Зустріч міністрів оборони ЄС та бої на Донбасі: що відбувається на 378-му добу війни (онлайн)

8 березня в Швеції відбувається засідання міністрів оборони ЄС.
Серед запрошених – і міністр оборони України Олексій Резніков.
На порядку денному – обговорення питань постачання зброї, швидкості в ухваленні рішень і солідарності.
Упродовж доби українські захисники відбили понад 100 ворожих атак на Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському напрямках.
На 378-му добу повномасштабної війни ліквідовано вже понад 155 тис. російських окупантів.
Найважливіші події 379 доби повномасштабної війни Росії проти України читайте у текстовій онлайн-трансляції за 9 березня.
Російські війська вдруге за добу обстріляли прикордоння Сумської області зі ствольної артилерії, повідомляє ОК Північ.
– З 21:20 до 21:35 повідомили про чотири прильоти, ймовірно зі ствольної артилерії, в район населеного пункту Порохонь. Втрат серед особового складу та техніки немає. Про втрати серед місцевого населення чи пошкодження цивільної інфраструктури інформація не надходила, – йдеться у повідомленні.
Російські солдати обстріляли Нікопольський район з важкої артилерії та реактивних систем залпового вогню Град. Росіяни скерували снаряди на Марганецьку, Червоногригорівську громади та Нікополь.
– Постраждали шестеро людей, з них двоє – діти. Всі постраждалі – з Нікополя. Це 11-річна дівчинка та 10-річний хлопчик. А ще три жінки та чоловік віком від 40 до 74 років. Всі в стані середньої тяжкості, – повідомляє Дніпропетровська ОВА.
Росія збільшила свою залежність від ядерної зброї через серію поразок в Україні. Про це йдеться в несекретній щорічній доповіді розвідувальних служб США про оцінку загроз.
За даними американських розвідників, оскільки Росія зазнає “значних збитків” через війну в Україні, Москва дедалі більше залежатиме від своїх ядерних, кібернетичних і космічних можливостей, йдеться в доповіді.
Четверо банкірів постали перед швейцарським судом за звинуваченням у тому, що вони не перевірили належним чином рахунки, відкриті на ім’я російського віолончеліста, пов’язаного з диктатором Володимиром Путіним.
Українські захисники знищили за допомогою дрона російську важку вогнеметну систему Сонцепьок прямо в момент її залпу.
Про це повідомляє Служба безпеки України, яка оприлюднила відеозапис з успішною роботою Сил спеціальних операцій.
Розвідувальне співтовариство США вважає, що Росія “ймовірно, не хоче прямого військового конфлікту з силами США і НАТО, але потенціал для цього існує”.
Про це заявила директор національної розвідки США Авріл Хейнс. Вона вважає, що ризик ескалації за межі України залишається значним.
– Російські лідери досі уникали дій, які могли б розширити конфлікт за межі України, але ризик ескалації залишається значним, – йдеться у звіті.
Міністерство закордонних справ України заявило, що уважно слідкує за подіями в Тбілісі, де продовжують відбуватися акції протесту проти ухваленого закону про “іноземних агентів”.
— Як держава, яка прагне здобути членство в Європейському Союзі, Грузія має неухильно гарантувати громадянам їхні основоположні права та свободи, зокрема право на мирний протест, – йдеться у повідомленні.
Представник Європейського Союзу з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив, що запропонував ЄС витратити €1 млрд на спільну закупівлю боєприпасів для України та поповнення власних запасів.
У Польщі заявили, що приблизно 2 млн злотих було неправомірно виплачено громадянам України Інститутом соціального страхування.
Як повідомляє Rzeczpospolita, саме через це допомогу, яку ZUS виплатив біженцям після того, як вони залишили Польщу, хочуть повернути.
– Заклад соціального страхування (ZUS) ухвалює послідовні рішення щодо неправомірно отриманих виплат і зобов’язує бенефіціарів повернути їх, – розповів речник ZUS Павел Жебровський.