Найважливіші події 416 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 15 квітня.
16 Квітня 2023, 0:31
Найважливіші події 417 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 16 квітня.
15 Квітня 2023, 23:33
Журналіст WSJ Гершкович, затриманий у РФ, написав перший лист із СІЗО
Журналіст американського видання The Wall Street Journal Еван Гершкович, затриманий у Росії 30 березня у справі про шпигунство, написав рідним із СІЗО Лефортово першого листа.
У листі, датованому 5 квітня і написаному від руки російською мовою, 31-річний репортер повідомив, що зберігає оптимізм, з нетерпінням чекає на зустріч із рідними і жартує про тюремну їжу.
– Я хочу сказати, що не втрачаю надії. Я читаю. Я займаюся спортом. І намагаюся писати. Можливо, нарешті, я напишу щось хороше, – йдеться в записці, яку його сім’я отримала в п’ятницю.
Батьки Гершковича – радянські емігранти, тож удома спілкувалися із сином російською.
Його мама Елла Мільман розповіла, що Еван приправив лист м’якими жартами над своїми батьками, явно намагаючись підтримати бадьорість духу своєї сім’ї.
– Мамо, ти, на жаль, на краще чи гірше, але добре підготувала мене до тюремної їжі. Вранці на сніданок нам дають гарячу пшоняну кашу, вівсяні пластівці або пшеничну кашу. Я згадую своє дитинство, – пожартував він.
Оскільки Гершковичу пред’явлено звинувачення в шпигунстві, усі зустрічі та листування відстежують російські спецслужби, а судові слухання відбуватимуться за зачиненими дверима.
Досі Гершковичу дозволяли тільки побачення з російськими адвокатами. Йому ще не дозволили побачитися з друзями або співробітниками посольства США в Москві, незважаючи на неодноразові прохання про надання доступу.
15 Квітня 2023, 22:56
Обстріл Росією Слов’янська: відео перших хвилин удару
Нагрудні камери патрульних зафіксували перші хвилини обстрілу росіянами спального району Слов’янська, який стався 14 квітня.
Відео чергового акту російського терору опублікував перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький на своїй сторінці у Facebook.
– Опинившись в епіцентрі трагедії, патрульні кинулися на допомогу постраждалим, – написав він.
Наразі відомо про 11 загиблих, серед них — дворічна дитина. Ще 23 людини отримали поранення.
– Світла пам’ять загиблим та щирі співчуття рідним. Найшвидшого одужання травмованим. Країна-терорист неодмінно відповідатиме за всі свої злочини проти нашого народу, – додав правоохоронець.
15 Квітня 2023, 22:32
У Міноборони пояснили, навіщо окупанти опублікували відео страти українського полоненого
Існує декілька версій, чому російські військові виклали в мережу відеозапис з жорстоким вбивством українського захисника, якому наживо відрізали голову.
Про це заявила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр. На її думку, РФ прагне залякати українців, проте країні-агресору це не вдається.
– Хоча після всього, що ми за цей рік пройшли, складно уявити чим нас можна залякати, – наголосила заступниця очільника Міноборони.
Маляр розповіла, що друга версія – це внутрішня боротьба у російському середовищі, оскільки є припущення, представники якого формування вчинили жорстоке вбивство.
Водночас вона пояснила, чому війська РФ створюють такі відео. Зокрема, вони звітують про виконане завдання керівництву РФ, хизуються чи самостверджуються. Маляр заявила, що ці злочини можуть вчиняти лише люди з дуже збоченою психікою заради задоволення.
15 Квітня 2023, 22:02
Жертвами удару РФ по Слов’янську стали 11 людей: Зеленський каже, що під завалами можуть бути ще загиблі
Після удару Росії по Слов’янську наразі вже відомо про 11 загиблих, але під завалами можуть бути ще тіла жертв агресії РФ.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні за підсумками 15 квітня.
Президент каже, що сьогодні у Словʼянську на Донбасі ще триває пошукова операція після російського ракетного удару, що стався вчора.
– Є інформація, що під завалами будинків – ще тіла загиблих, на жаль… Лише один цей удар терористів пошкодив та зруйнував понад 50 житлових будинків, із них більш як 30 – багатоквартирні. Поранених – понад 20 людей, станом на цей час – загиблих вже 11. Серед них зовсім маленька дитина – хлопчик 21-го року народження. Мої співчуття рідним, усім, хто втратив близьких, – сказав він.
15 Квітня 2023, 21:38
Росія видаватиме електронні повістки жителям ТОТ – мер Мелітополя
Російські окупанти вже можуть роздавати повістки місцевим жителів тимчасово захоплених територій України в електронному форматі.
Про це заявив мер Мелітополя Іван Федоров в ефірі національного інформаційного телемарафону Єдині новини.
– Окупанти придумали спосіб мобілізувати мешканців РФ і захоплених частин України – створили електронний реєстр військовозобов’язаних і роздаватимуть електронні повістки. Реальна можливість стати “гарматним м’ясом” для РФ поки що тільки у тих, хто взяв паспорти Росії, – сказав він.
За словами мера Мелітополя, у небезпеці перебувають всі мешканці окупованих територій України. Захоплені росіянами соціальні служби та медзаклади також можуть передавати дані в реєстр військовозобов’язаних, розповів Федоров.
Міський глава закликав людей виїжджати з тимчасово окупованих територій України – це зробили вже понад 2 тис. людей за останні тижні.
15 Квітня 2023, 20:43
Україна хоче продавати електроенергію Словаччині: названо дату початку експорту
Україна від понеділка, 17 квітня, може розпочати експорт електроенергії до Словаччини в обсязі 200 МВт щогодини.
Про це повідомили у пресцентрі НЕК Укренерго.
В енергокомпанії повідомили, що сьогодні відбувся аукціон з розподілу пропускної спроможності міждержавних перетинів у напрямку Словаччини.
– На аукціоні було розподілено 100% доступної пропускної спроможності у цьому напрямку серед чотирьох учасників, – йдеться у повідомленні.
В Укренерго нагадали, що експорт електроенергії з України, розпочатий 11 квітня, здійснюється у Польщу й Молдову.
В компанії наголосили, що експорт електроенергії здійснюється виключно за умови першочергового забезпечення українських споживачів.
15 Квітня 2023, 19:57
Японія виділить Україні $400 млн на відновлення інфраструктури
Японія виділить Україні $400 млн на відновлення критичної інфраструктури та інші гуманітарні потреби.
Про це поінформували в пресслужбі Міністерства відновлення України (Мінінфраструктури).
Відповідну грантову угоду підписали віцепрем’єр з відновлення України Олександр Кубраков та старший заступник гендиректора Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Хідея Кобаясі.
Це агентство є всесвітньо відомою японською урядовою організацією. Воно займається наданням технічної, грантової допомоги та пільгових кредитів.
Угода про виділення гранту від японського уряду була погоджена наприкінці березня.
Суму в $400 млн спрямують на забезпечення ключових потреб українців та відновлення критичної інфраструктури.
Докладніше читайте в матеріалі на Фактах ICTV.
15 Квітня 2023, 19:55
Сили оборони знищили ще один танк окупантів Т-90 Прорив – Череватий
Українські військові знищили ще один новітній російський бойовий танк Т-90 Прорив на Лимансько-Куп’янському напрямку, де тривають запеклі бої.
Про це заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий в ефірі національного інформаційного телемарафону Єдині новини.
За його словами, воїни Збройних сил України відправили на “концерт Кобзона” 12 окупантів, ще 44 російських військових залишилися пораненими.
Водночас українські бійці знищили російські бойові машини піхоти (БМП-1), які були зняті з озброєння, а також артилерійський тягач.
– За минулу добу ворог 307 разів обстріляв там наші позиції по реактивній і ствольній артилерії, – зазначив речник Східного угруповання військ ЗСУ.
15 Квітня 2023, 19:09
Загиблі у Херсоні дві жінки – дружина та донька відомого спортивного лікаря
У Херсонській обласній асоціації футболу повідомили, що сьогодні внаслідок обстрілу загинули 48-річна дружина та 28-річна донька відомого спортивного лікаря, фізіотерапевта Володимира Дудки, який працював у футбольних клубах МФК Кристал (Херсон), Таврія (Сімферополь), Енергія (Нова Каховка).
15 Квітня 2023, 18:56
Головне зі зведення Генштабу ЗСУ на 18:00
Протягом доби окупанти завдали 19 авіаційних та чотири ракетних ударів, понад 15 разів обстріляли із РСЗВ позиції наших військ та цивільну інфраструктуру, повідомляє Генштаб у вечірньому зведенні.
Основні зусилля ворог продовжує зосереджувати на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
В епіцентрі бойових дій залишаються Бахмут та Мар’їнка. За добу на цих ділянках фронту наші захисники відбили 40 атак противника.
15 Квітня 2023, 17:50
Данія планує дуже скоро передати Україні танки Leopard 1
У Міноборони Данії заявили, що можливо вже “дуже скоро” зможуть відправити в Україну обіцяні танки Leopard 1.
Таку думку висловив виконувач обов’язків міністра оборони Данії Трольс Лунд Поульсен після відвідин заводу Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), де завершується процес відновлення важкої техніки.
Данія планує передати Україні близько 80 танків для двох батальйонів.
15 Квітня 2023, 17:35
Зеленський майже півтори години спілкувався телефоном Макроном
Президент України Володимир Зеленський провів телефонні переговори з французьким колегою Еммануелем Макроном.
Говорили про нещодавній візит президента Франції до Китаю, ситуацію на фронті, а також підготовку до Вільнюського саміту НАТО в липні цього року та його очікувані результати.
15 Квітня 2023, 16:46
Україна запровадила санкції проти 241 юрособи та 400 фізосіб РФ
Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 15 квітня щодо запровадження нових санкцій щодо РФ.
Згідно з указами, підписаними главою держави, під обмежувальні заходи потрапили 82 російських діячів спорту, а також 351 фізичну та 241 юридичну особи.
15 Квітня 2023, 16:06
Внаслідок обстрілу Херсону загинуло дві жінки
15 квітня росіяни вкотре обстріляли Херсон. На жаль, дві жінки отримали мінно-вибухові травми, несумісні з життям.
Про це повідомив глава Офісу президента Андрій Єрмак.
15 Квітня 2023, 15:43
Створення спецтрибуналу за злочин агресії РФ підтримало вже 34 країни
Коста-Ріка стала 34-ю країною, яка приєдналася до створення спеціального трибуналу над Росією за злочин агресії проти України, повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
15 Квітня 2023, 15:35
Чергова “бавовна” в Росії – біля танкового полігону в Казані почалася пожежа
Російські ЗМІ повідомили, що жителі Казані (Татарстан) чули сильний хлопок у районі танкового полігону, після чого почалася пожежа.
Щоправда у місцевому управління МНС не підтвердили факт загоряння.
15 Квітня 2023, 14:59
Кількість загиблих у Слов’янську зросла до 11 людей
У Слов’янську з-під завалів п’ятиповерхівки дістали тіла ще двох загиблих – чоловіка та жінки. Про це повідомили в ДСНС.
Таким чином кількість загиблих зросла до 11, ще 21 людина дістала поранення.
15 Квітня 2023, 14:41
У Бахмуті точаться криваві бої, ЗСУ роблять усе, щоб сточувати боєздатність ворога
Ворог поставив за мету взяти неприступне місто-фортецю Бахмут, проте українським захисникам успішно вдається “сточувати боєздатність ворога”, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.
За його словами, сьогодні безпосередньо в міській забудові відбуваються безпрецедентні за останні десятиліття криваві бої – 17 за останню добу, наші захисники знищили 80 росіян, ще 100 поранено, також ліквідовано чотири польових склади.
15 Квітня 2023, 14:05
ЗСУ тримають позиції під Вугледаром
Збройні сили України тримають позиції під Вугледаром, що у Волноваському районі Донецької області, та не дають російським окупантам підійти до Авдіївки.
Про це у Telegram повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія, бригадний генерал Олександр Тарнавський.
Він опублікував фото знищеної російської техніки, зокрема, двох танків, і підписав: Відпочивають орки під Вугледаром.
Генерал Олександр Тарнавський наголосив, що наша артилерія працює влучно, кожен воїн в окопах сьогодні виконує задачі на найвищому рівні.
15 Квітня 2023, 14:03
Німеччина закликала ввести санкції проти атомної галузі РФ
Уряд Німеччини пропонує включити санкції щодо атомної промисловості РФ до наступного, 11-го санкційного пакету Європейського Союзу.
Про це повідомив віцеканцлер ФРН Роберт Габек в інтерв’ю німецьким ЗМІ.
Він нагадав, що Росія використовує як засіб тиску залежність Заходу в сфері енергетики. А тому ядерна галузь РФ також має потрапити під санкції.
15 Квітня 2023, 13:26
Знову вибухи в Херсонській області
На Херсонщині під час повітряної тривоги пролунали вибухи в Бериславському районі. Повідомляється, що ворожа авіація підлетіла до зони пуску ракет.
15 Квітня 2023, 13:24
Чому Пригожин раптом заговорив про поразку РФ
Власник ПВК Вагнера Євген Пригожин нещодавно просив у президента РФ Володимира Путіна, щоб той закінчив війну в Україні. Ймовірно, такі заяви лунали на фоні величезних втрат його бойовиків, проте Пригожин знайшов інше недолуге пояснення.
Про це пишуть в Інституті вивчення війни.
– Пригожин ставить інформаційні умови для використання провалу російської армії в разі успіху запланованого українського контрнаступу. 14 квітня Пригожин опублікував есе, в якому стверджував, що майбутній контрнаступ України швидше вдасться, ніж провалиться, – йдеться у повідомленні.
Американські аналітики проаналізували заяву Пригожина. Власне, він каже, що егоїстична російська “глибинна держава” зараз перебуває в кризі через нездатність російських військових швидко здобути перемогу.
На думку ISW, аргумент Пригожина про те, що Кремль повинен протистояти спокусі домовитися, не сумісний з ідеєю того, що Кремлю необхідно дати можливість зберегти обличчя, щоб РФ не вчинила масову ядерну ескалацію.
15 Квітня 2023, 13:17
Запровадження в Росії електронних повісток може бути частиною підготовки Москви до довготривалої війни проти України.
Про це інформує Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.
У відомстві нагадали, що 11 квітня цього року Держдума РФ підтримала закон про створення єдиного реєстру осіб, придатних до призову на військову службу. Ключовим наслідком є те, що в майбутньому росіянам надсилатимуть повістки в електронному вигляді. Електронна повістка в РФ матиме ту ж юридичну силу, що й паперова.
Тож в Росії зникне одна з можливостей ухилитися від призову.
У розвідці припускають, що оскільки дані військовозобов’язаних тепер будуть пов’язані з іншими цифровими державними реєстрами РФ, ухилянтів будуть карати. Їм можуть загрожувати автоматичні проблеми з працевлаштуванням та виїздом за кордон.
Ці заходи мають набути чинності пізніше цього року.
15 Квітня 2023, 13:16
Україна та Сполучені Штати залишаються єдиними в підготовці до майбутнього контрнаступу українських військ, попри ймовірний витік секретних документів.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час свого візиту до США.
Очільник уряду повідомив, що під час його зустрічі з міністром оборони США Ллойдом Остіном обговорювалося “багато дуже важливих стратегічних питань”, зокрема збільшення військової допомоги для успішного контрнаступу.
15 Квітня 2023, 13:12
Повідомляється, що близько 12:20 в Херсоні було чути вибухи.
15 Квітня 2023, 13:05
В Станіславі Херсонської області вже впродовж години чутно вибухи. Місцеві жителі повідомляють про прильоти.
15 Квітня 2023, 12:57
У Москві відмовилися від параду до 1 травня
Російські ЗМІ повідомляють, що парад з нагоди 1 травня не відбудеться через начебто високу терористичну загрозу.
15 Квітня 2023, 12:51
Відео вибуху в окупантів у Маріуполі.
15 Квітня 2023, 10:47
Повітряна тривога на Донеччині!
15 Квітня 2023, 10:37
Повітряна тривога на Харківщині!
15 Квітня 2023, 9:44
Херсонщина – повітряна тривога!
15 Квітня 2023, 9:19
Внаслідок ворожих обстрілів Вовчанська Харківської області пошкоджено медичний заклад. 62-річна працівниця отримала поранення. Будівля закладу зазнала суттєвих руйнувань.
Крім того, у Вовчанську обстрілами пошкоджено п’ять приватних житлових будинків.
Також під ворожі обстріли вчора потрапили Стариця, Стрілеча, Дворічна, Красне перше та інші населені пункти.
В області залишається високою мінна небезпека. В Ізюмському районі під час відновлювальних робіт підірвався та отримав поранення 44-річний електромонтер Борівської РЕС. Госпіталізований в стані середньої тяжкості.
В Ізюмі на ворожому вибуховому пристрої на ринку підірвалася 29-річна жінка. Госпіталізована в стані середньої тяжкості.
15 Квітня 2023, 9:00
Повідомляють про вибухи в Олешках
За попередньою інформацією, на лівому березі воїни ЗСУ попали в склад боєприпасів окупантів, який зараз горить і вибухає.
15 Квітня 2023, 8:58
14 квітня внаслідок ракетних ударів по Слов’янську загинули 9 жителів Донеччині, ще 21 людина зазнала поранень.
Крім того, вдалося уточнити інформацію щодо одного пораненого у Мар’їнці.
15 Квітня 2023, 8:56
Станом на 08:25 15 квітня, через ракетну атаку на Слов’янськ 14 квітня загинули дев’ять осіб, 21 особа дістала поранення, повідомив начальник Слов’янської ГВА Вадим Лях.
15 Квітня 2023, 8:51
За інформацією Херсонської ОВА, 14 квітня російські окупанти 96 разів обстріляли мирні населені пункти Херсонщини. Випустили 447 снарядів із важкої артилерії, РСЗВ, мінометів, танків та безпілотників.
Житлові квартали Херсона окупанти атакували дев’ять разів. Поцілили у територію річкового порту.
Минулої доби вісім людей отримали поранення різного ступеня тяжкості.
15 Квітня 2023, 8:04
Вночі РФ вдарила по Нікопольському району Дніпропетровської області, а саме по Мирівській громаді. З важкої артилерії туди прилетіло 10 снарядів. Минулося без загиблих та поранених.
Зараз рятувальники обстежують територію і з’ясовують наслідки обстрілу.
15 Квітня 2023, 7:15
Противник продовжує зосереджувати основні зусилля на веденні наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Мар’їнському напрямках.
Найзапекліші бої тривають за Бахмут та Мар’їнку. Протягом минулої доби було відбито 56 атак ворога, повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
15 Квітня 2023, 7:12
На Херсонщині окупанти крадуть мастила з електротрансформаторів
В населених пунктах окупованої Херсонської області російські загарбники зливають мастила з електротрансформаторів.
Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ.
Зокрема, окупанти мародерять у Новокаховському районі.
Загарбники зливають мастила з електротрансформаторів, а це призводить до знеструмлення вулиць населених пунктів району.
15 Квітня 2023, 0:32
Коста-Рика приєднується до створення спецтрибуналу РФ – Кулеба
Коста-Рика стала 34-ю країною, яка візьме участь у створення спецтрибуналу проти Росії.
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
– Під час нашої сьогоднішньої телефонної розмови Міністр закордонних справ Арнольдо Тіноко поінформував мене, що Коста-Ріка вирішила приєднатися до Ключової групи зі створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України, таким чином, загальна кількість держав досягла 34, – написав він.
Міністр додав, що під час розмови сторони також обговорили шляхи подальшого посилення двосторонньої співпраці.
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.