PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Вадим Бардась
Автор: Вадим Бардась

Обвал цін на нафту не вплине на вартість пального в Україні

Вже зараз ф’ючерси на Чиказькій сировинній біржі з поставками у вересні котируються біля 40 $/барель, у той час як до обвалу вартість нафти Brent становила 45 $/барель.

Крім того, ФРС США збільшує обсяги емісії долара з 100 млрд до 150 млрд доларів за добу, що призведе до збільшення грошової маси в глобальній економіці та росту цін на товари та послуги.

Разом із тим зниження, на початку року з $65 до поточних значень майже не вплинуло на цінники на АЗС, пальне подешевшало лише на 2,6% при 59% обвалі цін на нафту, тобто ринок пального в Україні олігополізований і власники фіксують високі доходи, тому основним фактором впливу на ціну є обсяг попиту.

В умовах адекватної роботи антимонопольного комітету в Україні та висококонкурентного ринку вартість пального марки А-95 повинна обвалитися на 30-35% до 17-18 грн за літр, однак ціна складає більше 26 грн за літр.

Читайте: Торги на біржах США призупинили через різкий обвал відразу після відкриття

Тому, в поточних умовах можна очікувати лише незначного зниження вартості пального – на 3-5% залежно від еластичності обсягів продаж на АЗС відносно ціни.

Гривня продовжить повзучу девальвацію через зниження ділової активності в глобальній економіці, оскільки зменшаться обсяги експорту вітчизняних товарів та надходження боргового капіталу в Україну і збільшиться потреба в емісії національної грошової одиниці для покриття дефіциту державного бюджету, доходи котрого суттєво завищені.

Очікується, що курс долара в Україні буде знаходитись в рамках 25-26 гривень з поступовою девальвацією до верхньої межі. Враховуючи значний обсяг резервів Нацбанку обвалу національної грошової одиниці не відбудеться.

Автор: Експерт з інвестицій та прогнозування European Analytical Centre Вадим Бардась.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка