В Одесі через масштабні руйнування енергооб’єктів уночі 10 грудня вимкнено світло для всіх споживачів, окрім критичної інфраструктури.
РФ пошкодила об’єкти інфраструктури та житлові будинки на території Очаківської громади Миколаївської області.
Окупанти обстріляли пологове відділення лікарні у Херсоні.
У 2022 році лауреатами Нобелівської премії миру стали Український центр громадянських свобод.
Прем’єр Британії Ріші Сунак у розмові із Володимиром Зеленським пообіцяв нові засоби ППО найближчими тижнями.
Міністр інфраструктури та регіонального розвитку Олександр Кубраков заявив, що близько 50% енергетичної інфраструктури України було пошкоджено, частину – знищено.
Відключення електроенергії не скасують до весни: затверджено пріоритетність подачі світла.
Україна отримає новий пакет допомоги від США на $275 млн, повідомили у Пентагоні. Міноборони США також оприлюднило список нового озброєння.
10 Грудня 2022, 23:28
Після удару росіян по інфраструктурі Одеси ситуація залишається важкою, але цілком контрольованою.
Відповідну заяву мера Одеси Геннадія Труханова поширив у соцмережах Telegram-канал Одеса. Офіційно.
– По поточній ситуації в місті внаслідок ударів окупанта по інфраструктурі. Ситуація залишається важкою, але цілком контрольованою завдяки роботі всіх причетних служб. Спеціалісти ДТЕК працюють над тим, аби в усі наші домівки якомога скоріше повернулося світло, – йдеться у повідомленні.
У місті наразі працює водопостачання та водовідведення, а також працюють 11 районних та більшість малих котелень.
Мер Одеси нагадав, що завжди можна звернутися до розгорнутих у місті Пунктів Незламності, де можна зігрітися, підзарядити гаджети або випити гарячого чаю чи кави.
– Пам’ятаймо, що будь-яка паніка грає ворогу на руку, адже це те, на що він і чекає, – наголосив Геннадій Труханов.
Джерело: Одеса. Офіційно
10 Грудня 2022, 22:28
Адміністрація президента США Джо Байдена відчуває “стурбованість” щодо задоволення прохання України про постачання касетних боєприпасів.
Про це заявив представник Ради нацбезпеки США Джон Кірбі.
– Згідно з нашою власною політикою, у нас є побоювання з приводу використання таких боєприпасів, – сказав Кірбі журналістам у п’ятницю, відмовившись підтвердити конкретний запит Києва.
Запит України на касетні боєприпаси – лише один із багатьох, які адміністрація Байдена наразі активно не розглядає, сказало виданню Politico джерело, знайоме із ситуацією.
10 Грудня 2022, 22:06
На відновлення енергооб’єктів в Одеській області знадобиться набагато більше, ніж в попередні рази після ворожих атак.
Про це повідомляє Департамент систем життєзабезпечення та енергоефективності Одеської ОДА.
– Мова йде не про дні, а навіть тижні і не виключено, що 2-3 місяці, – йдеться у повідомленні.
Проте на сайті самого Департаменту, ОДА або місцевої енергокомпанії таких даних не міститься, а у коментарях під цим постом пишуть, що ця інформація – фейк.
10 Грудня 2022, 22:05
Норвегія виділила 1 млрд крон ($100 млн) на відновлення енергосистеми України.
Про це повідомив уряд Норвегії.
– З такими друзями ми повернемо світло в кожну домівку, – зазначив президент України Володимир Зеленський.
10 Грудня 2022, 21:19
У Ренійській лікарні в результаті відключення електроенергії вже “згоріли” два апарата ЕКГ. Це пов’язано зі “стрибками” напруги.
Аварійні та стабілізаційні відключення електроенергії супроводжуються непередбачуваними «стрибками» напруги, часто понад 250 вольт! Це може спричинити поломку електропобутових приладів. Вже постраждало майно Ренійської міської лікарні:
— Вийшов із ладу електрокардіограф BTL-08 англійського виробництва, яким ми користувалися п’ять років, — розповідає лікарка Алла Журавльова. — Поламався також електрокардіограф 2007 року випуску, він старий, але діючий. Зараз такий самий, ми цікавилися, коштує близько 100 тисяч гривень.
10 Грудня 2022, 21:07
У Мелітополі пролунало понад 10 потужних вибухів.
Про це повідомив міський голова Іван Федоров.
За попередньою інформацією горить будівля Мелітопольської Християнської Церкви, яку окупанти захопили кілька місяців тому і перетворили на своє лігво для зборищ.
10 Грудня 2022, 20:33
У тимчасово окупованому Симферополі лунають вибухи.
Місцеві пабліки повідомляють, що звуки вибухів було чутно також у Бахчисараї, Саках та Севастополі.
10 Грудня 2022, 20:32
На 11 грудня оновили графіки відключення електроенергії.
У яких областях не буде світла – читайте у матеріалі Фактів ICTV.
10 Грудня 2022, 19:48
В окупованій Горлівки Донецької області окупанти здійснюють самообстріл міста для залякування місцевого населення.
Про це повідомляє Генеральний штаб.
– На тимчасово окупованій території Донецької області, в місті Горлівка, з 8 грудня поточного року окупаційна адміністрація пропонує представникам малого та середнього бізнесу переходити на віддалений режим роботи, у зв’язку з підвищенням ризику обстрілів нібито з боку Сил оборони. Для залякування місцевих жителів російські окупанти здійснили чотири обстріли центру міста із артилерії калібру 152 мм, – йдеться у повідомленні.
10 Грудня 2022, 19:45
Країни ЄС досягли угоди про надання Україні €18 млрд
Тепер пакет допомоги має затвердити Європарламент, що може статися вже наступного тижня.
10 Грудня 2022, 19:24
Німеччина відправить Україні 470 генераторів вартістю €19,5 мільйона.
Про це повідомили у посольстві ФРН у Києві.
150 електрогенераторів вже в Україні. Наразі планується транспортування подальшого обладнання. Частину генераторів передадуть Укренерго, решту відправлять до Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
10 Грудня 2022, 18:58
У тимчасово окупованому Криму сталася пожежа у казармах, де розміщували мобілізованих російських окупантів.
Повідомляється, що інцидент стався у смт Совєтське (Долосси).
Речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук у Telegram поширив допис, в якому зазначається, що у казармі могли перебувати від кількох сотень до кількох тисяч людей.
— Крим, в смт Совєтське, сьогодні, приблизно 6.00. Горить казарма, де розмістили кілька сотень (за деякими даними – кілька тисяч) мобіків (мобілізованих, – Ред.). Є загиблі та поранені, – пишуть у мережі.
10 Грудня 2022, 18:16
Пропозиція Білорусі щодо транспортування українського зерна до Литви є пасткою та спробою уникнути західних санкцій.
Про це повідомив президент Литви Гітанас Науседа в своєму офіційному Twitter-акаунті.
Він нагадав, що українське зерно вже транспортується через Польщу та інші держави до портів Балтії.
– Пропозиція Білорусі транспортувати українське зерно через свою територію до Литви – це чергова спроба уникнути санкцій… Це пастка. Давайте не потрапляти в неї, – наголосив Науседа.
10 Грудня 2022, 17:32
На відновлення електропостачання в Одесі потрібно більше часу, ніж зазвичай.
Про це поінформував заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко.
– Ситуація залишається важкою, однак контрольованою. На відновлювальні роботи потрібно більше часу, ніж зазвичай, – наголосив Тимошенко.
Він закликав українців із розумінням поставитися до цієї ситуації, адже влада та комунальники працюють цілодобово, щоб відновити зруйновані об’єкти.
Крім того, Тимошенко нагадав, що в Одесі та області працюють всі Пункти Незламності, в яких можна підзарядити гаджети та отримати іншу допомогу.
У компанії Укренерго, своєю чергою, уточнили, що ворог пошкодив частину магістральних високовольтних мереж та обладнання. Це призвело до знеструмлення споживачів в Одесі та області.
– Наразі ситуація в регіоні дуже складна. Ремонтні бригади НЕК Укренерго працюють над поданням електроживлення на об’єкти критичної інфраструктури: лікарні, водоканал, очисні споруди. Але відновлення електроживлення для побутових споживачів може зайняти більше часу через великий обсяг пошкоджень, – наголосили в компанії.
10 Грудня 2022, 16:37
Окупанти обстріляли медичний заклад.
Про це заявив заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко.
Він зазнчив, що ворожі снаряди влучили у пологове відділення лікарні.

10 Грудня 2022, 16:29
У колонії в окупованій Оленівці Донецької області, де внаслідок теракту в ніч на 29 липня загинуло щонайменше 40 українських військовополонених, наразі утримується 150 громадян України.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
– Нас вкотре туди не допускають. Судячи з усього, ми отримаємо доступ до Оленівки тільки після того, як наші ЗСУ звільнять селище. За нашою інформацією, на даний час там залишилося 150 громадян України. Це не тільки військові, – наголосив він.
За його словами, окупанти утримують там також цивільних осіб.
10 Грудня 2022, 16:27
У Вишгородському районі можливо чути звуки вибухів, проводяться навчання для сапері.
Про це повідомляє Київська ОВА.
10 Грудня 2022, 15:28
Служба безпеки України викрила диякона однієї з церков Запорізької єпархії УПЦ МП, який публічно агітував за “приєднання” регіону до РФ.

Фото: СБУ
Підривну діяльність ворожий поплічник розгорнув у забороненій соціальній мережі Вконтакте, активувавши заради цього профіль.
Там фігурант репостив заклики прокремлівських блогерів на підтримку фейкового референдуму.
Деструктивний контент диякон поширював із пропагандистських спільнот російської соцмережі, зокрема із Русской весны.
Коментуючи російські публікації, клірик агітував людей приходити на “виборчі дільниці” й “голосувати” на користь країни-агресора.
У своїх “дописах” він заперечував існування українського народу, його мови, культури.
Також фігурант ставив під сумнів державний суверенітет і територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах.
10 Грудня 2022, 14:10
Сполучені Штати на ротаційній основі спрямують до Латвії своїх солдатів та військову техніку.
Це передбачено вже погодженим планом щодо посилення військової присутності в країнах Балтії, повідомляють у Міністерстві оборони Латвії.
У відомстві зазначають, що розгорнуті на військових базах Адажі та Лієлварде ротаційні підрозділи значною мірою сприятимуть стримуванню та обороні, а також покращать взаємосумісність між Збройними силами Латвії та США.
Відомо, що спершу Збройні сили Сполучених Штатів планують розгорнути артилерійські та авіаційні підрозділи.
10 Грудня 2022, 13:09
10 грудня російські війська пошкодили об’єкти інфраструктури та житлові будинки на території Очаківської громади Миколаївської області.
Атакували громаду росіяни, починаючи з четвертої ранку.
Відомо, що завдавали ударів окупанти із реактивних систем залпового вогню.
За словами керівника обласної військової адміністрації Віталія Кіма, минулося без постраждалих.
10 Грудня 2022, 13:07
В Одесі через масштабні руйнування енергооб’єктів уночі 10 грудня вимкнено світло для всіх споживачів, окрім критичної інфраструктури.
У населених пунктах області відбуваються екстрені відключення.
Відновлення одразу кількох зруйнованих об’єктів почнеться, щойно дозволять військові, повідомляють у компанії ДТЕК.
10 Грудня 2022, 11:41
У найближчі місяці може зрости підтримка Росії з боку Ірану.
Таке припущення розвідка Міноборони Великої Британії озвучила в своєму зведенні 10 грудня.
– Якщо Росії вдасться поставити на озброєння велику кількість іранських балістичних ракет, то очевидно, що вона використає їх для ударів по критично важливій інфраструктурі України, – зазначають у британській розвідці.
10 Грудня 2022, 11:38
10 грудня через удари РФ у частині Херсону зникла електроенергія.
Немає світла в центрі міста, у Шуменському мікрорайоні та селищі Степанівка.
Загалом через пошкодження ліній електроживлення без світла залишились 2 549 абонентів.
Ремонтні бригади енергетиків вже розпочали відновлювальні роботи.
10 Грудня 2022, 11:37
10 грудня в звільненому від російських окупантів Херсоні вдруге за ранок лунають вибухи.
Про це з місця події повідомляють місцеві жителі.
Є інформація, що гучні звуки чутно й у тимчасово окупованому Скадовську Херсонської області.
10 Грудня 2022, 10:02
10 грудня майже в усіх районах та громадах Одеської області відсутнє світло, тому що запущені вночі Росією дрони-камікадзе пошкодили об’єкти енергетичної інфраструктури та житлового фонду.
Над відновленням пошкодженої інфраструктури вже працюють енергетики, повідомляє керівник обласної військової адміністрації Максим Марченко.
10 Грудня 2022, 9:31
Із 24 лютого до 10 грудня російські військові втратили:
- танків ‒ 2 940 (+3),
- бойових броньованих машин ‒ 5 917 (+5),
- артилерійських систем – 1 927 (+1),
- реактивних систем залпового вогню – 397 (+2),
- засобів протиповітряної оборони ‒ 211,
- літаків – 281,
- гелікоптерів – 264,
- безпілотників оперативно-тактичного рівня – 1 603,
- крилатих ракет ‒ 592,
- кораблів (катерів) ‒ 16,
- автомобільної техніки та автоцистерн – 4 535 (+4),
- спеціальної техніки ‒ 167 (+3).
10 Грудня 2022, 9:23
Упродовж доби українські захисники ліквідували орієнтовно 370 російських загарбників.
Найбільших втрат ворог зазнав на Бахмутському та Лиманському напрямках.
Загалом із часу повномасштабного вторгнення Збройні сили України знищили близько 93 760 окупантів.
10 Грудня 2022, 9:02
10 грудня українські захисники збили десять дронів-камікадзе Shahed-136/131 іранського виробництва.
По чотири дрони підрозділи повітряного командування Південь Повітряних сил ЗСУ збили над Миколаївською та Херсонською областями.
Ще два безпілотники типу Shahed було приземлено над Одещиною.
Загалом протягом ночі російські окупанти атакували Південь України 15 безпілотниками.
10 Грудня 2022, 8:35
Білорусь без жодних попередніх умов погоджується на транзит українського зерна своєю територією для експорту з Литви.
У цьому генерального секретаря ООН Антоніу Гетерреша запевнив заступник міністра закордонних справ РБ Юрій Амбразевич.
10 Грудня 2022, 7:52
Підрозділи українських ракетних військ та артилерії впродовж минулої доби уразили чотири пункти управління армії РФ.
Поцілили ЗСУ також у п’ять районів зосередження особового складу, озброєння та військової техніки окупантів.
10 Грудня 2022, 7:50
Російські окупаційні війська зазнають значних втрат на фронті не лише від дій підрозділів Сил оборони України.
Загарбники гинуть ще й від так званого дружнього вогню, зазначають у Генеральному штабі Збройних сил України.
У Генштабі ЗСУ такі втрати окупантів пояснюють низькою підготовкою танкових та артилерійських екіпажів.
Ще одна причина, чому загарбники гинуть від “дружнього вогню”, – це відсутність взаємодії та зв’язку між підрозділами.
10 Грудня 2022, 7:04
Упродовж доби підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів у районах населених пунктів:
- Площанка, Невське, Білогорівка Луганської області,
- Яковлівка, Бахмутське, Підгородне, Бахмут, Опитне, Курдюмівка, Дружба, Невельське, Побєда, Новомихайлівка Донецької області.
10 Грудня 2022, 6:46
Уночі 10 грудня російські війська понад три години атакували Миколаїв та область.
Місцеві жителі неодноразово повідомляли про проліт іранських дронів-камікадзе типу Shahed.
Тим часом Очаківська громада перебувала під вогнем реактивних систем залпового вогню.
Чули вибух люди і в самому обласному центрі.
За попередньою інформацією, це могла бути робота протиповітряної оборони.
10 Грудня 2022, 6:18
Уночі 10 грудня російські війська випустили дрони-камікадзе для обстрілу українських міст.
Характерні звуки, що притаманні іранським дронам-камікадзе типу Shahed, чули жителі Одеської області.
Було чутно в регіоні й роботу протиповітряної оборони.
За попередніми даними, вибух, що прогримів на Одещині, є результатом прильоту.
10 Грудня 2022, 1:04
Президент Росії Володимир Путін заявив, що його держава може розглянути можливість офіційного включення до своєї військової доктрини можливості превентивного першого ядерного удару для роззброєння противника.
Слова Путіна прозвучали лише через кілька днів після попередження про зростання ризику використання атомної війни, передає Bloomberg.
– Ми думаємо про це… Якщо ми говоримо про обеззброювальний удар, можливо, нам варто подумати про використання підходів наших американських партнерів, – сказав російський президент журналістам після саміту в Киргизстані.
Глава Кремля послався на те, що він назвав стратегією США щодо використання високоточних ракет для превентивного удару.
Ці коментарі стали другим висловлюванням Путіна з питання застосування ядерної зброї цього тижня.
Джерело: Bloomberg
10 Грудня 2022, 1:02
Генеральний секретар Північноатлантичного союзу Єнс Столтенберг побоюється, що війна в Україні може перерости у “велику війну між НАТО й Росією”.
Про це він сказав в інтерв’ю NRK.
– Я побоююсь, що війна в Україні вийде з-під контролю й переросте у велику війну між НАТО й Росією. Але я впевнений, що нам вдасться цього уникнути, – сказав він, зазначивши, що НАТО посилило присутність на східному фланзі.
Столтенберг наголосив, що найважливіше завдання НАТО – запобігти повномасштабній війні в Європі, і над цим вони працюють щодня.
За словами генсека, російський диктатор Володимир Путін прорахувався, здійснивши вторгнення в Україну.
– Я не думаю, що йому вдасться зламати Україну. Навпаки – він мобілізує ще більше підтримки для України, – констатував він.
Водночас Столтенберг застеріг, що не варто недооцінювати небезпеку ситуації, в якій перебуває світ.
– Ми постали перед випробуванням того, чи може свобода дати відсіч авторитарному режиму. Розумію тих, хто вважає, що ціни на їжу й електрику надто високі. Це – болюча ціна, яку платимо ми в Європі. Але якщо Путін переможе Україну й поставить під загрозу нашу свободу, нам доведеться заплатити ціну набагато вищу, – наголосив Столтенберг.
10 Грудня 2022, 1:00
Росія ввечері 9 грудня обстріляла Великописарівську громаду Сумської області.
Про це у своєму Telegram-каналі повідомив голова Сумської ОВА Дмитро Живицький.
– Сьогодні (9 грудня, – Ред.) близько 21-ї години росіяни вдарили по Великописарівській громаді. Є значні руйнування цивільної інфраструктури, – повідомив він.
Дмитро Живицький обіцяв повідомити подробиці російського обстрілу пізніше.
Джерело: Дмитро Живицький
10 Грудня 2022, 0:30
США більше не наполягають на тому, щоб ЗСУ не завдавали ударів по російській території, оскільки менше побоюються ескалації з боку Москви.
Про це пише британське видання The Times з посиланням на джерело в Пентагоні.
Зазначається, що США не можуть вказувати Україні, як застосовувати передану їй зброю.
– Те, як вони будуть використовувати свою зброю, залежить від них, однак ми наполягаємо лише на тому, щоб українські військові дотримувалися міжнародних законів війни та Женевських конвенцій, – заявив співрозмовник видання в американському оборонному відомстві.
За даними джерела, Збройні сили України дотримуються всіх умов.
– Це єдине обмеження, але воно передбачає, що цілями не повинні ставати російські сім’ї і не повинно здійснюватись спроб ліквідації конкретних осіб. Наскільки нам відомо, Україна дотримується цих умов, – йдеться у статті.
Джерело: The Times
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.