Підтримка України зброєю стабільна: про це свідчить зростання вогневої переваги ЗСУ – експерт

Нещодавній пакет допомоги Україні мав би розставити всі крапки над “i” щодо новин, що у партнерів України закінчуються боєприпаси, які вони можуть постачати ЗСУ.
Про це пише військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.
— Щодо недавнього пакету допомоги від США на суму $1,85 млрд, усі звернули увагу лише на передання Україні ЗРК Patriot. Зрозуміло, було складно не звернути увагу на це постачання, проте практично проігнорували другу частину пакету, – зазначає він.
Коваленко підкреслює, що друга частина пакету на суму $850 млн містить:
- 45 тис. 152-мм артилерійських снарядів;
- 20 тис. 122-мм артилерійських снарядів;
- 50 тис. 122-мм реактивних снарядів для систем БМ-21 Град;
- 100 тис. 125-мм танкових боєприпасів.
Він зазначає, що ЗСУ зараз комбіновано застосовують зразки артилерії натовського та пострадянського калібрів. Тобто армія потребує боєприпасів обох зразків.
За його словами, у лютому-квітні артилерія російських окупаційних військ робила в середньому і навіть понад 70 тис. пострілів на добу. Наразі їхній середній показник – 20 тис. пострілів на добу, що свідчить про виснаження запасів БК і неминуче наближає “снарядний голод”.
Натомість ЗСУ мають середньодобовий показник пострілів у 4-5 тис., з піковими показниками 7 тис. і більше. Загалом показник відстрілу боєприпасів стабільний і відрізняється лише інтенсивністю та концентрацією артилерії на різних локаціях.
— Сумарно нам буде передано від США 115 тис. снарядів для ствольної та реактивної артилерії, що за 5 тис. пострілів на добу дозволить вести вогонь протягом 23 днів.
Водночас він додає, що вогневі завдання у зоні бойових дій виконують калібри обох зразків. Тобто цього боєкомплекту достатньо для задоволення потреб артилерії більш ніж на 23 дні.
100 тис. 125-мм танкових боєприпасів дозволить 165 танкам здійснити 600 пострілів, виходячи з показника середнього ресурсу ствола 125-мм 2А26 – 600 пострілів. Коваленко додає, що періодичність виділення пакетів допомоги загалом – два тижні.
— Тобто через два тижні ми побачимо нову номенклатуру підтримки, серед якої також будуть ті чи інші типи боєприпасів як пострадянського, так і натовського калібрів.
Головний висновок із усього вищевикладеного в тому, що підтримка України здійснювалася на стабільному рівні протягом усього року у відсотковому показнику з очевидним зростанням та розширенням номенклатури поставок. Водночас середній показник пострілів артилерії окупаційних військ падає.
Тож не зменшується, а очевидно, що поступово зростає потенціал вогневої переваги ЗСУ, що вельми контрастує з потенціалом, який зменшується, в окупаційної армії РФ, яка насилу стримує натиск українських контрнаступів.

Джерело: Олександр Коваленко