PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТЫ iPad / iPhone ФАКТЫ Android

Ціна питання?

Віталій Ковач
Віталій Ковач

 

Нехай вибачать мені мої друзі, з якими нас дороги розвели після завершення вузу (я тоді пішов у журналістику, а вони – у органи), але така міліція нам точно непотрібна.

 

 

Нехай вибачать мені мої друзі, з якими нас дороги розвели після завершення вузу (я тоді пішов у журналістику, а вони – у органи), але така міліція нам точно непотрібна.

Міністр із трибуни парламенту звинуватив свого попередника Луценка у руйнації «Беркуту». Стара як світ притча про три конверти для міністра застосовується на практиці. Коли нічого сказати – треба валити все на попередника. Тим більше попередник ниньки гріє нари у Лук’янівці і недосяжний для преси і захищатися мусить від інших обвинувачень. Та навіть якщо Луценко зробив із «Беркута» – патрульно-постову службу, то закономірне питання, а чим займався увесь цей час міністр Могильов? Невже не знав і не бачив, що служба не укомплектована і погано забезпечена? Гроші від анонімних спонсорів на представницькі авта для міліцейської верхівки знаходяться, а для «Беркута» — ні? Міністра 2 роки влаштовувало, що спецпідрозділ ганяє п’яниць, сімейних скандалістів і демонстрантів. А коли  грім гримнув – з простягнутою рукою шукали гранатомети для одеського «мочилова»?

Прохання про виділення 3 мільярдів гривень щороку на потреби мене шокувало. Це ще одна чорна діра, куди вкинуть мільярди. Але суті правоохоронної системи це не змінить. Вона  не стане кращою. Бо реформи проводять і проводитимуть ті, кого до правоохоронної системи не варто підпускати на гарматний постріл. Адже ці люди розбестили систему, зруйнували її цінності, нівелювали призначення.

Під час підготовки сюжетів про події в Одесі ми зіштовхнулися із тотальною мовчанкою. Навіть колишні міліціонери, генерали і полковники у відставці нічого не хотіли на камеру коментувати, але лаялись останніми словами. Вони не хочуть світитися і критикувати. Вони мовчать, бо й досі залежні від цієї системи. Вона збудована, як тоталітарна секта і не передбачає жодної критики, тільки виконання наказів.

Тому міліцію ніякі мільярди не врятують. Її може врятувати лише тотальна чистка, як у Грузії. Тільки так можна побороти корупцію у правоохоронній системі, тільки так можна повернути довіру народу, тільки так можна боротися по-справжньому із злочинністю. Але для такого кроку потрібна політична воля. Та міністр Могильов – свій, макіївський. А донецький — донецькому око не видзьобає. Я знаю, що у міліції ще є багато чесних і порядних офіцерів. І за стаканом чаю вони з болем говорять, як їх дістав цей маразм, але до пенсії лишилося кілька років, тому скриплять зубами, але служать, хоч прислужуватись і нудить.

 

 

 

 

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Вверх Вверх
Вверх

    Нашли ошибку в тексте?

    Ошибка