, випускова редакторка

В РНБО назвали ситуацію з мігрантами на кордонах спецоперацією РФ: готуються до різних сценаріїв

олексій данілов

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні є черговою російською спецоперацією. А тому Україна готується до різних сценаріїв її розвитку.

Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов під час наради в Луцьку (Волинська область) із керівниками міністерств, відомств, правоохоронних органів, військових формувань, головами обласних держадміністрацій. Нарада була скликана за дорученням президента Володимира Зеленського і присвячена захисту державного кордону України.

– Восьмий рік триває військова агресія з боку РФ, і те, що зараз відбувається на польсько-білоруському кордоні, не можна назвати гуманітарною кризою. Це чергова спецоперація РФ, яка проводиться з метою розхитування ситуації в Європі та на нашому кордоні, – наголосив Данілов.

Він уточнив, що, згідно з інформацією розвідки, на території Білорусі зараз перебувають близько 16 тис. так званих мігрантів, і ця ситуація може зачепити й Україну.

Зараз дивляться

– Ця ситуація може торкнутися нас безпосередньо, тому маємо вжити усіх необхідних заходів реагування, – заявив секретар РНБО.

Данілов запевнив, що Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на кордоні між Польщею та Білоруссю.

На думку секретаря РНБО, слід створити міжвідомчу робочу групу для цілодобового моніторингу ситуації на кордоні та реагування на неї. Данілов запропонував включити до такої моніторингової групи представників усіх силових структур та органів місцевого самоврядування.

А міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський під час наради розповів, що для протидії міграційній кризі вже задіяні всі структури МВС, які взаємодіють із ЗСУ, силами територіальної оборони, громадськими об’єднаннями. Ключовим завданням є оперативне реагування на загострення ситуації та провокації.

Посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький, який також брав участь у нараді, наголосив, що зараз здійснюється гібридна операція РФ, у якій мігранти є одночасно і зброєю, і жертвою. Він розповів, як Варшава реагує на цю міграційну атаку.

Читайте також
Прямих загроз немає, але ми готові: очільник МВС про міграційну кризу на кордоні
денис монастирський

Що відомо про міграційну кризу на польсько-білоруському кордоні?

Міграційна криза на польсько-білоруському кордоні загострилася 8 листопада. Тоді сотні мігрантів у супроводі білоруських силовиків вирушили до кордону Польщі та вже неодноразово намагалися штурмувати його.

Через ці події польська влада оголосила про бойову готовність на кордоні. Польща також хоче відгородити кордон з Білоруссю стіною (це планують зробити вже до кінця першої половини 2022 року).

14 листопада стало відомо, що білоруські силовики готують мігрантів до масштабної спроби прориву кордону Польщі. За даними польських прикордонників, представники білоруських спецслужб роздають мігрантам інструкції, обладнання та газ.

Тим часом Євросоюз збирається запровадити новий пакет санкцій проти режиму Олександра Лукашенка через ситуацію з мігрантами на кордоні.

Через міграційну кризу Україна посилює охорону на кордоні з Білоруссю: залучать 8,5 тис. військовослужбовців Державної прикордонної служби, Нацгвардії та поліцейських.

Дивіться також
Посилюють захист кордону: як Україна готується зупиняти потік мігрантів з Білорусі
силовики на кордоні України

Фото: РНБО

Джерело: РНБО

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка