
Президент України Володимир Зеленський підписав указ №69/2022 про загальну мобілізацію.
Відповідний документ розміщено на сайті Офісу президента.
Згідно з указом, у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, президент прийняв рішення оголосити та провести загальну мобілізацію.
У документі зазначено, що це необхідно для підтримки бойової та мобілізаційної готовності Збройних сил України та інших військових формувань.
Мобілізація проводиться протягом 90 діб на території всіх областей України, включно з містом Київ.
Загальна мобілізація проводиться одночасно на всій території України і стосується національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, підприємств, установ і організацій.
Етапи мобілізації:
Загальна мобілізація відбувається у чотири етапи, які впроваджуються відповідно до потреб та можливостей під час активних бойових дій.
1. Перша черга оперативного резерву — колишні військовослужбовці до 40 років, які мають бойовий досвід та відслужили в армії за контрактом або під час однієї з попередніх хвиль мобілізації (йдеться саме про ветеранів бойових дій з 2014 року, а не всіх, хто коли-небудь проходив строкову службу).
2. Друга черга оперативного резерву — військовослужбовці, що проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом.
3. Мобілізаційний резерв — військовозобов’язані громадяни, які закінчили військові кафедри вишів як офіцери запасу і не призивалися під час попередніх мобілізаційних хвиль.
4. Громадський резерв — решта громадян, які не мають вікових та фізичних обмежень щодо призову на військову службу та можуть бути залучені для комплектування ЗСУ та інших військових формувань винятково в особливий період (застосовується у випадку найгіршого сценарію повномасштабної війни).
Дивіться онлайн-карту обстрілів та боїв на території України.