БПЛА в Київській області та прильоти в Чугуєві: що відбувається на 371-й день війни (онлайн)

Удень 1 березня в повітрі над Київською областю був зафіксований повітряний об’єкт.
Після його ураження вдалося встановити, що це був ворожий безпілотник.
Уранці російські окупанти обстріляли Чугуїв Харківської області.
У місті зафіксовано три “прильоти”. Пошкоджено багатоквартирний будинок.
Поранення дістали 52-річний чоловік та 13-річний хлопчик.
Найважливіші події 372 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 2 березня.
Україна не може знати, що є причиною вибухів у низці регіонів Росії, оскільки це не її територія.
Про це в ефірі Єдиних новин заявив секретар РНБО Олексій Данілов.
– Послухайте, іде війна, звідки ми знаємо, хто звідки літає? Це не наша територія, ми ж не бачимо, хто у них там бешкетує. Я можу єдине сказати: якщо вони вважають, що будуть знаходитись у якомусь спокої, а нас триматимуть у напрузі, то вони глибоко помиляються. Повірте, і Москва, і Санкт-Петербург, вони ж не дарма на дахи поставили всі ці залізяки (системи ППО, – Ред.). Це їм точно не допоможе, – сказав Данілов.
Одразу в кількох містах тимчасово окупованого Криму пролунали вибухи.
Зокрема, як повідомляють місцеві пабліки, звуки вибухів чули жителі Ялти, Гурзуфу та Бахчисараю.
Офіційного підтвердження інформації наразі немає, як і повідомлень про причини вибухів, а також про руйнування.
Нагадаємо, що уночі 1 березня в Євпаторії було чутно вибухи.
Українська система ППО зараз збиває 80% ракет.
Про це у Telegram повідомляє Командування Об’єднаних сил ЗСУ.
– На даний час відсоток збиття ракет сильно змінився і дорівнює 80%. І навіть більше в окремих випадках. Наші фахівці протиповітряної оборони стали професійнішими та компетентнішими, – зазначив командувач Об’єднаних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв.
При цьому, за його словами, РФ також змінює свою тактику та способи застосування засобів повітряного нападу.
– Отже, ми проводимо аналіз після кожного удару. Цей аналіз доводиться і командири відповідно приймають такі рішення, щоб стійкість протиповітряної оборони була на найвищому рівні, – додав командувач.
Війна проти України, яку розв’язав президент РФ Володимир Путін, призвела до уповільнення світової економіки та підштовхнула кризові явища в усьому світі, включаючи різке підвищенні цін на енергію, продовольчу небезпеку та глобальну боргову кризу.
Про це у Делі під час бізнес-форуму Індія-Європа: партнери для майбутнього зростання за участю представників G20 заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель.
– Яким ми бачимо світ сьогодні? Почнемо із очевидних речей. Перша річ, яку ми бачимо, – це війна. Це війна Росії проти України, яка зруйнувала порядок, заснований на правилах, вдарила по світовій економіці та нашій глобальній безпеці. Друге, що ми бачимо, – все перетворюється на зброю, навіть ті фактори, які ми раніше використовували для зближення, – інвестиції, енергетика, міграція. Є сили, які використовують їх як інструменти проти інших.
Ми бачимо, що світова багатостороння система перебуває у кризі, що силова політика та недовіра між головними гравцями вчиняють тиск на ООН, на G20, на СОТ та інші організації. Будемо сподіватися, що ми зможемо відповісти на деякі з них на зустрічі G20. Ми постаємо перед геополітичними викликами, – додав Боррель.
Він зазначив, що російська агресія спровокувала зростання цін на енергію, що призвело до великих змін, зокрема в ЄС, який раніше на 40% залежав від імпорту російського газу, а для деяких країн-членів така залежність сягала 100%.
– Ми отримали урок, що постачальник може проявити власні стратегічні наміри, і що природа режиму, що панує у постачальника, дійсно має значення. Ми були вимушені здійснити важливі кроки, щоб звільнитися від цієї залежності, і ми досягли успіху. Наприклад, Німеччина скоротила свою залежність від російського викопного пального до нуля. В рекордний час, – підкреслив високий представник ЄС.
За його словами, ці тенденції примушують приділяти більше уваги “зеленій” трансформації та переходу до поновлювальних джерел енергії, включаючи енергії сонця, вітру та зеленого водню. При цьому ЄС та його партнери по G7 докладатимуть зусиль, щоб процес такого переходу на поновлювальні джерела був справедливим та доступним для країн, що розвиваються.
Ще одним наслідком російської агресії проти України, зауважив Боррель, стало уповільнення світової економіки. За даними Світового банку, у минулому році глобальне зростання зареєстровано лише на рівні 1,7%, що є недостатнім. Високі ціни на енергію та продовольство підштовхнули до рекордних показників інфляції, яка зараз становить 9% у світі та до 70% у деяких країнах, наприклад, у Туреччині та в Аргентині.
У Кремлі можуть погодитися на продовження Чорноморської зернової ініціативи, яка дозволяє безпечно експортувати агропродукцію з портів України, якщо будуть враховані інтереси сільгоспвиробників Росії.
Про це заявило Міністерство закордонних справ Росії, пише The Guardian.
– Російська сторона зауважила, що продовження пакетної угоди по зерну можливе лише за умови врахування інтересів російських виробників сільськогосподарської продукції та добрив з погляду безперешкодного доступу на світові ринки, – заявили у міністерстві країни-агресора.
Зернова угода, яку було укладено за посередництва ООН і Туреччини, має бути продовжена цього місяця.
Президент Сполучених Штатів Джо Байден продовжив на рік дію указу про оголошення надзвичайного стану через повномасштабне російське вторгнення в Україну.
Відповідне послання до Конгресу про продовження надзвичайного стану оприлюднене на сайті Білого дому.
— Я надіслав до Федерального реєстру для публікації повідомлення, яке додається, про те, що надзвичайний стан, оголошений Указом 13660 від 6 березня 2014 року, який було розширено Указами 13661, 13662 і 14065, і в рамках якого було вжито додаткових заходів Указами 13685 і 13849, продовжує діяти після 6 березня 2023 року, – йдеться у повідомленні Байдена.
Президент США додав, що дії та політика осіб, які підривають демократичні процеси та інститути в Україні, загрожують її миру, безпеці, стабільності, суверенітету та територіальній цілісності, сприяють незаконному привласненню її активів.
А також дії та політика уряду РФ, включно з окупацією Криму та застосуванням сили в Україні, продовжують становити незвичайну та надзвичайну загрозу національній безпеці та зовнішній політиці США.
Що відомо про укази президента США щодо надзвичайного стану – читайте у матеріалі на Фактах ICTV.
Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Україна формуватиме позицію, як має закінчитися війна. Про це він сказав в ефірі телемарафону Єдині новини.
За його словами, європейські та американські політичні еліти, які дійсно ухвалюють рішення, розуміють, що з точки зору глобального порядку денного ініціативно сьогодні домінує Україна.
Він також прокоментував пропозиції, які лунають від деяких західних експертів щодо територіальних поступок Росії.
— Низка експертів думають, що залишити Росії хоча б клаптик території України – “точно вирішить питання війни і миру”. Це ж дуже просто віддати щось, враховуючи ту кількість жертв. яких Україна вже зазнала, кількість руйнувань і це точно “заспокоїть” Росію.
Тобто Росія має залишити за собою те, що вона контролювала до початку війни, втративши безпосередньо 300 тис. свого контингенту тут, – сказав радник голови ОП.
Подоляк підкреслив, що якщо режим Путіна матиме ці ж клаптики території, що були до великої війни, то вони це не продадуть на внутрішньому ринку.
— І що вона (Росія, – Ред.) буде продавати на внутрішньому ринку? Війна не закінчилася, ми маємо далі атакувати Україну, західний світ тощо, – каже він.
Він наголосив, що якщо Москві вдасться утримати контроль над якоюсь частинкою української території, то це буде максимальне масштабування реваншизму в Росії.
За його словами, на теренах РФ з’явиться ще більше антиукраїнської пропаганди, позиції, що треба заходити і все ж “поставити Україну на коліна”, а також вони й надалі фінансуватимуть у нас проросійські течії.
Російський диктатор Володимир Путін не зацікавлений у мирних переговорах, адже його мета – знищити Україну.
Таку заяву зробила очільниця Міністерства закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв’ю телеканалу ARD.
— Він (Путін, – Ред.) не хоче говорити, він хоче знищити Україну. Він не готовий забрати назад своїх солдатів, він не готовий припинити вбивати, – сказала Бербок.
У Кременчуцькому районі на Полтавщині пролунали вибухи, про це пишуть місцеві жителі.
Голова ОВА Дмитро Лунін повідомив про загрозу ракетного удару.