Укр Рус
, журналіст, випусковий редактор YouTube-каналу Факти ICTV

Україна відмовиться від вакцини Sinovac, якщо ефективність буде меншою за 70%

Максим Степанов

Компанія-виробник китайської вакцини проти коронавірусу Sinovac може повернути кошти Україні, якщо препарат не покаже понад 70% ефективності.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

– Учора повідомили, що загальна ефективність вакцини становить трохи більше 50%. Для початку ми хочемо отримати кінцеві висновки досліджень безпосередньо від виробника, щоб побачити узагальнений звіт. Бо нині є лише дані, озвучені на прес-конференції. Ці дослідження проводили у різних країнах світу, – розповів Степанов.

Зараз дивляться

Читайте: Переговори тривають: Україна може отримати додаткові 8 млн доз вакцини від Covid-19

Якщо вакцина демонструє свою ефективність у понад 50%, то цього достатньо, щоб її затвердили більшість медичних регуляторів, зокрема ВООЗ.

Степанов наголосив, що Україна у договорі з виробником вакцини зазначила, що вона має показати ефективність щонайменше 70%.

– Щодо коштів, які Україна заплатила за цю вакцину, то у договорі зазначено, що компанія відшкодує ці фінанси державі за умови, якщо виробник не доведе ефективність вакцини в понад 70%. Фінансово ми захищені, у нас є банківська гарантія, – зазначив міністр.

Він додав, що масова вакцинація в Україні стартує у лютому 2021 року.

– Найближчими днями ми очікуємо підписання договорів з іншими компаніями. Нині тривають технічні моменти, які нам варто до кінця узгодити, – наголосив Степанов.

Вакцина Sinovac

На пізніх стадіях випробувань у Бразилії дводозова китайська вакцина від коронавірусу Sinovac Biotech показала ефективність 78%.

Рівень захисту отримано на основі випробувань, в яких взяли участь близько 13 тис. людей.

Вакцинація, Коронавірус Covid-19, Максим Степанов
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка