, випускова редакторка

У Києві декомунізували арку Дружби народів: якою буде нова назва

Арка Дружби народів
Фото: УНІАН

У суботу, 14 травня, Київська міська рада ухвалила рішення щодо перейменування арки Дружби народів, що в центрі столиці. Після “декомунізації” вона матиме назву арка Свободи українського народу.

Про це поінформував мер столиці Віталій Кличко за підсумками засідання.

За його словами, також узгоджено та затверджено перелік із понад 40 пам’ятників та пам’ятних знаків, які демонтують із київських вулиць і будівель. Згодом їх передадуть до Музею тоталітаризму.

Зараз дивляться

Що стосується перейменування вулиць і об’єктів, назви яких пов’язані з країною-агресором Росією, київська влада вирішила не поспішати з ухваленням рішень, оскільки це резонансна тема.

Кличко поінформував, що влада вислухала думки та побажання мешканців столиці, а також критику. До завершення перейменування планується залучити фахівців інститутів Національної академії наук України, Інституту національної пам’яті та інших установ.

– Сьогодні є запит українського суспільства прибрати з карти Києва назви, пов’язані з Росією. Але нові назви мають жити десятки, а то й сотні років .Тому процес найменувань має бути швидким, проте обґрунтованим, – зазначив Кличко.

Він уточнив, що Київрада продовжила рейтингове голосування щодо перейменування об’єктів столиці до 19 червня. Воно відбуватиметься в мобільному застосунку Київ цифровий.

Читайте також
На честь захисників Маріуполя: в Києві перейменували сквер дружби з Москвою
Будівля КМДА

Як відомо, арка Свободи українського народу (колишня арка Дружби народів) – це скульптурна композиція в центрі Києва, на території Хрещатого парку, поблизу Європейської площі. Об’єкт був відкритий у 1982 році, в рамках святкування 1500-річчя Києва.

Спочатку під аркою знаходилися дві скульптурні групи. Одна з них – бронзова скульптура двох робітників, яка символізувала “возз’єднання України з РФ”. У квітні цього року цю скульптуру демонтували. Під час демонтажу у фігури, яка символізувала російського робітника, відвалилася голова, що багато хто сприйняв як символічний знак.

Як інформував Віталій Кличко, другу скульптурну композицію із червоного граніту планують розібрати. Вона уособлює Переяславську раду, наслідком якої стало укладання військово-політичного союзу Гетьманщини та Московського царства.

Читайте також
УІНП: Серп і молот з мосту Патона та Батьківщини-матері треба зняти, а могилу Ватутіна перенести
Глава УІНП: Радянську символіку треба продовжувати прибирати

Джерело: Віталій Кличко

Віталій Кличко, декомунізація, Київ, Київрада
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка