PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Віра Романова

Коли спілкування з рідними – пекло. Що робити та як уникнути конфліктів

Нещодавно бачила блог американського психолога, який писав про те, що багато людей уникають своїх сімей. Мало хто має бажання їхати на свята до рідних та батьків. Чи є така проблема серед українців?

Звичайно, такий стан речей присутній у нашому суспільстві. І постає питання: чому молоде покоління українців не хочуть їхати на свята до рідних?

Настає час у нашому житті, коли діти виростають та починають самостійне доросле життя. У цей період батьки та родичі ніби складають іспит “на витримку” – чи вистачить їх мужності та мудрості відпустити своїх дітей. Чи зможуть вони жити повноцінним життям? Чи є в них власні інтереси, а не тільки гуртки для дітей, їжа, організація учбового процес. Чи буде про що говорити довгими зимовими вечорами, коли вони залишаться наодинці?

Читайте: Святвечір і Різдво 2018: головні християнські традиції

Для того, щоб відчути та уявити, що відбувається у ваших стосунках з родичами згадайте: що ви відчуваєте коли ви вимушені (змушені) щось робити? Що ви відчуваєте у ситуаціях вимушеності? Що відчуваєте, коли вимушені робити щось проти власної волі?

Впевнена, що більшість з вас розкажуть про злість та роздратування.

Спілкування з родичами та батьками в нашому суспільстві є нормою. Люди їх приймають і діють наслідуючи один одного. Проте, це не завжди відповідає нашим внутрішнім потребам.

Людина, обираючи зміни та створюючи свої норми, стає на власний шлях особистісних змін, змін у спілкуванні та оточенні. Потрібно розуміти, люди, які завжди притримуються норм та традицій будуть вимагати не змін, а чіткого дотримання установ.

Щоб уникнути появи конфліктів, потрібно входити в зміни із вдячністю за досвід, виховання.

Будь-які наші зміни близьке оточення сприймає як особисту загрозу. Підсвідомо вони думають не про наші зміни, а про те що буде з ними. Успіхи, досягнення та зміни приносять їм радість, але внутрішньо (підсвідомо) їм видається це фактом того, що наші зміни якимось чином вплинуть і на них.

З іншого боку, наш світ динамічний. Всі ми є прибічниками щоденного аналізу змін ситуації у житті. Наші ж родичі не обізнані у великій кількості інформації, ми не пояснюємо їм кожен наш крок. Тому для них це виглядає як стрибки, а то й різкі зміни. І саме через відчуття (підсвідоме або неусвідомлене) наших змін як особистісної загрози вони починають робити все, аби затягти нас у той стан, де змін не відбувалось.

Це є причиною конфліктів на стресових ситуацій між рідними.

І є, нажаль, достатньо велика кількість людей, яка не витримує цієї “емоційної війни”, потрапляючи в пастку між власними бажаннями та соціальними нормами та очікуваннями.

Що ж потрібно робити, аби не провокувати конфлікти та зробити поїздку до рідних приємною?

Вважається нормальним, коли батьки чи родичі починають називати вас егоцентричними та егоїстичними. Якщо з певних причин ви вирішили звести до мінімуму спілкування з близькими, не варто боротись з відчуттям провини. Потрібно розуміти наступне:

  • Робіть те, що правильно для вас.

Ваше життя не обмежується тим що друзі, колеги та інші члени родини можуть собі уявити. Вибір повинен бути тільки вашим, та не повинен бути “відповідним” для сусіда, родича чи батьків. Ваш вибір має бути правильним тільки для вас.

  • Ти не один.

Це нормально, встати і піти із сім’ї та стосунків у яких тобі некомфортно.

  • Ви єдиний хто знає що відбувається (вже сталося) з вами.

Ви краще за все знаєте як ваші відносини с батьками чи родичами впливають на сьогодення та майбутнє. Рішення мають бути прийнятті з огляду на покращення, а не на повернення. Потрібно йти в тому темпі та з тими емоціями, які комфортні саме для вас.

  • Знайти свою власну систему підтримки.

Нова система підтримки змін, може бути абсолютно будь-якою: друзі, партнер, люди онлайн або в реальному житті, психолог чи психотерапевт – до того часу, поки всі вони допомагають вам подолати та прийняти власні зміни.

  • Одного разу ви обов’язково зможете поговорити.

Для того щоб це “одного разу…” сталося не варто створювати незворотних ситуацій. Змінюйте ситуацію поволі, що дозволить повернутись до незакінчених розмов.

Гарна новина – ваші батьки чи родичі можливо самі захочуть змінити ваші стосунки.

Погана новина – ви самі захочете ініціювати контакт, через те, що сумуєте за ними. Але кожного разу у спілкуванні буде відкриватися рана, яка принесла вам багать болю та врятуватися від неї можливо лише розірвавши відносини знову. Але це не означає, що вам не знадобиться спілкуватися з батьками чи родичами до кінця життя.

Автор: психолог

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка