Нові жертви у Вільнянську та удар по Запоріжжю: що відбувається на 268-й день війни (онлайн)

У Вільнянську Запорізької області, де минулої ночі три російські ракети влучили в житлові будинки, досі тривають аварійно-рятувальні роботи.
Уранці 18 листопада під завалами двоповерхівки виявили тіла ще двох людей.
Таким чином від ракет російських терористів у Вільнянську загинули вже дев’ятеро людей.
По одному із сіл Запорізького району вночі 18 листопада окупанти поцілили, імовірно, ракетою типу С-300, пошкодивши будівлю будинку культури.
По Нікополю Дніпропетровської області росіяни випустили понад 40 снарядів із реактивних систем залпового вогню.
У місті зазнали руйнувань кілька багатоповерхових та приватних будинків, господарські споруди, лінія електропередачі, сонячна підстанція, гаражний кооператив, автівки.
Сьогодні є один і єдиний спосіб втягнути Польщу у війну, і цей спосіб – відвернутися від України.
Про це прем’єр Польщі Матеуш Моравецький заявив у своєму щотижневому подкасті, кажучи про події в Пшеводові, де впала ракета і стався вибух, внаслідок якого загинули два поляки.
За словами польського прем’єр-міністра, ця подія має прояснити – якщо в когось іще лишалися сумніви – що війна в Україні повністю реальна і є загрозою для Польщі. Унаслідок масованого ракетного удару Росії по Україні бомби падали майже прямо на кордон із Польщею, зазначив він.
Очільник Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух підтвердив російську атаку.
За його даними, окупанти завдали удару по промисловій інфраструктурі.
– Ворог наніс ракетний удар по Запоріжжю. Пошкоджено об’єкт промислової інфраструктури. На місці події працюють рятувальники. Подробиці згодом. Бережіть себе, – зазначив він.
У Херсоні розпочали роботу перші Пункти незламності. Це спеціально облаштовані намети для херсонців, в яких вони можуть зігрітися, отримати гарячі напої та їжу.
– У наметах поставили столи, стільці, а також лежаки для дітей і літніх людей. Також є вода, чай, кава та печиво для швидкого перекусу, – зазначає заступник глави Офісу президента Кирило Тимошенко.
Також жителі звільненого міста можуть зарядити телефон чи скористатися інтернетом у цих пунктах. Наразі це одна з найголовніших потреб українців – бути на зв’язку.
У Запоріжжі пролунали вибухи. Одразу після вибухів у місті та області була оголошена повітряна тривога.
Вихід із ситуації повного знеструмлення, у разі її виникнення, передбачає декілька сценаріїв.
Як повідомив директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко, для відновлення енергоживлення за зазначеними сценаріями може знадобитись від трьох до десяти днів.
– З точки зору базових розрахунків та регламентів, що і як відбуватиметься у разі, якщо трапиться блекаут, то, за сприятливим сценарієм, знадобиться три дні, за негативним – сім-десять днів на відновлення системи та повного споживання в системі, – сказав він на брифінгу у Медіацентрі Києва.
Найімовірніше, росіяни накопичили мікрочипи та інші необхідні для виготовлення ракет Іскандер та Калібр технології ще до повномасштабного вторгнення 24 лютого.
Зазначається, що це могло відбутись через погіршення відносин Росії з іншими країнами, які запровадили санкції через окупацію Кримського півострова у 2014 році.
У війні проти України Росія має лише ресурси з-поміж мобілізованих росіян, які не готові до реальних бойових дій, а також допомога з боку Ірану, яка постачає їм військову підтримку.
Про це розповів радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Його запитали, чи буде Росії складно завести спорядження для мобілізованих росіян взимку, враховуючи проблеми з логістикою та небажання помирати пересічних громадян РФ.
– В них є тільки один ресурс з точки зору війни. Навіть два. Це – мобілізовані, які не є підготовлені, але їх дуже багато. Це ж табір. В таборі ти не питаєш в людини, чи хоче вона воювати, вмирати чи ні. Ти її відправляєш на фронт, вона гине, – каже Подоляк.
Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена має наміри збільшити матеріальну допомогу для України, яка захищається від повномасштабної російської агресії.
Про це заявив офіційний представник Пентагону та координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі.
– Допомоги від США буде більше, – заявив під час онлайн-брифінгу Джон Кірбі.
Виконавчий директор ДТЕК Дмитро Сахарук повідомив, що вважає малоймовірним настання блекауту в Україні, проте зазначив, що Російська Федерація хоче добитись саме цього.
– Блекаут – це мрія окупантів, яку вони намагаються реалізувати протягом більше як місяця, але ця мрія ніколи не здійсниться, – сказав Сахарук в ефірі національного телемарафону.
Він додав, що наша ПВО стає все міцнішою кожного дня, а енергетики безперервно відновлюють мережі для того, щоб блекауту не було.
Сахарук наголосив, що ситуація “надто складна”, тож, в теорії, блекаут можливий, але “якщо система розвернеться, тобто включиться протягом наступних трьох-чотирьох і навіть шести годин, коли холодно, то це нормально”.
На території України – критична ситуація з електропостачанням. Мер Львова Андрій Садовий закликає готуватися до ситуації, коли світла та тепла може бути не один день, а тиждень чи два.
– До цього треба готуватися. Львів‘янам варто усвідомити, що реалії, з якими ми зіткнулись зараз, є буденністю для багатьох громад Сходу та Півдня України вже багато місяців, – зазначає міський глава.
Він пояснив, як українці можуть забезпечити себе теплом та світлом, зокрема, встановивши буржуйки та генератори для безперебійного джерела енергії на цю зиму.