Удари РФ по Херсону, Запоріжжю та акваторії Очакова: що відбувається на 275-й день війни (онлайн)

25 листопада в Херсоні продовжують лунати вибухи. Лише напередодні окупанти обстріляли територію регіону 49 разів.
Двічі під удари росіян потрапило передмістя Запоріжжя.
Спершу ворожі ракети влучили поруч із лікарнею, а вже вранці росіяни зруйнували СТО в Запорізькому районі
Під вогнем реактивних систем залпового вогню вночі 25 листопада перебувала портова акваторія та населений пункт Очаківської громади Миколаївської області.
Російські загарбники пошкодили житлові будинки, зокрема й один багатоповерховий.
Одна людина через обстріл армії РФ дістала контузію.
Найважливіші події 276 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 26 листопада.
Місія експертів Міжнародного агентства з атомної енергії на запит України відвідає Південноукраїнську АЕС наступного тижня, заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.
За його словами, МАГАТЕ завершило тижневу місію експертів з ядерної безпеки до Чорнобиля, зокрема, до Зони відчуження, створеної навколо атомної електростанції після аварії у 1986 році.
– Місія допоможе прокласти шлях до модернізації та вдосконалення систем ядерної безпеки станції. Експерти МАГАТЕ краще зрозуміли потреби станції у забезпеченні фізичної безпеки та надали рекомендації для радіаційного моніторингу, – наголошує Гроссі.
У МАГАТЕ раніше оголосили, що незабаром направлять місії експертів на запрошення України на Рівненську та Хмельницьку атомні електростанції, а на Запорізькій АЕС – встановили постійну присутність з початку осені 2022 року.
Гендиректор МАГАТЕ назвав безпрецедентною ситуацію в українській енергосистемі 23 листопада, коли внаслідок масової ракетної атаки РФ було відключено всі чотири атомні електростанції.
Норвегія підготувала до передачі в Україну новий пакет військової допомоги, куди увійшли одна самохідна артилерійська установка (САУ) М109, зимовий одяг та запчастини для зазначеної САУ.
Про це повідомляє телеканал TV2 із посиланням на слова норвезького міністра оборони Бйорна Арільда Грама.
– Українці, звичайно, запитували про зимовий одяг. Є низка країн, в тому числі наші північні друзі, які зараз об’єднують зусилля, щоб передати одяг. У цьому зараз є велика потреба, – сказав міністр.
За його словами, військовий пакет включатиме близько 55 тис. перев’язувальних матеріалів та індивідуальних аптечок. Зокрема, туди увійдуть 30 тис. польових пайків та 55 тис. одиниць зимового одягу.
– Загалом ми передаємо зимового одягу на 250 мільйонів норвезьких крон. Ми намагаємося доставити його якомога швидше. Холодна пора року наближається дуже швидко, – сказав Бйорн Арілд Грам.
Міністр оборони Норвегії повідомив, що до пакета увійде САУ М109. Раніше з боку Осло Україні були передані 22 таких гаубиці. Крім того, норвезькі партнери передадуть Україні 20 тис. запчастин для САУ М109.
Джерело: TV2
Якщо Німеччина не погодиться передати системи Patriot Україні, то Польща має розмістити їх на своїй території.
Таку думку висловив президент Польщі Анджей Дуда на своїй сторінці у Twitter.
— З багатьох точок зору було б добре, якби батареї Patriot розташовувалися на певній відстані від польського кордону, бо тоді вони захищали б територію Польщі, наших громадян та частину України, але якщо німці не погодяться на переміщення Patriot до України, то цей захист треба прийняти у нас, – написав Дуда.
Джерело: Анджей Дуда
У Криму ширяться панічні настрої серед російських військовослужбовців та колаборантів через страх входження ЗСУ на територію тимчасово окупованого півострова.
Про це в ефірі телеканалу Апостроф розповів народний депутат Верховної Ради та заступник глави Меджлісу Ахтем Чийгоз.
Він зробив припущення, що звільнення Криму може відбутися за херсонським сценарієм.
— В окупантів зараз паніка та страх щодо того, що ми дипломатично та військово зайдемо на територію Криму. Коли різні експерти та аналітики прогнозують, що є реальність нашого заходу в Крим – це правда, і Херсон показав, що ми можемо це зробити.
Я був вже у Херсоні і чув про наші можливості, наскільки потужні, що Олешки та Скадовськ зараз також дуже небезпечні для окупантів. Думаю, що щодо Криму буде такий самий сценарій, як і щодо Херсону, – зазначив Чийгоз.
За його словами, панічні настрої від кремлівських посіпак та окупантів поступово переходять і до цивільного населення.
Чийгоз наголосив, що наші військові показують, що “зараз для окупантів немає захищених місць”.
Українські розвідники провели космічну розвідку радіолокацій приблизно 150 районів розташування російських окупантів.
Як 25 листопада повідомило Міноборони України, це стало можливим завдяки співпраці з фондом Сергія Притули, який передав супутник ICEYE та доступ до бази даних сузір’я SAR-супутників.
За даними ГУР МО, розвідка відбулась не лише на тимчасово окупованих територіях України, а й на території “окупанта та його союзників”.
– Загалом, завдяки проекту, в якому взяла участь велика кількість патріотів України, виявлено та підтверджено близько 2,6 тис. одиниць військової техніки, – повідомили розвідники.
Йдеться про, зокрема: танки, САУ, ББМ, вертольоти, ОТРК Іскандер, ЗРК С-300, ЗРГК Панцир-С1, ворожі РЛС, понтонні переправи, катери та намети у місцях розташування підрозділів ворога.
– Отримані за допомогою супутника дані дозволили ефективно визначати приховане розміщення ворога в лісових насадженнях, за будь-якої погоди та вночі, – йдеться у повідомленні.
Європейський Союз пришвидшить постачання Україні генераторів і трансформаторів.
Про це заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн за підсумками телефонної розмови з президентом Володимиром Зеленським.
– Я висловила президенту Зеленському повну солідарність ЄС з Україною, коли вона страждає від рук Путіна, від навмисних та варварських бомбардувань цивільної інфраструктури країни. Я рішуче засуджую ці атаки. Росія має понести відповідальність за те, що є воєнним злочином, – сказала вона.
Єврокомісія готує якнайшвидшу поставку в Україну засобів, що вже надійшли від країн-членів, а також із власних резервів ЄК в рамках програми надзвичайного реагування rescEU.
Ідеться про 200 трансформаторів середнього розміру та великих автотрансформаторів від Литви, автотрансформатори середнього розміру від Латвії, 40 важких генераторних установок з резервів rescEU, що дислокуються на території Румунії, кожен з яких може надавати безперебійне живлення, наприклад, для великих або середнього розміру лікарень.
Також Єврокомісія опрацьовує створення нового енергетичного хабу в рамках rescEU у Польщі, що дозволить надавати Україні більш скоординовану допомогу від третіх країн, зокрема, від партнерів ЄС по G7.
Російський солдат, який воює на Донецькому напрямку, розповів про беззаконня на захоплених територіях України.
У телефонній розмові, яку перехопило Головне управління розвідки, окупант зазначив, що військова поліція РФ розстріляла 28 циган.
– Військова поліція, бл*, нещодавно циган розстріляла, 28 людей. Просто до стінки поставила й розстріляла за те, що вони дали горілку нашим військовослужбовцям і отруїли їх, на*уй, усю роту. *банута держава. Ми як цей, бл*, витратний матеріал, – сказав він.
Також солдат РФ поскаржився на вище військове командування та величезні втрати на війні проти України.
– А ми, бл*я, як лохи тут. Командування – п*дараси. Ще трохи і ми самі просто встанемо, підемо до комбата і застрелимо. Тут ніхто не розбиратиметься. Тут таке, п*здец, свавілля в містах коїться. Вже не знаєш, на що чекати. Іноді ж свої в тебе стріляють, бо їм не ті координати дають, – сказав він.
Росія втратила приблизно дві третини боєприпасів зі свого запасу та змушена знищити наступальну активність. Про це повідомив голова розвідцентру Сил оборони Естонії Марго Гросберг.
Під час пресконференції у Міноборони Естонії Гросберг сказав, що РФ “витратила приблизно дві третини боєприпасів, що в неї були, або трохи менше цього”.
Дипломати ЄС збираються для проведення переговорів про те, чи зможуть вони завершити угоду про обмеження експорту російської нафти, повідомили анонімні джерела виданню Bloomberg.
Європейським урядам досі не вдалося досягти угоди щодо рівня цін на російську нафту. Пропозицію G7 щодо обмеження в $65-70 за барель (майже 159 л) одні вважають занадто високим, а інші – надто низьким.
Шість із 27 країн-членів ЄС виступили проти рівня обмеження цін, запропонованого G7, повідомили дипломати з посиланням на Reuters.