, редактор стрічки, журналіст, оглядач

Разумков спрямував законопроект про олігархів до Венеціанської комісії

дмитро разумков
Фото: УНІАН

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков спрямував законопроект Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) для експертного висновку Венеціанської комісії.

У своєму зверненні голова ВР посилається на позицію Людмили Денісової – уповноваженої парламенту з прав людини, а також опозиційних фракцій.

– З огляду на пропозиції уповноваженої Верховної Ради України з прав людини як суб’єкта, який відповідно до статті 101 Конституції України здійснює парламентський контроль за додержанням конституційних прав і свобод людини і громадянина, і звернення чотирьох опозиційних депутатських фракцій у Верховній Раді, хотів би звернутися до вас із проханням сприяти отриманню від Комісії експертного висновку стосовно зазначеного законопроекту, – сказано в листі Разумкова до голови комісії Джанні Букіккіо.

Раніше сьогодні Дмитро Разумков повідомив на брифінгу, що чотири опозиційні фракції Ради звернулися до нього з проханням відправити законопроект Про олігархів для отримання висновку Венеціанської комісії.

Зараз дивляться

— Наразі звернулися чотири опозиційні фракції, фактично всі опозиційні фракції, які були, звернулися з такою вимогою (направити законопроект про олігархів до Венеційської комісії, – Ред.) до голови Верховної Ради, – сказав спікер.

З таким самим проханням до нього звернулася уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

Водночас голова фракції Слуга народу Давид Арахамія під час брифінгу розповів, що на ім’я спікера ВР направив лист із пропозицією не направляти проект закону №5599 про деолігархізацію до Венеційської комісії до ухвалення документа в другому читанні.

Сам Разумков сказав, що лише чув про цей лист, але досі ще не отримував.

Коментуючи цю інформацію, спікер ВР  зазначив,   що законопроект у другому читанні можна ухвалити без висновків Венеційської комісії.

Верховна Рада України ухвалила законопроект №5599 про олігархів в першому читанні 1 липня. Його підтримали 275 народних депутатів: представники фракцій Слуга народу, Відродження та частково депутати від групи За майбутнє.

На засіданні, всупереч регламенту, не були розглянуті альтернативні законопроекти. У парламентському Комітеті з питань інтеграції України в ЄС рекомендували доопрацювати документ, аргументуючи це тим, що його ухвалення в чинній редакції суперечить дотриманню принципу правової визначеності.

Згідно із положеннями законопроекту, рішення про внесення тієї чи іншої особи до реєстру олігархів прийматиме Рада національної безпеки і оборони (РНБО). А вони, відповідно, будуть затверджуватися указами президента України.

3 вересня омбудсмен Людмила Денісова заявила, що законопроект №5599 про олігархів не відповідає Конституції. За її словами, результати проведеного аналізу показали невідповідність положень документа конституційним нормам, крім того, закон порушує права та свободи людини.

У зв’язку з цим вона написала відкритого листа до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова.

Дивіться також
Суперечливий та несе загрози: що передбачає закон про олігархів та як його оцінюють
Верховна Рада

Джерело: Інтерфакс-Україна
Верховна Рада, Володимир Зеленський, Дмитро Разумков, Законопроект
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка