Куди ховатися та що з собою взяти на випад атаки РФ – поради

Нині тренують бійців територіальної оборони Києва на випадок російської агресії. Завдання – максимально налагодити взаємодію в підрозділі.
Територіальна оборона – підрозділ, який складається з цивільних людей. Записатися туди через військкомат може кожен. А далі раз на тиждень брати участь у тренуваннях. У підсумку всі звикають до навантажень та дисципліни.
Але що робити цивільним, які не пішли до війська чи не записалися до тероборони? Як вижити в умовах війни? Військовий експерт Антон Голобородько каже – якщо ви не воюєте, краще зайвий раз не геройствуйте.
Треба знайти укриття, аби не ставати мішенню для ворога і не заважати своїм. Причому робити це треба швидко. І брати з собою лиш те, що потрібно, аби протриматися в обмежених умовах бодай кілька днів.
Серед військових це називається тривожна валізка. Вчасно зібрана, вона економить час. Але що конкретно в ній має бути?
– Автомобільна аптечка, термос, кілька плиток калорійного чорного шоколаду. Сірники, суха їжа, документи, складаний ніж і гроші – готівка, бо банкомати навряд чи працюватимуть.
Звичайна зубна нитка та спеціальний паракорд. Це елементарні речі, однак вони полегшать ваше життя під час надзвичайної ситуації.
Але куди бігти і де сховатися? Найкраще – це родичі в далеких від бойових дій регіонах, або ж укриття й бомбосховища. Українські міста, зокрема столиця, мають велику кількість історичних оборонних споруд.
Та все ж ховатися – вихід не кращий. У теробороні кажуть: ліпше отримати відповідні знання, як діяти за воєнного стану, і боронити своє місто від загроз.
Втім, щоб отримати бодай мінімальний набір бойових навичок, треба хоча б кілька місяців тренувань.
Читайте:
- Загроза наступу Росії на Україну: які на вигляд бомбосховища Києва
- Бомбосховища Києва: де шукати укриття в разі надзвичайної ситуації
- Готовність до ескалації з боку РФ: в якому стані українські бомбосховища