, випускова редакторка

Є загроза витоку радіації: Кулеба звернувся до світової спільноти через ситуацію на ЧАЕС

ЧАЕС
Фото: УНІАН

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба попередив, що знеструмлення Чорнобильської АЕС загрожує витоком радіації. У зв’язку з цим він закликав міжнародну спільноту вимагати від Росії припинити вогонь та дозволити ремонтним бригадам відновити електропостачання.

Відповідну заяву глава МЗС зробив у своєму Twitter-акаунті.

Кулеба поінформував, що єдина лінія електропостачання Чорнобильської АЕС та всіх її ядерних об’єктів пошкоджена. Наразі ЧАЕС та її об’єкти контролюють російські війська.

Зараз дивляться

– ЧАЕС знеструмлена. Я закликаю все міжнародне співтовариство негайно вимагати від Росії припинити вогонь і дати ремонтним бригадам якнайшвидше відновити електропостачання, – наголосив міністр.

Знеструмлення ЧАЕС загрожує витоком радіації: Кулеба звернувся до світової спільноти Фото 1

Кулеба уточнив, що резервні дизель-генератори ще забезпечуватимуть живлення Чорнобильської атомної електростанції та її об’єктів протягом 48 годин.

Після цього відключиться система охолодження сховища відпрацьованого ядерного палива. Це загрожуватиме витоком радіації.

– Варварська війна РФ загрожує всій Європі. Путін має зупинити її негайно! – додав Кулеба.

Знеструмлення ЧАЕС загрожує витоком радіації: Кулеба звернувся до світової спільноти Фото 2

Як поінформували в пресслужбі компанії Енергоатом, унаслідок пошкодження окупантами була відключена високовольтна лінія 750 кВ ЧАЕС – Київська.

Через це Чорнобильська АЕС та всі ядерні об’єкти в зоні відчуження залишилися без електропостачання. Без електрики – і місто Славутич.

За інформацією Енергоатому, в сховищі відпрацьованого ядерного палива зараз зберігається до 20 тис. відпрацьованих паливних збірок, які потребують охолодження. Останнє є можливим за наявності електропостачання.

– Якщо ж його не буде, то насоси не виконуватимуть охолодження. Як наслідок – зросте температура в басейнах витримки, виникне паріння і вихід радіоактивних речовин у довкілля. Вітром радіоактивну хмару може перенести в інші регіони України, Білорусі, Росії, Європи, – наголосили в компанії.

На об’єкті також не працюватиме вентиляція, і персонал, який перебуває на ЧАЕС, може отримати небезпечну дозу випромінювання.

Крім того, не працює система пожежогасіння, що створює ризики на випадок пожежі через потрапляння снаряду.

Читайте також
МАГАТЕ втратило зв’язок із системами моніторингу безпеки на ЧАЕС
ЧАЕС

Як відомо, російські війська захопили територію Чорнобильської АЕС 24 лютого, в перший день повномасштабного вторгнення в Україну.

Згодом повідомлялося, що загарбники утримують персонал Чорнобильської АЕС, люди виснажені.

Водночас омбудсмен Людмила Денісова інформувала, що на захопленій Чорнобильській АЕС та у зоні відчуження ворог порушує вимоги радіаційної безпеки.

Сьогодні стало відомо, що внаслідок дій російських загарбників Чорнобильска АЕС повністю знеструмлена. А оскільки бойові дії тривають, неможливо розпочати ремонтні роботи.

Джерело: Дмитро Кулеба, Енергоатом

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка