Обстріл Херсона та обшуки у Києво-Печерській Лаврі: що відбувається на 272-у добу війни (онлайн)

ПА НАТО визнала РФ державою-терористом та закликала створити міжнародний трибунал.
За даними гендиректора YASNO, українцям доведеться жити у режимі відключень світла щонайменше до кінця березня.
Експерти МАГАТЕ виявили на Запорізькій АЕС нерадіоактивний витік після обстрілу.
США прискорюють поповнення запасів зброї, що вичерпалася через постачання в Україну.
Економічні витрати Росії на війну проти України наближаються до $1 трлн.
Найважливіші події 273 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 23 листопада.
Французьке агентство розвитку надасть Україні кредит до €100 млн на пільгових умовах.
Про це повідомило Міністерство фінансів України.
– Французьке агентство розвитку виступило з ініціативою надати Україні кредит на пільгових умовах у розмірі до €100 млн для здійснення фінансування видатків загального фонду держбюджету, – йдеться у повідомленні.
Згідно з умовами, на суму кредиту нараховуються відсотки за процентною ставкою 1,04% річних.
Остаточне погашення кредиту здійснюється через 15 років від дати кредитного договору (з урахуванням пільгового періоду відстрочення погашення кредиту строком на 5,5 року від дати укладення кредитного договору).
Залучення коштів здійснюється відповідно до кредитного договору між Україною і Французьким агентством розвитку.
Уряд підготував на розгляд РНБО новий санкційний список, до якого включено 3 тис. представників військово-промислового комплексу РФ.
Відповідне рішення ухвалила сьогодні Міжвідомча робоча група з питань реалізації державної санкційної політики під головуванням першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки Юлії Свириденко.
– Ми маємо пакет з понад 3 тис. фізичних та юридичних осіб ВПК держави-терориста та постачальників російської армії, а також військового керівництва РФ. А фактично – понад 3 тис. осіб, безпосередньо причетних до вбивств українців, – уточнила вона.
За її словами, триває також підготовка ще одного пакету санкцій щодо російського ВПК.
Вони набудуть чинності після ухвалення Радою національної безпеки та оборони та відповідного указу президента Володимира Зеленського.
У вівторок, 22 листопада, поліція безпеки Швеції затримала чоловіка та жінку, які підозрюються у серйозному шпигунстві.
Як повідомляє шведське видання svt.se, це була подружня пара із Росії, що жила у передмісті Стокгольма.
Правоохоронці підозрюють, що вони десять років шпигували на користь іноземної держави. Дії чоловіка кваліфікують як “грубу розвідувальну діяльність проти Швеції”. Жінку підозрюють в тому, що вона виступала як спільниця.
Відомо, що пара емігрувала з Росії на початку 2000-их. У Швеції вони мали експортно-імпортний бізнес, у тому числі із електронними компонентами та промисловими технологіями, з обігом понад 30 млн шведських крон на рік.
Саме через цю компанію чоловіка почали підозрювати у шпигунстві – він міг використовувати її як основу для незаконної розвідувальної діяльності.
– Згідно з офіційними документами, компанія чоловіка в минулому перебувала під пильною увагою. У 2016 році податкова служба Швеції отримала дозвіл провести обшук у будинку пари, щоб зібрати докази в рамках розслідування податкових злочинів. Податкове агентство Швеції виявило, що компанії мають складну структуру власності, яка веде до податкових гаваней за кордоном, – йдеться у виданні.
Лише Україна визначатиме, коли вести переговори з країною-агресором РФ щодо завершення війни. Жодні серйозні пропозиції та рішення не будуть обговорюватися та ухвалюватися за спиною нашої держави.
У цьому запевнив сьогодні міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час онлайн-брифінгу.
Він нагадав, що в ЗМІ останнім часом лунає багато припущень та спекуляцій щодо можливості переговорів з РФ.
– Лише Україна визначатиме, коли і як вести переговори з агресором. Не буде жодних домовленостей про Україну без України, – наголосив Кулеба.
Він нагадав, що країни-партнери України неодноразово підтверджували саме таку позицію. Тож Київ розраховує на її збереження та посилення тиску на агресора.
– Лише так можна змусити Кремль до припинення війни та відновлення миру, – заявив міністр.
Коментуючи публікації в ЗМІ щодо пропозицій про переговори з РФ, міністр пояснив, що в світі завжди знайдуться охочі висунути ті чи інші так звані мирні ініціативи. Проте не це головне.
– Головне в іншому: не хто які пропозиції кому надсилає, а те, що жодні серйозні пропозиції не будуть обговорюватися за спиною України і жодні рішення не будуть ухвалюватися без України, – підсумував Кулеба.
Росія має ще “занадто багато” ракет С300, але є й типи ракет, яких менше 10%.
Про це заявив секретар Ради національної безпеки й оборони України в ефірі Радіо Свобода.
— У нас є достеменна інформація про наявність на території РФ тих чи інших видів озброєння. Маємо розуміння, скільки залишилося – певних ракет залишилося менше 10%, є ракети, яких залишилося 18%, є ракети, яких, на жаль, до біса на території РФ – це ракети С300. Їх занадто багато, – розповів Данілов.
За його словами, саме ракетами С300 російські загарбники й обстрілюють наразі Запоріжжя, Херсон та Харківщину.
— Щодо високоточних ракет – ми чітко усвідомлюємо, скільки вони на сьогодні їх мають. Якби все було гаразд, то вони б точно не зверталися до іншої країни для того, щоб їм допомагали ракетами, – розповів він.
За його словами, Росія має ресурс для трьох-чотирьох масованих ударів, рівноцінних атаці, яку вони завдали 15 листопада.
Німецький канцлер Олаф Шольц закликав свою країну бути готовою до ескалації ситуації в Україні. Такий висновок він зробив з огляду на очевидні та зростаючі невдачі Росії на полі розв’язаною нею війни.
Така ескалація, за словами Шольца, може включати в себе подальше руйнування інфраструктури України.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оцінив збитки НЕК Укренерго через військову агресію Росії у більш ніж 70 млрд гривень.
За його словами, ситуація в енергетичному секторі залишається складною, але контрольованою. Відключення споживачів застосовують в усіх регіонах країни.
Взимку Росія може змістити акцент з наземних операцій на авіаудари. Таку думку висловив міністр оборони Франції Себастьєн Лекорню.
За його словами, зима ускладнює наземні маневри, і треба враховувати, що Росія пережила поразку у Херсоні.
Глава Укренерго Володимир Кудрицький повідомив, що під час шостої масованої ракетної атаки РФ на українську енергосистему 15 листопада в Україні не залишилось неушкоджених ГЕС і ТЕС.
Він підкреслив, що масштаб руйнувань колосальний – неушкоджених вузлових станцій Укренерго майже не залишилось. На виготовлення та заміну обладнання на цих складних об’єктах знадобиться час.