
Головні події 577-ї доби повномасштабної війни Росії проти України читайте в текстовій онлайн-трансляції за 23 вересня 2023 року.
Головні події 578-ї доби повномасштабної війни Росії проти України читайте в текстовій онлайн-трансляції за 24 вересня 2023 року.
Аргентина може передати Україні російські вертольоти
Міністерство оборони Аргентини планує замінити два російських гелікоптери Мі-171Е на американські аналоги Boeing CH-46. Таким чином російські машини може отримати Україна, але за певних умов.
Американське видання Defense News зазначає, що Міноборони Аргентини остаточно відмовилося від планів налагодити технічне обслуговування раніше придбаної у Росії техніки. Через західні санкції аргентинці не можуть звернутися до російських фахівців, а тому змушені відмовитися від використання російської техніки.
Зокрема, йдеться про два транспортні гелікоптери Мі-171Е, що є експортною версією однієї з модифікацій Мі-8. Уряд Аргентини вже направив листа до США із запитом на закупівлю списаних гелікоптерів CH-46 від Boeing, які мають замінити російську техніку.
Найближчим часом представники аргентинського Міноборони відвідають США й обговорять умови купівлі американських гелікоптерів. Це породжує теоретичну ймовірність, що непотрібні Аргентині Мі-171Е відправлять Україні, яка вміє ними користуватися і ремонтувати.
Українське видання Defense Express припускає, що США можуть виставити аргентинцям умову щодо продажу своїх гелікоптерів: непотрібні російські машини мають бути передані Україні.
Видання нагадало історію, коли Бразилія та Колумбія публічно відхилили запит США на передачу радянського та російського озброєння для посилення ЗСУ, що унеможливило отримання Україною кількох десятків Мі-17 та Мі-35. Водночас, зазначає Defense Express, Аргентина має прямий інтерес, якщо США поставлять їм умову, що вони зможуть посилитися CH-46 за умови їхнього обміну на свої Мі-171Е.
В ОПУ прокоментували інформацію про постачання ATACMS
Інформацію про те, що було ухвалено рішення щодо поставок Україні далекобійних ракет ATACMS, оголосять не в засобах масової інформації.
Про це заявив радник керівника Офісу президента України Михайло Подоляк в ефірі національного телемарафону Єдині новини.
– Є дві людини, які можуть заявити про ATACMS і тоді вони будуть в Україні. Це пан (президент України Володимир, – Ред.) Зеленський і пан Байден (президент США Джо Байден, – Ред.), – сказав Подоляк.
Радник керівника ОПУ додав, що усі інші заяви можуть бути просто проговоренням можливих варіантів.
– Питання коли, в якій кількості та чи будуть взагалі надані, вирішують дві людини – Зеленський і Байден, – сказав Подоляк.
Буданов пояснив, чи вимикав Маск Starlink над Кримом для зриву операції України
Ілон Маск тимчасово вимикав мережу супутникового зв’язку Starlink над Кримом, але не перед атаками Сил оборони на Чорноморський флот РФ. Відколи сигнал мережі поновили, проблем зі зв’язком не виникало.
Про це в інтерв’ю The WarZone заявив начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
Він зазначив, що раніше бізнесмен Ілон Маск справді вимкнув свої сервіси на території тимчасово окупованого Криму, але “всі про це знали”.
Журналіст видання запитав щодо дискусії стосовно уривка з біографічної книги про Маска, в якому стверджувалося, що бізнесмен вимкнув Starlink над тимчасово окупованим Кримом, аби унеможливити удар ЗСУ по Севастополю. Згодом Ілон Маск уточнив, що відмовив у ввімкненні цього зв’язку у відповідь на запит України.
– Дивіться, (Starlink. – Ред.) є приватною власністю приватної особи. Так, ми дійсно дуже широко використовуємо його продукти і послуги. Уся лінія зіткнення певною мірою спілкується одне з одним, використовуючи його продукти та послуги. Єдине, що я можу тут сказати, це те, що без цих послуг і продуктів це була б катастрофа, – сказав Кирило Буданов.
Начальник ГУР підтвердив, що свого часу Маск вимкнув свої продукти і послуги над тимчасово окупованим Кримом. Проте, як зазначив посадовець, є й інша сторона цієї правди, оскільки “всі про це знали”.
Буданов зазначив, що в епізоді з атакою на Севастополь, справді було відключення покриття Криму, але воно сталося не перед атаками.
– Цей конкретний випадок, про який усі говорять, було відключення покриття Криму, але це було не в той конкретний момент. Це відключення було на місяць. Можливо, були якісь конкретні випадки, про які я не знаю. Але я абсолютно впевнений, що весь перший період війни покриття Starlink взагалі не було, – зазначив Буданов.
Журналіст запитав, чи Ілон Маск вмикав коли-небудь зв’язок та вимикав його. Начальник ГУР відповів, що з моменту ввімкнення Starlink над Кримом, “проблем не було”.
Запоріжжя, Дніпро в укриття – ПС ЗСУ
У Повітряних силах ЗСУ закликали мешканців Запоріжжя та Дніпра терміново прямувати в укриття.
На Херсонщині ракетна небезпека, у Запорізькій – загроза дронів
У Херсонській області існує загроза ракетна небезпека, коли ж у Запорізькій області є загроза застосування ворогом ударних БпЛА, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
Росія випустила в напрямку Чернігівщини барожуючі боєприпаси – ЗСУ
У Повітряних силах ЗСУ попередили про пуски БпЛА типу Shahed у напрямку Чернігівської області.
Ракетна небезпека в Сумській області – ПС ЗСУ
У Сумській області існує ракетна небезпека, повідомили у Повітряних силах ЗСУ.
Фокусуються на внутрішніх питаннях: Зеленський про вплив виборів у США на допомогу України
Виборчий процес у Сполучених Штатах не допомагає питанню підтримки України з боку офіційного Вашингтона.
Про це розповів президент Володимир Зеленський в ексклюзивному інтерв’ю Фактам ICTV, яке було зроблено за лаштунками під час візиту української делегації у Вашингтон 21 вересня.
За його словами, сьогодні не варто скасовувати питання виборів у США, передвиборча кампанія щодо яких вже розпочалась у Штатах.
– Виборчий процес, авжеж, він не допомагає, оскільки люди фокусуються на своїх внутрішніх питаннях. І це зрозуміло, – сказав він.
Поставки ATACMS можуть допомогти Німеччині відправити ракети Taurus Україні – WSJ
Потенційна передача Україні американських балістичних ракет великої дальності ATACMS може схилити Німеччину до надання Києву крилатих ракет Taurus. Берлін тяжіє до принципу “рухатися разом із Вашингтоном” у постачанні нових типів озброєнь.
Про це йдеться у статті The Wall Street Journal.
Видання зазначає, що Берлін співпрацює з Вашингтоном у питаннях постачання Україні нових типів озброєнь. Таким чином, рішення Білого дому про передачу ATACMS може напряму вплинути на рішучість Німеччини щодо постачань Taurus.
The Wall Street Journal зазначає, що Київ давно шукає ракети, які могли б знищувати російську логістику, матеріально-технічні склади і штаби далеко за лінією фронту.
– Зараз постачання крилатих ракет великої дальності особливо важливі, адже передача британських крилатих ракет Storm Shadow і французьких SCALP для України почала скорочуватися, – йдеться в публікації.