, редактор стрічки

Влучання у Бурштинську ТЕС та “воєнний стан” на окупованих територіях: що відбувається на 238-й день війни (онлайн)

Війна в Україні – день 238 – новини України під час війни онлайн

Під час повітряної тривоги, оголошеної удень 19 жовтня в усіх регіонах України, пролунали вибухи в Києві, Чернігові, Київській, Вінницькій та Івано-Франківській областях.

Чотири ракети РФ влучили у відкритий розподільчий пристрій Бурштинської ТЕС ДТЕК, в результаті чого на місці виникла пожежа. Її ліквідували.

Російський диктатор Володимир Путін оголосив про рішення запровадити “воєнний стан” на тимчасово окупованих територіях  Херсонської, Донецької, Луганської та Запорізької областей.

Силами та засобами протиповітряної оборони 19 жовтня знищено щонайменше 12 повітряних цілей, з них – дві крилаті ракети та вісім безпілотників. Ще дві крилаті ракети приземлено силами ППО СВ.

Загалом за 36 діб, починаючи з 13 вересня, коли в Куп’янську Харківської області був знищений перший безпілотник такого типу, ЗСУ ліквідували їх уже 223.

Під час обстрілу Оріхова Запорізької області з реактивних систем залпового вогню, що тривав майже сім годин уночі 19 жовтня, поранено вісьмох цивільних жителів.

Крім того, росіяни атакували ракетами типу С-300 об’єкт критичної інфраструктури в одному з селищ Запорізького району.

Серйозних руйнувань зазнав об’єкт енергетичної інфраструктури в Криворізькому районі Дніпропетровської області.

20 Жовтня 2022, 0:04

Найважливіші події 239 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 20 жовтня.

19 Жовтня 2022, 23:55

Російського терориста Ігоря Гіркіна (Стрєлкова) помітили на шосе в Ростовській області.

Це з’ясували OSINT фахівці, результати роботи яких у своєму Telegram розповсюдив активіст і блогер Сергій Стерненко.

На фото, де можна побачити Гіркіна, російський терорист спілкується з іншим окупантом. Обидва мають екіпірування збройних сил РФ.

Фахівці порівняли фото дороги з трасою в напрямку російського Таганрогу, після чого з’ясували, що Гіркін, ймовірно, все ще перебуває на території Російської Федерації, а саме – у Ростовській області.

Крім іншого, на фото можна побачити табличку, на якій російською написано “Выезд”. Аналогічні таблички мають АЗС Shell.

Наразі невідомо дату, коли саме було зроблена фотографія. Втім широкого розповсюдження фотографія отримала 19 жовтня.

 

19 Жовтня 2022, 23:10

У Миколаєві пролунав вибух.

Перед цим повітряну тривогу в місті та області не оголошували. Її ввімкнули лише через 9 хвилин після звуку вибуху.

Кореспондент Факти ICTV з Миколаєва повідомляє про одиничний вибух.

Водночас у соцмережах повідомляється, що Росія атакує Миколаївську область іранськими дронами-камікадзе Shahed-136.

Згодом очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім заявив, що вибухом був знищений пам’ятник загиблим правоохоронцям.

– Епічно. Російські окупанти вирішили щойно питання з пам’ятником, – написав він.

19 Жовтня 2022, 23:09

Системи раннього попередження від Ізраїля можуть стати дуже сильним внеском у зміцнення обороноздатності України.

Про це радник Офісу президента Олексій Арестович заявив в ефірі Фейгін Live.

– Намір передати системи раннього попередження є дуже сильним внеском у зміцнення обороноздатності України. В Ізраїлі є системи, які виявляють будь-який за розміром дрон на великих дистанціях. А швидкість реакції в рази ефективніша для роботи нашого ППО, яка й так досить ефективна, – каже він.

Також він наголосив, що в Ізраїлі є серія унікальної техніки, у тому числі для боротьби з ракетами та дронами, але вона дуже дорога і дуже специфічна.

– Одна з позицій Ізраїлю – поки що не сваримося з РФ. На Ізраїлі світ клином не зійшовся. Нам потрібна техніка насамперед від Європи, країн НАТО. Вони наші найближчі союзники. Ізраїль стоїть окремо, має особливу ситуацію, становище, політику, – сказав радник.

19 Жовтня 2022, 23:08

У Києві пролунали вибухи.

Про це повідомляють місцеві Telegram канали.

Перед цим не була оголошена повітряна тривога.

За даними з соцмереж, вибух пролунав на лівому березі столиці. Крім того, повідомляється про звуки стрілянини в місті.

Наразі ані мер Києва Віталій Кличко, ані очільник Київської ОВА Олексій Кулеба не повідомляли про вибухи.

19 Жовтня 2022, 22:14

В одному з окупованих населених пунктів Київської області російські солдати зґвалтували 22-річну українку, її чоловіка та 4-річну доньку. Також окупанти змусили пару займатися сексом на їхніх очах.

Про це йдеться у звіті ООН.

Крім того, окупанти зґвалтували 83-річну жінку на очах її чоловіка-інваліда.

56-річна жінка із села Київської області також розповіла, як двоє російських солдатів чинили над нею сексуальне насильство, а третій військовий спостерігав за тим, що відбувається.

– Ці свідчення і багато інших у звіті показують, що російські солдати використали зґвалтування, як зброю війни за вісім місяців, що минули з початку варварського вторгнення, – пише Daily Mail.

19 Жовтня 2022, 22:13

Завтра, 20 жовтня, відключення електроенергії будуть почергові – тривалість черги також визначає обленерго, але не більше 4 годин.

Про це повідомили в Укренерго.

Де саме і о котрій годині будуть відключення — необхідно дивитися на сайтах операторів.

Будь ласка, подбайте про те, щоб до завтра, до 7.00 ранку, ви мали заряджені телефони, павербанки, запас води, ліхтарики і батарейки до них.

19 Жовтня 2022, 21:05

19 та 20 жовтня в Україні можливі віялові відключення електроенергії

Про це повідомив радник міністра енергетики України Олександр Харченко в ефірі телемарафону.

За його словами, наразі серйозно пошкоджено близько 40% енергетичної інфраструктури.

З 7 ранку до 23 години вечора завтра, 20 жовтня, треба мінімізувати користування електроенергією по всій Україні. Повідомив в ефірі телемарафону заступник голови ОП Кирило Тимошенко.

19 Жовтня 2022, 20:36

У Маріуполі окупанти демонтували пам’ятник жертвам Голодомору, назвавши його символом “дезінформації на державному рівні”.

Про це повідомили у Маріупольській міській раді.

– Руйнація пам’ятника – чергове знущання з пам’яті мільйонів жертв страшної трагедії та намагання переписати історію. російські окупанти роблять все, щоб знищити історичну пам’ять маріупольців та України, – йдеться у повідомленні.

 

 

 

 

Війна в Україні – день 238 – новини України під час війни онлайн Фото 1

19 Жовтня 2022, 20:34

У російському Бєлгороді горить підстанція.

Внаслідок цього частина міста без світла.

Як заявив губернатор області, відключення сталося через “перенапругу трансформатора”.

 

19 Жовтня 2022, 20:23

Міністр оборони Естонії Ханно Певкур припускає, що Росія рано чи пізно відновить свій військовий потенціал попри санкції.

Про це він сказав у Вашингтоні під час заходу аналітичного центру German Marshall Fund of the United States.

— Вони відновлять свої можливості рано чи пізно, – оцінив Певкур.

Він не висловив великого оптимізму щодо того, що запроваджені США санкції проти російської військової промисловості значно запобігатимуть атакам Росії на Україну.

Міністр припустив, що Росії знадобиться від двох до чотирьох років, щоб відновити свої Збройні сили до рівня, на якому вони перебували до повномасштабного вторгнення в Україну.

19 Жовтня 2022, 19:31

Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну у її боротьбі з Росією. Про це заявив представник Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі в інтерв’ю CBS News.

— Ми збираємося зробити все, що в наших силах, як і зараз протягом восьми місяців, щоб переконатися, що українські Збройні сили мають те, що їм потрібно, – сказав він.

Кірбі зазначив, що фінансова підтримка України отримала двопартійну підтримку в Конгресі. Загалом США надали Україні майже $100 млрд допомоги.

— Я думаю, що всі розуміють, про що тут йдеться, а це не просто Херсон чи Харків або, скажімо, Слов’янськ. Насправді йдеться про суверенітет. Як буде виглядати середовище безпеки в Європі в майбутньому, – наголосив Кірбі.

19 Жовтня 2022, 19:28

Поповнення втрат підрозділів російських окупаційних військ за рахунок “зеків” завдало додаткових проблем командуванню.

Про це повідомив Генштаб України.

– Так, завербовані військовослужбовці з місць позбавлення волі, після отримання зброї залишають підрозділи та шукають можливість повернутися на територію РФ. За наявною інформацією, після ураження складу з боєприпасами в Херсонській області 17 жовтня цього року, частина підрозділу, що залучалася до його охорони, отримала поранення, а решта – вдалася до втечі, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підрозділи росгвардії, під виглядом боротьби з ДРГ, проводять заходи з пошуку дезертирів.

19 Жовтня 2022, 18:46

США мають намір наростити виробництво РСЗВ HIMARS до 96 установок на рік на тлі успішного їх використання українськими військовими.

Про це заявив генеральний директор компанії Lockheed Martin Джим Тайклет.

19 Жовтня 2022, 17:58

Міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц заявив, що Ізраїль не постачатиме зброю Україні для протистояння російському вторгненню, але сказав, що Єрусалим може поставити Україні систему раннього попередження про удари, що наближаються, подібну до тієї, що використовується в єврейській державі.

Про це Ганц сказав, виступаючи перед групою послів Європейського Союзу, пише The Times of Israel.

Виступ міністра відбувся через день після того, як Україна заявила, що подасть офіційний запит на ізраїльські системи ППО типу Залізний купол. Ганц виключив можливість продажу такої зброї.

– Ізраїль підтримує і підтримує Україну, НАТО і Захід. Це те, що ми говорили в минулому і повторюємо сьогодні. Ізраїль проводить політику підтримки України за допомогою гуманітарної допомоги та поставок життєво важливого оборонного обладнання, – сказав Ганц.

19 Жовтня 2022, 17:57

Премію імені Андрія Сахарова За свободу думки у 2022 році отримав український народ в особі президента Володимира Зеленського та громадянського суспільства.

Про це повідомила очільниця Європарламенту Роберто Мецола під час виступу. Саме Європарламент є засновником цієї премії.

— Вони відстоюють те, у що вірять. Бороться за наші цінності. Захищають демократію, свободу та верховенство права. Ризикують життям заради нас. Вітаємо мужній народ України! – зазначила вона.

За її словами, всі групи Європарламенту досягли консенсусу щодо того, кому саме присудити премію Сахарова.

19 Жовтня 2022, 17:38

Росія запроваджуючи “воєнний стан” на тимчасово окупованих територіях України готується до масової депортації населення нашої країни.

Про це заявив секретар Ради нацбезпеки та оборони України Олексій Данілов.

– Військовий стан Путіна (президента РФ Володимира Путіна, – Ред.) в анексованих регіонах України – це підготовка до масової депортації українського населення до депресивних районів Росії для зміни етнічного складу окупованої території. Злочин, який має бути засуджений ООН і який уже був скоєний Росією в Криму і залишилося не покарано, – написав Данілов на своїй офіційній сторінці у Twitter.

19 Жовтня 2022, 17:38

Електропостачання лівого берега Києва відновлено.

Енергетики ДТЕК Київські електромережі протягом години ліквідували порушення в мережах, через яке сталося аварійне відключення електропостачання мешканців Дарницького району. Причиною стала аварія на одному з об’єктів силового трансформатора.

Світло повернули в оселі близько 40 тисяч родин.

19 Жовтня 2022, 17:36

У ніч із 19 на 20 жовтня Львів буде частково знеструмлений у зв’язку з ремонтними роботами.

– У зв’язку з ремонтними роботами на електромережах, пов’язаних з ліквідацією наслідків ракетних атак, сьогодні з 00:00 до 06:00 можливі перерви в електропостачанні частини Львова, – повідомило Львівобленерго.
19 Жовтня 2022, 17:19

У середу, 19 жовтня, президент України Володимир Зеленський провів стратегічну нараду щодо безпеки на об’єктах енергозабезпечення.

Учасники обговорили необхідні кроки з ліквідації наслідків у разі виведення з ладу енергосистеми України.

– Працюємо над створенням мобільних пунктів живлення для критичної інфраструктури міст, селищ та сіл. Готуємось до різних сценаріїв можливих наслідків. Україна захистить себе. Хоч би що планував і робив ворог, – повідомив Зеленський.

У нараді взяли участь прем’єр-міністр Денис Шмигаль, міністр енергетики Герман Галущенко, міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, представники ДСНС, керівники енергетичних підприємств, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

19 Жовтня 2022, 16:41

Російська ракета влучила у Бурштинську ТЕЦ. На місці виникла пожежа. Зараз там працюють рятувальники

Про це повідомила голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук.

19 Жовтня 2022, 16:38

Повітряна тривога у Києві тривала 3 години 31 хвилину.

Про це повідомили у КМВА.

– Жодних руйнувань та жертв під час повітряної тривоги — не зафіксовано, – йдеться у повідомленні.

19 Жовтня 2022, 16:28

“Воєнний стан” на тимчасово окупованих українських територіях, який оголосив російський диктатор Володимир Путін, означатиме, що загарбники матимуть право мобілізувати громадян України, які залишилися на території цих областей та кидати їх воювати проти українських сил оборони.

Таку думку озвучив під час телемарафону Єдині новини заявив керівник Миколаївської ОВА Віталій Кім.

— Наші громадяни воювати (проти ЗСУ, – Ред.) не хочуть, але в них (РФ, – Ред.) є загороджувальні загони, які будуть не давати відійти, використовуючи своїх військових як загороджувальні загони.

А наших людей, не як “гарматне м’ясо”, а це люди, яких ми не можемо просто розстрілювати і тому подібне, – сказав він.

Він додав, що російські окупанти використовуватимуть українців з тимчасово окупованих територій “як щит”.

19 Жовтня 2022, 16:26

Масштаби ударів Росією по енергетичних об’єктах України в умовах проходження осінньо-зимового періоду 2022/2023 виявилися більшими, ніж очікувалось.

Про це заявив виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук.

– Ми входимо в дуже складний період, до якого готувалися, але все одно не чекали на такі масштабні атаки і руйнування, – сказав він.

Сахарук зазначив, що за останні три тижні кількість працюючих енергоблоків ТЕС компанії знизилася на чверть.

19 Жовтня 2022, 16:13

Силами та засобами протиповітряної оборони 19 жовтня знищено щонайменше 12 повітряних цілей, повідомляє повітряне командування Центр.

За даними військових, станом на 15:00 збито дві крилаті ракети та вісім безпілотників, ще дві крилаті ракети приземлено силами ППО СВ.

19 Жовтня 2022, 16:07

Київ починає опалювальний сезон із 20 жовтня.

Про це повідомив Віталій Кличко

Усі будівлі, за технологічним графіком, розпочнуть підключати до системи теплопостачання.

19 Жовтня 2022, 15:47

Повідомляється про проблеми з електропостачанням на лівому березі Києва.

19 Жовтня 2022, 15:38

Ще два потужні вибухи пролунали у Києві.

Чекаємо офіційної інформації

19 Жовтня 2022, 15:36

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Греція розпочала постачання бойових машин піхоти (БМП-1) для України.

– Не приховуватиму, особливо цінуємо озброєння, які Греція передає Україні, щоб ми могли захищати нашу землю. Дуже важливо, що вже розпочалося довгоочікуване відвантаження з Греції броньованих машин піхоти БМП-1 для України. Незабаром вони прибудуть до нашого війська і миттєво посилять боєздатність і обороноздатність нашої країни, – повідомив він на прес-конференції за підсумками переговорів із грецьким колегою Нікосом Дендіасом.

19 Жовтня 2022, 15:21

На Вінниччині росіяни влучили в енергетичний об’єкт

Про це повідомив очільник ОВА Сергій Борзов.

19 Жовтня 2022, 15:20

Київ. Знову вибухи.

Попередньо робота ППО

Чекаємо офіційної інформації.

19 Жовтня 2022, 15:01

Міський голова Києва Віталій Кличко підтвердив, що над столицею протиповітряна оборона збила кілька російських ракет.

19 Жовтня 2022, 15:00

Російський диктатор Володимир Путін оголосив про “запровадження воєнного стану” на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.

19 Жовтня 2022, 14:57

У Чернігові вдень 19 жовтня вибухнув іранський дрон-камікадзе Shahed.

19 Жовтня 2022, 14:55

Українські ЗМІ та користувачі соцмереж повідомляють про успішне знищення щонайменше п’яти ворожих ракет поблизу Києва.

19 Жовтня 2022, 14:29

Удень 19 жовтня в Івано-Франківській області пролунали вибухи.

За попередньою інформацією, зафіксовано влучання в критичну інфраструктуру.

19 Жовтня 2022, 14:18

Українські захисники знищили 223 іранські дрони-камікадзе Shahed-136 за 36 діб.

Перший дрон такого типу був збитий 13 вересня в Куп’янську Харківської області.

 

19 Жовтня 2022, 13:59

19 жовтня в Бериславському районі Херсонської області підрозділ зенітної ракетної бригади Повітряного командування Південь збив ударний вертоліт окупантів Ка-52.

 

19 Жовтня 2022, 13:55

Удень 19 жовтня під час повітряної тривоги, що оголошена у всіх областях України, лунають вибухи на Вінничині.

19 Жовтня 2022, 13:51

Удень 19 жовтня в Київській області працюють сили протиповітряної оборони.

Керівник обласної військової адміністрації Олексій Кулеба закликав людей не ігнорувати оголошену повітряну тривогу та перебувати в укриттях.

19 Жовтня 2022, 13:41

Іран відправив до тимчасово окупованого Криму інструкторів, щоб навчити російських окупантів керувати дронами-камікадзе.

Про це з посиланням на обізнані джерела повідомляє американська газета The New York Times.

19 Жовтня 2022, 13:38

Народні депутати 303 голосами підтримали заяву Верховної Ради щодо засудження підтримки Ісламською Республікою Іран збройної агресії Російської Федерації проти України (постанова №8133).

У заяві парламент закликає партнерів запровадити більш жорсткі санкції проти Ірану за постачання воєнної допомоги Росії у вигляді дронів, а також змусити Тегеран відмовитися від намірів передати Москві балістичні ракети.

19 Жовтня 2022, 13:31

Російські окупанти на сім днів заборонили в’їзд до Херсонської області для цивільних осіб.

Про це заявив ставленик Кремля, колаборант Володимир Сальдо.

За його словами, в’їхати в область зможуть “лише ті, кому комендатура дасть перепустку, та ті, хто опікується забезпеченням, постачанням, роботою комунальних органів”.

19 Жовтня 2022, 12:27

Уночі 19 жовтня російські окупанти під час обстрілу Оріхова Запорізької області з реактивних систем залпового вогню, що тривав майже сім годин, поранили вісьмох цивільних жителів.

Усі постраждалі з пораненнями різного ступеня важкості госпіталізовані.

Руйнувань зазнали приватні будинки, будівля міської ради, навчального закладу.

Наразі в Оріхові відсутнє електро- та водопостачання.

19 Жовтня 2022, 12:16

Російські окупанти закликають людей евакуюватися з Херсона, тому що місто нібито будуть обстрілювати ЗСУ.

Насправді, зазначає керівник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім, саме росіяни готуються бити по Херсону.

– Знаючи тактику росіян і те, що вони копають укріплення в районі Чаплинки під ствольну артилерію, у мене таке враження, що вони готуються бити по Хесону. На жаль, – наголосив Віталій Кім.

19 Жовтня 2022, 12:01

19 жовтня в тимчасово окупованому Севастополі в районі Бельбеку пролунала серія вибухів.

За свідченнями очевидців, гучних звуків було щонайменше п’ять.

– Окупанти, як завжди, брешуть про “український слід”, – прокоментував ситуацію в Севастополі речник оперативного штабу Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук.

Зокрема, загарбники заявили, що в Севастополі було збито безпілотник, частина уламків якого впала на житлову будівлю.

Однак проілюстрували подію світлиною, яку використовували для новини про падіння дрона в Рязанській області.

19 Жовтня 2022, 11:25

Із 24 лютого до 19 жовтня російські військові втратили:

  • танків ‒ 2 554 (+6),
  • бойових броньованих машин ‒ 5 235 (+16),
  • артилерійських систем – 1 637 (+15),
  • реактивних систем залпового вогню – 372,
  • засобів протиповітряної оборони ‒ 189 (+1),
  • літаків – 269 (+1),
  • гелікоптерів – 242,
  • безпілотників оперативно-тактичного рівня – 1 286 (+10),
  • крилатих ракет ‒ 323 (+5),
  • кораблів (катерів) ‒ 16,
  • автомобільної техніки та автоцистерн – 3 999 (+14),
  • спеціальної техніки ‒ 146 (+2).
19 Жовтня 2022, 11:22

Українські захисники впродовж минулої доби знищили орієнтовно 430 російських загарбників.

Загалом із початку повномасштабної війни Збройні сили України ліквідували близько 66 280 окупантів.

19 Жовтня 2022, 10:36

Уночі проти 19 жовтня російські окупанти двічі атакували Миколаївську область безпілотниками-камікадзе Shahed-136.

Українські захисники знищили одразу 13 дронів.

11 боєприпасів, що баражують, збили сили протиповітряної оборони Повітряного командування Південь.

Ще два – воїни Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

19 Жовтня 2022, 10:01

У розвідці Міноборони Великої Британії переконані, що звільнення чотирьох із п’яти генералів, які безпосередньо керували силами вторгнення РФ до України в лютому 2022 року, не надто покращило бойові характеристики Росії.

– Імовірно, через те, що РФ не вдалось домогтись безперервності командування, наслідки будуть більш руйнівними, тому що згідно з російською доктриною розробка планів здебільшого залежить особисто від командира, а не є колективною роботою ширшого штабу, – вважають у Міноборони Великої Британії.

19 Жовтня 2022, 8:56

Уночі проти 19 жовтня російські війська атакували об’єкт критичної інфраструктури в одному з селищ Запорізького району.

Для ударів окупанти застосували ракети типу С-300.

Рятувальники оперативно ліквідували пожежу на об’єкті критичної інфраструктури, що спалахнула через ворожу атаку.

За словами керівника обласної військової адміністрації Олександра Старуха, постраждалих немає.

Обстріл Запорізької області вночі проти 19 жовтня 2022

Фото: Олександр Старух

19 Жовтня 2022, 8:24

Упродовж доби підрозділи Сил оборони України відбили атаки російських окупантів у районах населених пунктів:

  • Огірцеве й Дворічна Харківської області;
  • Білогорівка Луганської області;
  • Новокалинове, Майорськ, Одрадівка, Нью-Йорк, Новомихайлівка, Невельське, Опитне та Мар’їнка Донецької області.
19 Жовтня 2022, 8:21

Збройні сили України знищили три російські склади з боєприпасами в Бериславському районі Херсонської області й Баштанському районі Миколаївської області.

До слова, 17 жовтня в тому ж таки Бериславському районі Збройні сили України ліквідували ще два склади боєприпасів РФ.

19 Жовтня 2022, 7:34

У Таврійську та Новій Каховці Херсонської області російські окупанти блокують роботу операторів мобільного зв’язку та інтернету.

Як наголосили 19 жовтня в Генеральному штабі Збройних сил України, таким чином загарбники намагаються приховати переміщення військової техніки та особового складу.

19 Жовтня 2022, 6:22

Уночі 19 жовтня під час оголошеної повітряної тривоги в Одеській області працювали сили протиповітряної оборони.

За свідченнями очевидців, у бік Южного прямувала група іранських дронів-камікадзе Shahed.

За попередньою інформацією, запустили їх із території тимчасово окупованого Криму.

19 Жовтня 2022, 0:57

Росія намагається залякати застосуванням ядерної зброї, щоб країни Заходу не постачали озброєння в Україну.

Про це заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр в етері Ми – Україна.

Вона прокоментувала погрози з боку Росії щодо можливості ядерних ударів.

– Це дуже чутливе питання. І тут, що не скажи, можна якось негативно вплинути. Тому ми притримуємося позиції дуже обережного висловлювання з цього приводу, – зауважила вона.

За її словами, погрози з боку Кремля орієнтовані більше на Захід, а не проти України, щоб посіяти сумніви серед партнерів Києва.

– Росія веде на сьогодні дуже потужну пропагандистську війну. І ми повинні розуміти: зброя – зброєю, але так само, як у спорті, дуже важливе психологічне налаштування на перемогу, на війну. От Росія намагається психологічно зламати західний світ і посіяти у них страх. Тобто вона шантажує можливістю застосування ядерної зброї західний світ, – сказала Маляр.

Водночас країни Заходу перебувають в іншій ситуації, вважає Маляр.

Заступниця міністра оборони каже, що тема ядерного шантажу з боку РФ має, за логікою Кремля, постійно існувати в інфопросторі, щоб задум Москви реалізувався.

– Там психологічно можна впливати. І це Росія робить. Тому питання застосування ядерної зброї ми повинні розуміти: його не варто постійно інформаційно мусувати нескінченно, тому що це їхнє завдання – щоб ми нескінченно про це говорили і залякували західний світ. Щоб вони нам не давали зброю, тому що є ризик застосування ядерної зброї, – сказала Маляр.

Чиновниця додала, що Україна у переговорах із Заходом вказує, що намір залякати з боку Росії є шантажем.

Водночас Маляр вказує, що під час війни неправильно було б виключати геть усі варіанти, оскільки війна непередбачувана.

Війна в Україні
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка