непоправної шкоди екології регіону.

Читайте також
Смерть у повітрі: у жителів околиць шламосховищ МГЗ знайшли отруйні речовини з червоного шламу
Хімічні речовини

Миколаїв, Онкологія, Хімія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка