, випускова редакторка

Членство в НАТО: Сіммонс пояснила, від чого залежить політичне рішення про вступ України

Україна-НАТО
Фото: Depositphotos

Політичне рішення про вступ України до складу НАТО безпосередньо пов’язане із запровадженням нашою країною суттєвих реформ в оборонній сфері.

Про це розповіла надзвичайний і повноважний посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

– Я думаю, що в усьому цьому є елемент політичного рішення… Я не думаю, що це скинуто з рахунків. Але я також вважаю, що існує тісний зв’язок між необхідністю істотних реформ і політичним рішенням. Тому що якщо ви не досягнете прогресу в цих реформах, ви дасте дуже зручну причину для тих, хто може бути менш зацікавлений у продовженні розширення кількості членів, – наголосила Сіммонс.

Вона уточнила, що Україна виконала вимогу про оперативну сумісність своєї армії з арміями Організації Північноатлантичного договору ще до початку повномасштабної війни. І вже після 24 лютого українські Збройні сили довели, що здатні ефективно використовувати обладнання НАТО.

Зараз дивляться

Водночас є необхідність у проведенні в Україні інституціональної реформи оборонних механізмів, оборонних закупівель тощо.

За словами Сіммонс, така реформа необхідна не лише для вступу України до НАТО, але й для посилення Збройних сил.

– Цим людям треба, щоб їм не просто платили, їм потрібні прозорі можливості кар’єрного зростання, їм треба, щоб було викорінено корупцію в частині оборонних закупівель, щоб вони могли довіряти тому, що все закуповується і відстежується належним чином. Це робить інституцію сильнішою, що означає, що вона може краще підтримувати свою армію, – пояснила посол.

Сіммонс додала, що Міністерство оборони України продовжує роботу в цьому напрямку.

Читайте також
Міністри країн НАТО сприймають Україну як східний щит для всієї Європи – Резніков
Олексій Резніков

Вона зазначила, що НАТО є в принципі відкритим для вступу держав, які можуть відігравати роль у європейській безпеці. Однак для приєднання нових членів потрібен консенсус усіх країн-учасниць блоку. А вони зараз зосереджені на “екзистенціальній безпеці України”, тобто на допомозі у розв’язаній РФ повномасштабній війні.

Британський посол також повідомила, що вважає правильною дискусію про гарантії безпеки для України до вступу в НАТО. Обговорення цього питання ініціював Офіс президента України.

– Я вважаю, що ми маємо простір, щоб визначити, якими вони будуть, зокрема, чи стосуватимуться вони зброї, або забезпечення того, щоб Україна просто стала занадто складною для вторгнення в майбутньому з точки зору її власних можливостей або гарантій безпеки політичного плану. Формальна частина все ще обговорюється, – розповіла дипломат.

Як відомо, 30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про подання заявки на вступ України до НАТО в пришвидшеному порядку.

Наша держава хотіла б вступити до військового блоку за прикладом Фінляндії та Швеції, тобто оминаючи етап плану дій щодо членства.

2 жовтня президенти дев’яти країн Європи підтримали членство України в НАТО, а також закликали надати Києву більше зброї. Йдеться про такі країни, як Чехія, Естонія, Словаччина, Румунія, Польща, Чорногорія, Литва, Латвія та Північна Македонія.

Читайте також
Україна підписала заявку на вступ до НАТО: що далі, коли приймуть та які перепони
НАТО

Джерело: Інтерфакс-Україна
Велика Британія, Реформи, Україна-НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка