, редактор стрічки

Україна, кібербезпека і Навальний: про що говорили Байден та Путін у Женеві

Путин-Байден

На женевській віллі Ла-Гранж завершилися переговори президента США Джо Байдена з російським лідером Володимиром Путіним.

Зустріч проходила в повністю закритому форматі, журналістів всередину будівлі допустили лише на час протокольної зйомки.

Переговори тривали в цілому більше трьох з половиною годин і проходили в два раунди – спочатку у вузькому складі, а після невеликої перерви за участю розширених делегацій.

Зараз дивляться

Що обговорювали лідери двох країн, та про що вони розповідали на підсумкових прес-конференціях читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Про що говорив Байден

Про підтримку України

Байден заявив про непорушну підтримку України. За його словами, Путін не заперечував, але відмінності були.

– Я передав непорушну прихильність Сполучених Штатів до суверенітету і територіальної цілісності України. Ми обговорили Мінські домовленості. Я висловив нашу думку, – заявив американський президент.

Про стратегічне озброєння

Байден розповів про переговори на тему стратегічних озброєнь та продовження договору СНО-3.

Читайте також
Байден заявив про непорушну підтримку України
зустріч байдена і путіна

Байден зазначив, що політика США не націлена проти РФ, а відносини між країнами мають бути передбачуваними.

– Я говорив з особистістю. Ми обговорили кроки для подальшого контролю над стратегічними озброєннями. Ми із задоволенням можемо сказати, що ми почали стратегічний діалог, – сказав Байден.

Про кібербезпеку

Президент США також розповів, що обговорив з Путіним питання кібербезпеки і наголосив на необхідності припинення кібератак.

– Я передав йому список 16 найнебезпечніших кібератак на США – від системи каналізації до системи постачання продуктів. Нам потрібно домовитися, що буде вжито заходів проти тих злочинців, які вдаються до таких дій на їхній території, – наголосив американський лідер.

Президент США зазначив, що в цілому тон зустрічі був позитивним.

Про смерть Навального

Президент США наголосив, якщо опозиціонер Олексій Навальний помре у в’язниці, наслідки будуть руйнівними для всієї РФ.

– Ми і далі будемо піднімати питання про фундаментальні права людини, тому що це є нашою основою, це самоочевидно, – резюмував американський президент.

Про що говорив Путін

Питання щодо України

На зустрічі піднімалося питання припинення війни на Донбасі, заявив Путін на прес-конференції за підсумками зустрічі.

– Тема можливого вступу України в НАТО зачіпалася “мазком”, тут, мабуть, нема чого обговорювати, – додав президент РФ.

Він вчергове наголосив, що “саме Київ ухиляється від виконання Мінських угод”, тоді як Росія нібито “не є стороною конфлікту і може лише сприяти його врегулюванню”.

Про Навального та опозицію

За словами президента РФ, опозиціонер Олексій Навальний свідомо повернувся в країну, знаючи, що його буде затримано.

– Ця людина знала, що порушує чинне в Росії законодавство. Поки він перебував у лікарні, органи влади не вимагали, щоб він з’явився на реєстрацію, але коли він вийшов з лікарні і розмістив свої відеосюжети в інтернеті – така вимога виникла. Він не з’явився і його було оголошено в розшук, – сказав Путін.

На його думку, опозиціонер сам хотів опинитися в тюрмі, чого і домігся.

Щодо питань кібербезпеки

Поміж іншим президенти США та РФ домовилися почати консультації з питань кібербезпеки. За словами Путіна, буде проведено відповідні переговори, в ході яких буде вирішено, яка країна і за що повинна буде взяти на себе відповідальність.

Путін переконував, що вважає надзвичайно важливим забезпечення безпеки в кіберпросторі.

Читайте також
Політика США – не проти Росії: Байден відзвітував про зустріч з Путіним
Байден і Путін

Щодо контролю озброєнь

Байден з Путіним домовилися почати на міжвідомчому рівні консультації щодо продовження Договору про заходи щодо подальшого скорочення і обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Також Росія і США мають намір закласти основу для контролю над озброєнням у майбутньому і для зменшення ризику застосування ядерної зброї. З цієї причини Путін і Байден затвердили відповідну спільну заяву.

– Щоб досягнути цієї мети, Росія і США найближчим часом запустять комплексний двосторонній діалог щодо стратегічної стабільності, який буде предметним і енергійним, – сказано в документі, розміщеному на сайті Кремля.

Переговори Байдена і Путіна

На зустрічі у Женеві президент США Джо Байден планував обговорити з російським главою Володимиром Путіним як двосторонні відносини, так і міжнародну політику.

Про свої очікування від зустрічі лідерів США і Росії напередодні розповів президент України Володимир Зеленський. Президент підкреслив, що хоча політики мають достатньо різні погляди на життя і світові події, він радий самому факту їх зустрічі й перебуває в очікуванні.

Володимир Путін, Джо Байден, Президент Росії, президент сша, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка