, редакторка стрічки

Близько $40 млрд допомоги від США та штурм Азовсталі: що відбувається на 77-му добу війни (онлайн)

Війна в Україні – день 77 – новини України під час війни онлайн

Сьогодні розпочалась 77-ма доба повномасштабної війни в Україні. Російська армія продовжує обстрілювати ракетами українські міста. Під ворожий вогонь потрапили Маріуполь, Одеса, Сумщина та інші.

Водночас Білорусь масово стягує війська не лише до кордонів України, а й до кордонів Польщі. Також триває розконсервація техніки та виклики резервістів до військкоматів.

На Харківщині силами ЗСУ було звільнено населені пункти Черкаські Тишки, Руські Тишки, Рубіжне та Байрак.

У Луганській області епіцентр боїв змістився до Білогорівки, що розташована між Попасною та Лисичанськом. Не вщухають обстріли Сєвєродонецька та Лисичанська.

Найважливіші події 77-го дня – у трансляції Фактів ICTV.

11 Травня 2022, 23:05

ЗСУ наблизилися до кордонів РФ на Харківському напрямку. Десь навіть вийшли, — Арестович.

Водночас Арестович додав, що кордони — це символічне значення. Обстріли не факт, що припиниться. Проте ЗСУ Харків убезпечили значною мірою.

11 Травня 2022, 23:01

Українські військові черговий раз знищили понтонні переправи окупантів через річку Сіверський Донець поблизу Білогорівки на Луганщині.

Очільник Луганської ОВА Сергій Гайдай зазначив, що Білогорівка стала форпостом Луганщини.

– Білогорівка – друга Чорнобаївка. ЗСУ вчергове знищили понтонні переправи рашистів через Сіверський Донець. Там рашисти намагаються вкотре перейти річку, але тільки риб годують собою, – написав Гайдай.

11 Травня 2022, 22:58

Протягом доби в районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання Схід російські окупанти здійснили п’ять атак.

Утім, українські захисники дають російським військовим гідну відповідь. Зокрема, воїнам вдалося знищити:

  • особового складу – до 250
  • шість танків
  • один БМП
  • два БТР
  • два ББМ
  • сім АТТ

Крім того, було знищено склад з боєприпасами та спостережний пост.

11 Травня 2022, 22:23

Головне зі звернення Президента Володимира Зеленського

Палата представників Конгресу Сполучених Штатів проголосувала за новий і вагомий пакет підтримки для нашої держави та глобальної демократії – майже на $40 млрд.

– Ці кошти будуть використані – максимально швидко і без бюрократії – для посилення захисту України. Передусім, це зброя і боєприпаси для нас, обладнання, – зазначив Зеленський.

Україна дуже предметно і постійно обговорює з нашими друзями тему безпекових гарантій для України. Зустріч Великої сімки 8-го травня, в якій наша держава вперше взяла участь на рівні лідерів, була передусім про це.

Зеленський повідомив про розмову з канцлером Німеччини Олафом Шольцом. Говорили про оборонну допомогу Україні, енергетичну взаємодію і нові санкції проти Росії.

11 Травня 2022, 22:08

У Харкові пролунали вибухи.

Інформація уточнюється. 

11 Травня 2022, 21:17

Наразі деблокувати Азовсталь військовим шляхом  неможливо – Верещук

– Захисники Азовсталі здаватися в полон не хочуть. Це достойно поваги. Росіяни не погоджуються на екстракшн. Це реальність, але від росіян це не дивно. Що робити? Уряд пропрацьовує різні варіанти. Жоден із них не є ідеальним. Але ми шукаємо не ідеальний варіант, а робочий, – написала Верещук.

Верещук додала, що в якості першого кроку варіанту, запропонували росіянам такий обмін – ми вивозимо наших важкопоранених хлопців з Азовсталі по гуманітарному коридору,  натомість віддаємо полонених росіян за стандартними правилами обміну військовополонених.

– Домовленості ще немає. Переговори тривають, – повідомила Верещук.

11 Травня 2022, 20:45

Президент України Володимир Зеленський у середу, 11 травня, заявив на виступі перед студентами французьких університетів, що війна закінчиться тоді, коли Росія поверне Україні право на життя.

– Війна закінчиться для українського народу лише тоді, коли ми повернемо своє. Я відверто кажу: нам не потрібно зайвого, потрібне тільки своє. Ми хочемо повернути мир до нашої держави, нашу землю. Ми хочемо повернути нашу землю, бо з цим пов’язана наша історія. Ми хочемо повернути наших людей. Хочемо повернути мир та свободу до нашої держави.

А головне – право. Право вибору: де жити, в якому місті, за які гроші працювати, чи народжувати дітей, скільки народжувати дітей. Людина отримала це право від Бога та батьків, і людина має розпоряджатися цим життям, – сказав Володимир Зеленський.

11 Травня 2022, 17:50

Депутату Херсонської облради Віталію Булюку заочно повідомлено підозру у державній зраді.

За даними Офісу генпрокурора, 16 квітня він допомагав окупантам захопити будівлю однієї з міськрад на території області.

Окрім того, Булюк здав російським загарбникам місцевого мешканця, який захищав інтереси громади, після чого чоловіка взяли в полон.

11 Травня 2022, 17:40

Радник голови Офісу президента Олексій Арестович поки що не бачить загрози нового наступу з боку Білорусі.

За його словами, це просто планова перевірка готовності та військові навчання білоруських військ, до всього з 24 лютого істотно змінилася ситуація – РФ уже не має елітних частин, які штурмували Київ, а Білорусь сама навряд чи піде проти України.

11 Травня 2022, 17:13

У Нацгвардії України вперше з 24 лютого назвали втрати у війні з Росією – загинув 501 військовослужбовець та 1 697 дістали поранення, повідомив на брифінгу начальник оперативного управління штабу управління Нацгвардії Олексій Надточий.

11 Травня 2022, 17:04

Росія планувала захопити всю територію України – слідчі Держбюро розслідувань знайшли у Тростянці важливі документи, які це підтверджують.

Зараз вони вивчають їх і згодом долучать до матеріалів справи.

11 Травня 2022, 16:55

ЗСУ зупинили широкомасштабний наступ РФ, а в районах Харкова та Ізюма ворог перейшов до оборони, повідомляють у Генштабі ЗСУ.

За його даними, на Херсонському і Мелітопольському напрямках російські війська також перейшли до оборони.

Далі російські агресори спробують взяти під контроль Одеську, Миколаївську та частково Запорізьку області, а також створити сухопутний коридор до Придністровського регіону Молдови, не відмовився ворог і від планів щодо захоплення Києва.

11 Травня 2022, 16:15

На Харківщині підрозділи протиповітряної оброни 95 окремої десантно-штурмової бригади за допомогою ПЗРК Перун збили російський розвідувально-ударний вертоліт Ка-52.

11 Травня 2022, 16:05

Російські війська 11 травня продовжують обстрілювати завод Азовсталь з неба, а також намагаються прорвати оборону живою силою і танками, повідомив радник мера Маріуполя Петро Андрющенко.

Він також поділився відео, на якому помітно танки з рашистськими символами V та Z.

11 Травня 2022, 15:54

Голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук спростувала інформацію про вибухи у Буковелі.

– Щодо інформації про нібито чутні вибухи на території області. За попередніми даними, на цей час в області все спокійно. Закликаю усіх зберігати спокій та бути пильними! – наголосива вона.

11 Травня 2022, 15:45

Україна відновила контроль на ділянці кордону в межах Київської, Сумської та Чернігівської областей загальною протяжністю 1 200 км, дві третини з яких – з країною-агресором.

В Держприкордонслужбі кажуть, що небезпека залишається, тому продовжуються заходи з детальної перевірки місцевості та облаштовуються додаткові пости.

11 Травня 2022, 15:38

Заступник міністра оборони Ганна Маляр заявила, що Україна виграла першу фазу війни з Росією – ворог не досяг жодної з поставлених цілей.

За її словами, під час цієї фази РФ використав 24 батальйонно-тактичні групи, своїх спецназівців і зазнала великих втрат.

11 Травня 2022, 15:06

Головне управління розвідки не бачить ознак того, що Кремль планує найближчим часом завершити війну в Україні.

За даними української сторони, нині в РФ продовжуються спроби так званої прихованої мобілізації.

До зони бойових дій відправляють випускників та курсантів військових училищ.

11 Травня 2022, 14:44

Командування Десантно-штурмових військ ЗСУ оприлюднило відео із збитим російським ударним гелікоптером Мі-24.

Ворожу техніку українські військові знищили із переносного зенітно-ракетного комплексу Stinger.

11 Травня 2022, 14:08

Збройні сили України мають бути готові до зустрічі білоруської армії, вважає військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Олег Жданов.

Експерт прогнозує напруження в найближчий тиждень, коли російські війська почнуть видихатися на Ізюмському напрямку.

– Тоді президенту РФ Володимиру Путіну треба буде чимось заповнювати оперативну паузу, поки він збиратиме чергові резерви для введення в Україну, – пояснює експерт.

11 Травня 2022, 14:01

Через обстріли російських окупантів у Краматорському районі пошкоджено склад з аміачною селітрою, повідомляють у Cлов’янській міській військово-цивільній адміністрації.

11 Травня 2022, 13:56

Дружина російського загарбника воліла б катувати насильно вивезених до РФ українських дітей.

Про ставлення жінки до дітей з України стало відомо із переховленої СБУ її розмови з чоловіком.

Бажання катувати дітей у дружини російського солдата виникло, тому що ті відмовились малювати символіку до святкування Дня перемоги в РФ.

– Я б їм наркотики вколола, дивилася б їм у вічі і говорила б: Здихайте, страждайте.

Я б їм зірки на спинах вирізала. І взагалі по вушку б щодня відрізала, по пальцеві, щоб їм боляче так було, – висловила своє ставлення до дітей жінка.

11 Травня 2022, 13:41

Упродовж минулої доби російські військові 38 разів піднімали в небо літаки заради штурму заводу Азовсталь у Маріуполі Донецької області.

Чотири рази позиції українських військових окупанти атакували за допомогою стратегічних бомбардувальників.

11 Травня 2022, 12:58

Європейський Союз досі не дійшов згоди щодо шостого пакету санкцій проти РФ.

Про це з посиланням на коментарі послів ЄС повідомив брюссельський кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

– Як сказав один із дипломатів, ЄС ризикує стати союзом відкладення, очікування та споглядання, – зазначив журналіст.

 

11 Травня 2022, 12:46

Українська розвідка оприлюднила список командного та льотного складу 277 бомбардувального авіаційного полку РФ, які вимагають від командування засекретити їхню участь у вторгненні до України.

Військові просять надати їм фальшиві документи про перебування на лікуванні чи у відпустках.

Окремі льотчики вимагають документів, що на момент початку російсько-української війни вже не проходили службу в частині.

За даними української сторони, про засекречення просять не лише безпосередні виконавці злочинів, а й колишні військові, які брали участь у підготовці до вторгнення.

 

11 Травня 2022, 12:28

У Маріуполі окупанти відкрили “республіканські центри зайнятості” з ОРДЛО, щоб залучити місцевих жителів до розбирання завалів драмтеатру та інших зруйнованих будівель.

Роботу на завалах обіцяють оплачувати рублями, повідомляє Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

Залучили до робіт також співробітників МНС Росії.

Згортки з тілами загиблих вивозять тракторними лафетами до братських могил на околицях міста.

Розбір завалів драмтеатру в Маріуполі за участі МНС Росії та місцевих жителів

 

 

11 Травня 2022, 12:10

Морський піхотинець Сергій Волина закликав світову цивілізацію боротися за гарнізон Маріуполь.

Чоловік просить кожного допомогти реалізувати процедуру “extraction” для українських військових.

Заклик до світу Сергій Волина оприлюднив на своїй сторінці в Facebook.

“Я – морський піхотинець.

Саме морська піхота навчила мене по-справжньому любити Україну!

Любити сміливо та відчайдушно, любити зі зброєю в руках та у хвилини найбільшої небезпеки, любити надійно, хоробро та безкомпромісно!

І поки б’ється моє серце, я відчуватиму чисту, безумовну та беззастережну любов до Батьківщини.

Бо в ній – любов сина до рідної матері, брата до сестри, любов батька до своєї дитини!

Ця любов немає меж!!!

Морська піхота – це моя родина. Це захисники України, які без вагань віддають свої життя за Батьківщину. Це побратими, що завжди ділять останнє порівну на всіх, готові підставити своє плече та простягнути руку допомоги!

Бо маємо одну на всіх – спільну любов до неньки України!!

Ми боремося…

Якщо світова цивілізація ще має спільні духовні цінності та ідеали, якщо люди здатні відчувати біль та страждання інших, якщо слова про допомогу змушують діяти, то я закликаю боротися за гарнізон Маріуполь!

Я закликаю весь світ, я закликаю кожного допомогти реалізувати процедуру “extraction” для українських військових!

Морська піхота – вірні назавжди!!!”

11 Травня 2022, 11:53

Успішна атака України по російській протиповітряній обороні за допомогою безпілотників Bayraktar “відкрила” гарнізон РФ на острові Зміїний, зазначають у розвідці Міністерства оборони Великої Британії

Там наголошують: Росія вже неодноразово намагалася підсилити свої позиції.

– Якщо РФ зміцнить свої сили на острові за допомогою крилатих ракет стратегічної протиповітряної оборони та берегової оборони, то зможе домінувати в північно-західній частині Чорного моря, – припускають у британській розвідці.

11 Травня 2022, 11:47

Російські судна постачання мають мінімальний захист у західній частині Чорного моря.

Таким є висновок розвідки Міністерства оборони Великої Британії.

За даними оборонного відомства, ситуація суттєво змінилась, коли після втрати крейсера Москва російський флот відступив до Криму.

11 Травня 2022, 10:51

В Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ показали, як українські військові знищують ворога на Ізюмському напрямку, де нині тривають активні бойові дії.

11 Травня 2022, 10:45

За час повномасштабної війни російські військові втратили:

  • танків ‒ 1 187 (+17),
  • бойових броньованих машин ‒ 2 856 (+48),
  • артилерійських систем – 528 (+9),
  • реактивних систем залпового вогню ‒ 185,
  • засобів протиповітярної оборони ‒ 87,
  • літаків – 199,
  • гелікоптерів – 160 (+2),
  • безпілотників оперативно-тактичного рівня – 390 (+10),
  • крилатих ракет – 94,
  • кораблів (катерів) – 12,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 1 997 (+17),
  • спеціальної техніки – 41.
11 Травня 2022, 10:41

Із 24 лютого до 11 травня Збройні сили України ліквідували орієнтовно 26 350 військових армії РФ.

Лише впродовж минулої доби українські військові знищили 350 російських загарбників.

11 Травня 2022, 10:12

Уранці 11 травня російські військові завдали ракетного удару по Запоріжжю.

– Наша протиповітряна оборона відпрацювала вдало, – зазначили в обласній військовій адміністрації.

Інфраструктурний об’єкт у населеному пункті поблизу обласного центру, над яким розірвалася ракета, зазнав значних руйнувань.

За попередньою інформацією, постраждалих немає.

Ракетний обстріл Запоріжжя 11 травня 2022

11 Травня 2022, 10:05

Російські загарбники завдали ракетних ударів по двох районах Слов’янська Донецької області.

За даними голови міської військово-цивільної адміністрації Вадима Ляха, минулося без жертв.

Нині влада міста встановлює масштаби руйнувань.

11 Травня 2022, 10:00

Посольство Німеччини відновило свою роботу в Києві.

Прапор біля будівлі посольства підняла міністр закордонних справ Анналена Бербок під час робочого візиту до України.

11 Травня 2022, 9:56

У Гірському російські військові обстріляли Луганську обласну школу-інтернат, де навчались діти з особливими потребами.

– Заклад із сучасним ремонтом та новим обладнанням. Був. “Завдяки” росіянам.

На щастя, вихованців школи ми заздалегідь евакуювали, – повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.

11 Травня 2022, 9:19

Росіяни умисно скинули міну на гуманітарний автомобіль, який після доставлення харчів повертався з Лисичанська.

Водій, який у момент ворожої атаки перебував у салоні сам, залишився живим.

11 Травня 2022, 9:04

До кінця року в Маріуполі Донецької області від хвороб та через нестерпні умови може померти понад 10 тис. людей, наголошує міський голова Вадим Бойченко.

– Окупанти перетворили Маріуполь на середньовічне гетто. У місті нині перебувають 150-170 тис. жителів. Значну частину становлять старенькі та хворі люди.

Без ліків, медичної допомоги, відновлення водопостачання та справної каналізації в місті сплахнуть епідемії. Без належних умов смертність серед уразливих категорій зросте в рази, – б’є на сполох Вадим Бойченко.

Щоб врятувати людей від смертельної небезпеки, місту потрібна повна евакуація, зауважує мер Маріуполя.

11 Травня 2022, 8:53

Щоб зупинити розпалювання війни Росії, необхідно домогтися відставки очільника РФ Володимира Путіна та всього режиму, що його підтримує.

Таке переконання висловив міністр закордонних справ Литви Габріеліус Ландсбергіс.

11 Травня 2022, 8:44

Українські військові лише на території Донецької та Луганської областей упродовж 10 травня відбили 12 атак ворога, знищивши:

  • 12 танків,
  • чотири артилерійські системи,
  • 19 одиниць бойової броньованої техніки,
  • сім автомобілів,
  • дві одиниці спеціальної інженерної техніки.
11 Травня 2022, 8:43

За час повномасштабної війни в Україні загинули 226 дітей.

Станом на ранок 11 травня зросла кількість поранених неповнолітніх – 417.

 

11 Травня 2022, 8:40

Підрозділи протиповітряної оборони Повітряних сил та Сухопутних військ упродовж доби уразили чотири безпілотники типу Орлан-10.

Одна з бригад десантно-штурмових військ ЗСУ знищила вертоліт Мі-24.

11 Травня 2022, 7:53

У Сенаті США зареєстрували резолюцію, у якій закликали держсекретаря визнати Росію державою, що спонсорує тероризм.

11 Травня 2022, 7:33

Увечері 10 травня в США Палата представників проголосувала за ухвалення законопроєкту про надання допомоги Україні на суму близько $40 млрд.

11 Травня 2022, 7:30

Армія Російської Федерації проводить штурмові дії в районі заводу Азовсталь у Маріуполі.

Для цього росіяни застосовують артилерію, танки та завдають ракетно-бомбових ударів.

11 Травня 2022, 7:26

В Одеській області на жителів прикордонних із Придністров’ям районів чинять психологічний тиск.

Серед населення поширюється інформація про імовірну блокаду регіону через припинення функціонування Дністровського мосту, що 10 травня четвертий раз поспіль був уражений ворожою ракетою.

11 Травня 2022, 0:54

В Україні поки не планують скасовувати комендантську годину

Про це повідомив міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський в ефірі інформаційного телемарафону.

– В Україні зарано говорити про повне скасування комендантської години на певних територіях, навіть якщо там не ведуться бойові дії. Наразі небезпечна ситуація зберігається по всій країні, – наголосив Монастирський.

11 Травня 2022, 0:15

Про переговори з партнерами та поступове звільнення Харківщини: нове звернення Зеленського

Війна в Україні, Російська агресія, Україна-Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка