Росія здійснила черговий масований ракетний обстріл українських об’єктів інфраструктури. Повітряним силам ЗСУ вдалось збити 60 з понад 70 ракет. Втім, ворог зміг влучити у енергооб’єкти у п’ятьох областях;
Греція готова надати Україні С-300 в обмін на Patriot від США;
У Києві та Харкові запрацював метрополітен. Відновлюється водо- та теплопостачання.
Кількість жертв через ракетний удар по Кривому Рогу зросла до п’яти.
17 Грудня 2022, 23:48
Російська Федерація намагається відстрочити термін своєї поразки за допомогою збільшення термінової служби до двох років, безперервною мобілізацією та “новим триденним наступом на Київ”.
Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк. На його думку, всіх воєнних злочинців РФ чекає трибунал.
17 Грудня 2022, 23:37
Війська Російської Федерації все ще намагаються оточити Авдіївку, Бахмут та Соледар Донецької області, проте не мають успіхів на цих напрямках, попри постійні штурмові дії.
Про це заявив радник Офісу президента України Олексій Арестович. За його словами, армія РФ зазнає втрат, намагаючись просунутися на території України.
17 Грудня 2022, 22:55
Україну на Євробаченні 2023 представить гурт Tvorchi з піснею Heart of Steel. Про це стало відомо за результатами Нацвідбору, який пройшов 17 грудня.
17 Грудня 2022, 22:46
США відмовляли Україну від ліквідації начальника Генштабу ЗС РФ Валерія Герасимова, коли той приїжджав на окуповані Росією території.
Про це пише The New York Times із посиланням на високопоставленого американського чиновника.
За даними газети, російські генерали почали приїжджати на фронт для підтримки бойового духу російських окупантів, який почав падати після серії поразок.
Нарешті, наприкінці квітня начальник російського генерального штабу генерал Валерій Герасимов таємно планував поїхати на лінію фронта.
17 Грудня 2022, 21:51
Німеччина не буде в односторонньому порядку передавати Україні танки західного зразка.
Про це в інтерв’ю Süddeutsche Zeitung заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц, якого цитує уряд ФРН.
Його запитали, що попри те, що український уряд хвалить Німеччину за постачання зброї, але все ж залишається нереалізованим запит на основний німецький бойовий танк Leopard.
17 Грудня 2022, 21:24
Ексдержсекретар США 99-річний Генрі Кіссінджер у колонці для журналу The Spectator запропонував новий план завершення війни Росії в Україні. Його пропозицію вже розкритикували в Офісі президента України.
У колонці під назвою Як уникнути нової світової війни Кіссінджер розмірковує про світопорядок і про те, яким бачить завершення війни Росії проти України.
— Я неодноразово висловлював свою підтримку військовим зусиллям союзників, спрямованим на припинення агресії Росії в Україні. Але наближається час спиратися на стратегічні зміни, які вже були здійснені, і інтегрувати їх у нову структуру для досягнення миру шляхом переговорів, — пише дипломат.
17 Грудня 2022, 21:17
До України вдалося повернути 20 дітей, яких російські окупанти незаконно вивезли до РФ. Серед них є донька жінки-військовослужбовиці Збройних сил (ЗСУ).
Усі неповнолітні з Харківщини, із деокупованих районів поблизу Ізюма, Балаклії та Куп’янська. Росіяни їх вивезли ще наприкінці серпня під приводом оздоровлення у таборі. Втім із російського Геленджика окупанти перевезли їх згодом до Анапи і повертати не поспішали.
17 Грудня 2022, 21:03
Російська Федерація не шкодує ресурсів на війну проти України та мирних людей. Масштабні “інвестиції” РФ у терор треба перекривати ще більшою допомогою людям, проти яких він спрямований.
Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні 17 грудня.
– Я постійно нагадуватиму. Знайдіть можливість дати Україні надійний захист неба, надійний щит ППО. Ви це можете. Ви можете дати захист нашим людям – стовідсотковий захист від російських ракет, – наголошує глава держави.
17 Грудня 2022, 20:45
Ще на початку повномасштабного вторгнення в Україну російський диктатор Володимир Путін приватно визнавав, що війна пішла не за планом.
Кремль розраховував здобути перемогу над Україною протягом кількох днів. Російським офіцерам наказали пакувати парадну форму та медалі для військового параду в центрі Києва.
Російські плани вторгнення передбачали, що війська РФ швидко подолають сотні кілометрів з різних напрямків, без значного опору з боку українців.
17 Грудня 2022, 20:20
Окупаційні сили Росії отримали від Ірану нову партію безпілотників-камікадзе Shahed-136, які ворог вже використав для ударів по об’єктах України.
Про це в етері національного телемарафону заявив представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов.
– Це нова партія, але порівняно з початковим масованим використанням Shahed вона явно менша. Ми не коментуємо зараз кількість, але бачимо, що, наприклад, під час вчорашніх масованих терористичних ракетних ударів Shahed не використовувалися. Використовувалися всі інші засоби, все ракетне озброєння, – заявив він.
За його словами, наразі немає даних про постачання з Ірану до Росії балістичних ракет, але розвідка має інформацію про попередні домовленості між країнами.
17 Грудня 2022, 19:14
Російські окупаційні війська завдали удару по Херсонському геріатричному центру в селі Степанівка.
Про це повідомив голова Херсонської ОВА Ярослав Янушевич у своєму Telegram-каналі.
— Окупанти підло цілили у заклад, де надають допомогу літнім людям, – повідомив він.
За словами Янушевича, у будівлі центру зруйновані ворота, вибиті вікна та двері, є пошкодження даху та ґанку.
17 Грудня 2022, 18:33
У Польщі від лютого цього року затримали шість осіб за підозрою у співпраці з російськими та білоруськими службами.
Про це розповів уповноважений уряду з безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин в інтерв’ю виданню i.pl.
Крім цього з Польщі видворили 45 російських чиновників, які офіційно працювали в дипломатії, але вели розвідувальну діяльність проти Польщі.
17 Грудня 2022, 18:29
У Головному управлінні розвідки поки не бачать ознак формування ударних груп для повторного вторгнення російської армії. Проте небезпека все ще залишається.
Про це заявив речник ГУР Міністерства оборони України Андрій Юсов в ефірі інформаційного телемарафону Єдині новини.
– Станом на цей момент, ми цього не бачимо і не констатуємо. Але це не означає, що такої загрози немає. Якщо така загроза буде, тоді ми матимемо таку інформацію. Зараз у РФ не готові до нового повномасштабного наступу, – вважає представник ГУР.
За його словами, Україна вже перебуває в умовах повномасштабного вторгнення. Тому йдеться не лише про повторне вторгнення, а й про нові операції у рамках повномасштабного наступу РФ.
17 Грудня 2022, 17:12
Папа Римський Франциск хотів би отримати як подарунок на Різдво “трохи миру”. При цьому він згадав про повномасштабну війну в Україні.
Таку заяву понтифік зробив, в інтерв’ю іспанському виданню АВС.
– Трохи миру. Скільки воєн у світі! Та, що в Україні, нас стосується найбільше. Але згадаймо також М’янму, Ємен, Сирію, де вони воюють уже тринадцять років, – наголосив Папа Римський, відповідаючи на запитання про бажаний подарунок на Різдво.
17 Грудня 2022, 16:50
Окопи, які окупанти нарили в тимчасово окупованому Криму, “точно не допоможуть Росії, а півострів повернеться під контроль Києва”.
Про це заявив секретар РНБО України Олексій Данілов в коментарі Крим.Реалії.
— Я можу сказати: вони (окопи, – Ред.) їм (росіянам, – Ред.) точно не допоможуть. Крим буде повернутий і повернутий обов’язково – у той спосіб, яким вирішить наше військово-політичне керівництво.
Якщо потрібно буде за Крим воювати, ми за Крим воюватимемо, і ні в кого питати не будемо. Це наша земля, і вона має бути повернена додому, – заявив Данілов.
Щодо громадян РФ, які приїхали жити на півострів після його окупації, Данілов заявив, що “вони легко приїхали та легко поїдуть”.
17 Грудня 2022, 15:19
Українські війська мають переваги у вигляді сучасного спорядження та західного озброєння порівняно з російськими солдатами.
Чи зможе Україна вистояти, залежить від подальшої підтримки із боку Заходу. Таку думку висловив голова спецштабу по Україні в Міноборони Німеччини бригадний генерал Крістіан Фрейдінг, підбиваючи підсумки 10 місяців війни та прогнозуючи розвиток ситуації на фронті у 2023 році.
– І наш посил зрозумілий: ми підтримуватимемо Україну доти, поки це необхідно, всіма силами, чим зможемо, – зазначив він.
За його словами, зараз важко оцінити потенціал РФ, на скільки його вистачить, але недооцінювати його теж не варто.
17 Грудня 2022, 15:16
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна повністю усвідомлює потенційну можливість нового наступу Росії у 2023 році.
Про це Глава держави сказав в інтерв’ю телеканалу TF1 INFO.
За словами Зеленського, Путін одержимий помстою і для нього бажання помститися є нав’язливою ідеєю. Але питання в іншому – чи здатні вони на новий напад.
17 Грудня 2022, 15:15
Із країною-агресором Росією неможливо вести якісь переговори. А тому Україні потрібно більше зброї від союзників для перемоги над агресором.
Про це написав у своєму Twitter-акаунті радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк.
– Не відволікайтеся на розмови про нереалістичні плани: із Росією не можна домовитися. Війна, яку Росія розпочала, має закінчитися лише її розгромом, – зазначив він.
17 Грудня 2022, 15:13
Голова ЦРУ Вільям Бернс вважає, що наразі Кремль не налаштований на реальні переговори. Про це він розповів у інтерв’ю PBS.
На його думку, російські ракетні атаки на українську інфраструктуру будуть продовжуватись, хоча ЦРУ прогнозує зниження темпів бойових дій протягом зими.
Також наразі ЦРУ не бачить прямого шляху до переговорів щодо припинення воєнного конфлікту.
– Ми не вважаємо, що росіяни зараз серйозно ставляться до реальних переговорів, – сказав Бернс в інтерв’ю Джуді Вудрафф із PBS.
При цьому Вільям Бернс зазначив, що Путін дуже сильно схибив 24 лютого, коли зробив ставку на швидку загарбницьку війну.
17 Грудня 2022, 15:11
В енергетиці існує суттєвий дефіцит в районі 400 тис. мВт. Про це в ефірі телемарафону Єдині новини повідомив голова комітету Верховної Ради з питань енергетики Андрій Герус.
17 Грудня 2022, 13:10
В Україні відбій повітряної тривоги
17 Грудня 2022, 13:08
Станом на 11:00 17 грудня ситуація в енергосистемі України досі складна через значний дефіцит електроенергії, повідомляє Укренерго.
Наразі триває виведення блоків АЕС, за винятком окупованої Запорізької, на рівень запланованої потужності.
– Теплоелектростанції поетапно відновлюють роботу, гідроелектростанції продовжують працювати за графіком. На енергооб’єктах, пошкоджених обстрілами, проводяться аварійно-відновлювальні роботи, – кажуть енергетики.
Водночас окрім наслідків ракетних обстрілів, стан електромереж по всій країні ускладнено через погодні умови – дощі зі снігом, мороз та сильний вітер.
17 Грудня 2022, 13:03
РФ змінила місце запуску іранських дронів
Росія перенесла місце запуску іранських дронів-камікадзе з тимчасово окупованого Криму до Краснодарського краю, побоюючись вразливості півострова. Про це поінформували в Міністерстві оборони Великої Британії.
17 Грудня 2022, 13:01
Росія не налаштована на реальні переговори з Україною
Голова Центрального розвідувального управління (ЦРУ) Вільям Бернс вважає, що наразі Кремль не налаштований на реальні переговори.
– Ми не вважаємо, що росіяни зараз серйозно ставляться до реальних переговорів, – сказав Бернс.
Крім того, російські ракетні атаки на українську інфраструктуру будуть продовжуватись, хоча ЦРУ прогнозує зниження темпів бойових дій протягом зими.
17 Грудня 2022, 11:46
Повідомляють, що причиною масштабної тривоги є винищувачі Міг-31, які є потенційними носіями ракет Кинджал.
17 Грудня 2022, 11:32
Загальні бойові втрати військ РФ
- особового складу ‒ ліквідовано близько 97 690 осіб (+420 окупантів за добу);
- танків ‒ 2 985 (+5 одиниць за добу);
- бойових броньованих машин ‒ 5 958 (+6 за добу);
- артилерійських систем – 1 947 (+1 за добу);
- реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) – 410;
- засобів ППО ‒ 211 одиниць;
- літаків – 281;
- гелікоптерів – 264;
- БПЛА оперативно-тактичного рівня – 1 648;
- крилатих ракет ‒ 653 (+61 за добу);
- кораблів /катерів ‒ 16;
- автомобільної техніки та автоцистерн – 4 577 (+14 одиниць за добу);
- спеціальної техніки ‒ 174 (+2 за добу).
17 Грудня 2022, 11:30
Укрзалізниця відновила енергопостачання на усіх головних дільницях
Укрзалізниця відновила енергопостачання на усіх головних дільницях, і поступово стабілізує рух пасажирських поїздів.
Станом на 10:00 24 рейси прямують із затримками понад годину, 18 рейсів затримуються в межах години. 23 поїздів продовжують курсувати за графіком. Жодного поїзда далекого сполучення не скасовано.
Найбільші затримки зараз спостерігаються в таких рейсів:
- №37/38 Запоріжжя — Київ (+6 год 21 хв);
- №91/92 Харків — Одеса (+6 годин);
- №191/192 Краматорськ — Одеса (+6 год);
- №3/4 Запоріжжя — Ужгород (+5 год 37 хв);
- №31/32 Запоріжжя — Перемишль (+4 год);
- №131/132 Дніпро — Львів (+3 год 43 хв);
- №37/38 Київ — Запоріжжя (+3 год 10 хв);
- №715/716 Перемишль — Київ (+3 год 08 хв);
- №1/2 Харків — Івано-Франківськ (+3 год 03 хв);
- №65/66 Умань — Харків (+2 год 26 хв);
- №119/120 Запоріжжя — Львів (+2 год 20 хв);
- №275/276 Київ — Запоріжжя (1 год 40 хв);
- №45/46 Харків — Ужгород (+1 год 36 хв);
- №32519/32520 Відень — Київ (+1 год 32 хв);
- №85/86 Запоріжжя — Львів (+1 год 24 хв);
- №749/750 Ужгород — Київ (+1 год 21 хв);
- №23/24 Київ — Хелм (+1 год 10 хв);
- №93/94 Харків — Хелм (+1 год 09 хв);
- №87/88 Запоріжжя — Ковель (+1 год 09 хв);
- №3/4 Ужгород — Запоріжжя (+1 год 06 хв);
- №5/6 Рахів — Запоріжжя (+1 год 03 хв);
- №41/42 Дніпро — Трускавець (55 хв);
- №53/54 Одеса — Дніпро (+53 хв);
- №129/130 Кременчук — Ворохта (+45 хв);
- №149/150 Полтава — Чернівці (+45 хв);
- №21/22 Харків — Трускавець (+42 хв);
- №119/120 Львів — Запоріжжя (+33 хв);
- №31/32 Перемишль — Запоріжжя (+33 хв).
З огляду на відставання поїздів від графіка та для зручності пасажирів на маршрутах №712 Київ — Краматорськ та №732 Київ — Дніпро швидкісні поїзди Інтерсіті замінили на поїзди зі спальними вагонами.
17 Грудня 2022, 11:26
Україною шириться повітряна тривога
17 Грудня 2022, 10:11
Минулої доби окупанти прицільним вогнем з артилерії атакували центр Херсона.
Внаслідок пожежі у багатоповерхівці загинула жінка, одного чоловіка у важкому стані госпіталізували. Ще двоє людей отримали поранення, їм надали медичну допомогу на місці.
Троє жителів села Урожайне Бериславського району загинули, підірвавшись на міні.
Чоловіки на тракторі поїхали за дровами за межі населеного пункту і не повернулись. Пізніше у лісосмузі виявлено підірваний на мінітрактор та тіла чоловіків з мінно-вибуховими травмами.
17 Грудня 2022, 10:05
На Київщині через вчорашню ракетну атаку пошкоджень зазнали 9 приватних будинків в різних районах та об’єкт критичної інфраструктури.
Через ракетну атаку постраждало чотири людини.
17 Грудня 2022, 9:59
За 16 грудня росіяни поранили трьох мирних жителів Донеччини — у Бахмуті.
Всього з 24 лютого росіяни вбили 1 264 жителів Донеччини, поранили ще 2 752.
Наразі неможливо встановити точну кількість жертв у Маріуполі та Волновасі.
17 Грудня 2022, 9:28
У Херсоні чути вибухи
Повідомляють про вибухи у Херсоні.
17 Грудня 2022, 9:18
Водопостачання повернули всім мешканцям Києва
За словами мера Віталія Кличка, половина киян вже з теплом і ремонтні бригади працюють, щоб відновити його всім жителям Києва.
З енергопостачанням наразі 2/3 киян. Але графіки аварійних відключень застосовуються. Бо дефіцит електроенергії значний. І енергетики просять і надалі економити, наголосив Віталій Кличко.
17 Грудня 2022, 9:12
Додаткові автобуси КП Київпастранс, що частково дублювали маршрути метрополітену, припинили курсування після відновлення роботи столичної підземки.
17 Грудня 2022, 9:10
Генштаб ЗСУ повідомляє, що у Луганській області окупанти продовжують здійснювати тиск на місцевих підприємців та примушують їх перереєстровувати бізнес за законодавством Російської Федерації.
17 Грудня 2022, 9:09
Сили ППО над Одещиною збили дві ворожі ракети Онікс, які окупанти випустили з Криму.
17 Грудня 2022, 9:08
На Запорізькому та Херсонському напрямках російський противник продовжує нищити з артилерії цивільну інфраструктуру населених пунктів вздовж правого берега річки Дніпро.
Обстріляно понад 35 населених пунктів. Зокрема, Плавні, Гуляйполе, Дорожнянка, Ольгівське і Нікополь Запорізької області та Чорнобаївка, Антонівка, Херсон і Милове на Херсонщині.
17 Грудня 2022, 9:07
На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник обстріляв райони понад 25 населених пунктів. Серед них – Верхньокам’янське, Спірне, Білогорівка, Веселе, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Опитне, Залізне, Мар’їнка і Первомайське на Донеччині.
17 Грудня 2022, 7:44
Київський метрополітен відновив роботу
Поїзди наразі курсують з інтервалом вихідного дня, який становить 10 хвилин.
Підземні станції також працюють як укриття під час повітряної тривоги.
17 Грудня 2022, 7:20
В Одесі під час повітряної тривоги чули вибухи
17 Грудня 2022, 0:15
Сполучені Штати Америки поки що не бачать ознак підготовки нового наступу російських окупаційних військ на Київ, однак уважно відстежують розвиток ситуації.
Про це повідомив сьогодні під час спілкування з журналістами координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США в Білому домі Джон Кірбі.
Він зазначив, що Кремль не відмовився від початкових максималістських цілей щодо України.
– Ми не побачили нічого, щоб свідчило про те, що Путін відійшов від своїх максималістських цілей щодо України… Ми не бачимо жодних ознак того, що відбудеться неминучий наступ на Київ, але ми уважно стежимо за цим, – наголосив Кірбі.
Він додав, що ніщо не вказує на серйозні наміри російського диктатора Володимира Путіна завершити війну проти України за допомогою дипломатії або переговорного процесу.
– Насправді все, що він робить, свідчить про протилежне. Він продовжує купувати безпілотники в Ірану, тепер прагне поглибити відносини з Іраном у сфері оборони, продовжує шукати джерела боєприпасів в інших куточках світу, – розповів Кірбі.
Джерело: Defense One
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.