PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Гордон перетнув червону межу: Рахманін про інтерв’ю з Гіркіним

Сергій Рахманін
Сергій Рахманін

Інтерв’ю відомого журналіста Дмитра Гордона з терористом Ігорем Стрєлковим (Гіркіним) викликало скандал і обурення в українському суспільстві.

Питання складніше, ніж здається. Навіть у Верховній Раді є люди, які дотримуються протилежних точок зору – від того, що це є проявом державної зради, до того, що це є свідченням свободи слова. Мовляв, навіть з терористами та серійними вбивцями беруть інтерв’ю.

Тому я можу говорити лише від себе. Як людина, яка тривалий час займалася журналістикою. На мою думку, по-перше, подібна річ є неприйнятною, незалежно від того, чим керувалася людина, яка це зробила. І зараз ми не будемо розбиратися, має право на існування чи не має версія про причетність спецслужб.

По-друге. Чому це неприйнятно? Жоден закон чи правила не врегулюють питань журналістської етики. Це, скоріше, питання здорового глузду, логіки, патріотизму, сумління та гігієни. Саме вони, напевно, не мали б дозволити проводити інтерв’ю з людиною, як вбивала українських громадян і цим хизувалася. І тут не має значення, врегульоване це питання законом, чи ні.

Третій момент, на якому хотів би зосередитися. У мене є колега, військовий журналіст зі США, який працював у гарячих точках. Він завжди робив виняток. Наприклад, якщо йшлося про конфлікт, в якому брали участь інші держави, він не вважав, що у нього є якісь обмежувачі чи запобіжники, щоб у когось не брати інтерв’ю, навіть якщо йшлося про людину, яка теоретично могла опинитися на лаві підсудних, як військовий злочинець. Але ніколи в житті він не міг собі дозволити брати інтерв’ю у людини, яка вбивала американських солдатів.

Ця історія саме про це. Якщо ти можеш через це переступити, то, звісно, що жоден закон тобі не завадить. Якщо для тебе це та смуга, через яку переступити не можна, не треба цього робити. Бо ця смуга є червоною не просто від абстрактного кольору.

На мою думку, ті червоні смуги, які ми намалювали в 2014 році самі для себе кров’ю наших громадян, почали поступово стирати. Ми повертаємося в те, про що у 2014-му неможливо було навіть говорити. Зокрема, пускаємо в ефір Гіркіна. Оце найбільш страшні висновки і наслідки того, що відбулося. Не з точки зору журналістської етики.

Читайте: Інтерв’ю з Гордоном. Чи справді бесіди з Поклонською і Гіркіним були спецоперацією

З моєї точки зору, конкретний журналіст вдався до експерименту, якщо не сказати жорсткіше, як інтерв’ю з Гіркіним. Це річ неприйнятна. Вона знаходится поза межами мого уявлення про добро і зло.

Автор: Сергій Рахманін, голова фракції Голос у Верховній Раді, журналіст

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка