Нові санкції України та ракетний удар по Запоріжжю: що відбувається на 388-й день війни (онлайн)

За добу ЗСУ знищили 880 окупантів та 14 ворожих дронів.
Кремлі зростає невдоволення через усвідомлення невідворотності геополітичної катастрофи режиму Путіна, розповів представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.
Російські війська й далі продовжуватимуть свою тактику ракетного терору, але розвідка спостерігає збільшення інтервалів між атаками, наголосив Андрій Юсов.
Найважливіші події 389 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 19 березня.
У 2011 році під час навчань Безпечне небо винищувачі F-16 вже були в Україні. При цьому льотчики з США не мали ніяких нарікань на умови базування літаків.
Про це повідомив спікер Повітряних Сил ЗСУ, полковник Юрій Ігнат.
Він зазначив, що перед Євро-2012 на аеродромі у Миргороді перебували F-16, у тому числі і двомісні навчально-бойові літаки, так звані “спаркі”.
– Наші льотчики могли політати на них з американцями. Це називається ознайомчий політ. Американські пілоти у повітрі передавали управління нашим льотчикам. Таку ж процедуру робили і для гостей на наших “спарках”, – розповів військовий в інтерв’ю.
Джерело: 24 канал
Україна та США в розширеному форматі обговорили подальшу підтримку ЗСУ та рішення, як посилити українських захисників.
Про це повідомив президент Володимир Зеленський під час вечірнього звернення за підсумками 18 березня.
Він розповів, що між Україною та США відбулась розмова в розширеному оборонному форматі. З боку України були міністр оборони, Головком, командувачі оперативних напрямків, командувач Повітряних сил, керівник Офісу та президент України.
– Наша мета очевидна – це посилення наших воїнів, нові рішення для того, щоб Україна була здатною проводити активні дії та захищатися від російського терору, відновлювати реальну безпеку. Ці рішення будуть, – сказав Зеленський.
Президент наголосив, що сьогодні є лише один суб’єкт, який руйнує життя: це Росія. І у боротьбі з таким противником є лише один спосіб захистити життя – вигнати російську армію з української землі.
Він повідомив, що сьогодні були впроваджені нові санкції Ради національної безпеки і оборони.
– Більш ніж 400 осіб та компаній. Більшість із них – російські. Це ВПК держави-терориста. Але також це іранські та сирійські особи, ті, хто допомагає терору, – сказав президент.
Володимир Зеленський запевнив, що кожен подібний санкційний крок ретельно опрацьовується органами держави.
– Українські санкції – це частина глобального тиску на Росію. Усі, хто виробляє зброю для терору проти України, хто допомагає Росії розпалювати агресію, зокрема постачаючи Шахеди, хто підтримує російську руйнацію міжнародного права, можуть бути лише маргіналами для світу, – сказав він.
Глава держави каже, що для усі ці маргінали будуть притягнуті до відповідальності за все, що вони роблять проти людей і проти міжнародного права.
Очільниця Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук закликала РФ надати списки депортованих українських дітей.
У своєму Telegram вона опублікувала публічне звернення до Уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової та Уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової.
Верещук закликала невідкладно надати Україні списки всіх дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які:
- станом на 24.02.2022 були громадянами України, до 18 років включно;
- зараз перебувають на тимчасово окупованих територіях України;
- були вивезені з тимчасово окупованих територій України на російську територію.
Заява Верещук з’явилася після того, як Львова-Бєлова у своєму Telegram заявила, що в окупованому Криму та Краснодарському краї РФ залишаються 89 дітей з України, і при цьому “жодного запиту від уповноважених органів України щодо цієї групи дітей не надходило”.
Президент Росії Володимир Путін дозволив бізнесмену та власнику ПВК Вагнера Євгену Пригожину та голові Чечні Рамзану Кадирову розширити свою владу та набрати більшої популярності серед російської громадськості.
Про це повідомляє Служба зовнішньої розвідки Естонії.
Зазначається, що наразі вийти на перший план намагається архірадикальна фракція правлячої еліти, водночас навіть колись помірковані високопосадовці стали привертати до себе увагу досить екстремістськими заявами.
– Їхня поведінка може бути ознакою паніки. Можливо, вони зрозуміли, що війна в Україні була величезною помилкою, яку вже не виправити, і тепер єдиний шлях – продовжити боротьбу, використовуючи все радикальніші методи, – йдеться у матеріалі.
У Службі зовнішньої розвідки Естонії вважають, що така радикалізація політичної еліти може бути частиною плану кремлівського диктатора. Він дозволяє радикалам висловлюватися, щоб продемонструвати, що із його зникненням у влади Росії стане ще більш екстремістська група.
За версією естонської розвідки, Путін хвилюється про те, що помірні політики можуть уявити себе як альтернативу його режиму.
– Щоб запобігти цьому, він змушує силові постаті з раніше помірним іміджем повністю дискредитувати себе радикальними заявами. Один із прикладів – колишній президент Дмитро Медведєв, який колись вважався ліберальним політиком, а зараз погрожує ядерними ударами половині світу, – пояснили у розвідці.
У Службі зовнішньої розвідки припускають, що зростання радикальних настроїв серед керівної еліти може вийти з-під контролю. У якийсь момент Путіну самому може стати важко приборкати ультрарадикалів, натхнених їх зростаючим впливом. Пригожин і Кадиров особливо небезпечні в цьому контексті, адже кожен з них, по суті, має свою приватну армію.
Джерело: Bild
18 березня стало відомо, що з Канади до України вже прямують броньовано ремонтно-евакуаційні машини (БРЕМ) Bergepanzer 3.
Про це у своєму Twitter повідомила глава Міністерства національної оборони Канади Аніта Ананд. Вона опублікувала відповідний ролик та висловила слова підтримки Україні.
– Канадська військова допомога на шляху до України, – написала вона.
More Canadian military aid is en route to Ukraine.
We will #StandWithUkraine for as long as it takes. pic.twitter.com/xDUR4ybt4U
— Anita Anand (@AnitaAnandMP) March 18, 2023
Довідка. БРЕМ Bergepanzer 3 – це “спецтанки” німецько-голандського виробництва, що сконструйовані на базі моделі танка Leopard 2. На даний момент такі бойові машини є на озброєнні понад 10 країн світу, в тому числі України.
На Бахмутському напрямку окупаційні війська РФ частково знизили інтенсивність ведення вогню, що може свідчити про декілька факторів, які зазнали змін у загарбницьких силах ворога.
Про це ведучій Вікна-новини Яні Брензей в ефірі національного телемарафону Єдині новини повідомив речник Східного угруповання Сил оборони України Сергій Череватий.
За його словами, за останню добу на Бахмутському напрямку ворог продовжує атаки на позиції Збройних сил України.
– 193 окупанти було знищено, 199 зазнали поранень різного ступеню. Було збито два основних БпЛА РФ Орлан-10, а також п’ять польових складів боєкомплектів, – повідомив він.
Сергій Червеатий додав, що на сьогодні зберігається можливість евакуюватись для місцевого населення та поранених бійців ЗСУ та підвозити матеріально-технічне забезпечення для українського війська.
Речник Східного угруповання українських військ ствердно відповів на питання ведучої щодо зменшення інтенсивності російських атак на Бахмутському напрямку.
– Ще потрібна остаточна верифікація, але можна спостерігати на певних напрямках (зменшення інтенсивності атак окупантів, – Ред.). Але їх потрібно ще узагальнювати та аналізувати з огляду на те, що це було. На це може впливати передислокація військ, певні погодні умови, наявність тих чи інших засобів. Тому найближчий тиждень покаже, чи справді в них є певний брак сил, – сказав він.
Президент Росії Володимир Путін дозволив бізнесмену та власнику ПВК Вагнера Євгену Пригожину та голові Чечні Рамзану Кадирову розширити свою владу та набрати більшої популярності серед російської громадськості.
Служба зовнішньої розвідки Естонії зазначає, що наразі вийти на перший план намагається архірадикальна фракція правлячої еліти, водночас навіть колись помірковані високопосадовці стали привертати до себе увагу досить екстремістськими заявами.
– Їхня поведінка може бути ознакою паніки. Можливо, вони зрозуміли, що війна в Україні була величезною помилкою, яку вже не виправити, і тепер єдиний шлях – продовжити боротьбу, використовуючи все радикальніші методи, – йдеться у матеріалі.
Кремлівська пропаганда продовжує поширювати фейки та міфи, зокрема відпрацьовують тему дискредитації мобілізації. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.
– Так, знову на порядок денний проросійських телеграм-каналів повернулись меседжі про мобілізацію жінок. Здавалось би, вже стільки раз ця тема не отримувала високої зацікавленості, проте вони наполегливо намагаються її “розкрутити”, попри відсутність успіхів, – зазначила вона.
Окупанти продовжують використовувати цивільні заклади на тимчасово захопленій території Запорізької області для власних потреб. Зокрема, будівлю школи у Пологівському району РФ використовує як польовий шпиталь на 50 ліжкомісць.
За даними Генерального штабу ЗСУ, росіяни намагаються скоротити термін повернення до строю особового складу з-поміж санітарних втрат.