PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Заборона на штрафи і безготівкова оплата: як працюють банки під час карантину

22 березня Національний банк України розіслав банкам лист, в якому визначив їх режим роботи в період посилених заходів протидії поширенню коронавірусу.

Як працюють банки під час карантину:

 • Банки зобов’язані забезпечити роботу центральних офісів, дистанційних каналів обслуговування та контакт-центрів. У банкоматах повинна бути готівка.
 • Банкам радять перевести в онлайн взаємодію з клієнтами. З цією метою банки можуть закрити неключові відділення, скоротити час роботи або встановити окремі години для обслуговування пенсіонерів.
 • У спальних районах повинні працювати відділення, щоб клієнтам не потрібно було довго до них добиратися.
 • У приміщеннях відділень повинні бути передбачені технологічні перерви для провітрювання, дезінфекції та вологого прибирання, а працівники повинні бути забезпечені засобами особистого захисту.
 • Дозволяється відмовляти в обслуговуванні клієнтам, у яких є симптоми хвороби.
 • Банкам заборонено нараховувати і стягувати штрафи, пені, будь-які інші обов’язкові платежі за несвоєчасне здійснення платежів за споживчими кредитами.
 • Заборонено підвищувати процентну ставку за споживчими кредитами. Клієнти банків на час карантину можуть призупинити сплату платежів за іпотечними кредитами, і банки не повинні в таких випадках стягувати з них заставу.

Читайте: Як працюватимуть банки під час карантину

Також НБУ збирається запропонувати Кабміну перевести всі виплати – зарплату, пенсії, соціальну допомогу, субсидії – винятково на безготівкову форму, щоб запобігти поширенню коронавірусу через готівку.

Нагадаємо, 17 березня Верховна Рада ухвалила закон №3219 про боротьбу з коронавірусом. Серед іншого, банкам забороняється нарахування та стягнення штрафів за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги.

Джерело: НБУ

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка