PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Олександр Якуба
Автор: Олександр Якуба

Блиск та убогість Москви або 139 в голову

Розділити політику від спорту у поєдинку між Володимиром Кличком та Олександром Повєткіним  так само було важко, як повернути цукор з розмішаної чашки гарячого чаю

Розділити політику від спорту у поєдинку між Володимиром Кличком та Олександром Повєткіним  так само було важко, як повернути цукор з розмішаної чашки гарячого чаю. Саме цієї прикрої помилки припустилися організатори поєдинку. Вони зробили з «Руського Витязя» героя нації ще до бою. Змусили повірити російську публіку у те, що Повєткін, завдяки палкій підтримці СК «Олімпійський», «зрубає», як писали у російській пресі, непереможного Кличка. Однак цей весь пафос геть не підкріплювався реальним, спортивним підґрунтям. А лише великим бажанням виграти та російським капіталом у розмірі 23 мільйонів доларів, які не пошкодував багатій Андрій Рябінський.

Так, Повєткін не відчув гіркоти поразки на профринзі. Однак і суперники при цьому були не з когорти елітних. З відомими Чагаєвим та Чемберсом Саша «возився» всі 12 раундів. А перемога над Хасимом Рахманом – це вже як красива обгортка, але без присмаку всередині. Адже американець вже не нагадував навіть тінь себе колишнього. Такою виявилася і обгортка поєдинку Повєткін – Кличко. Причому аж ніяк не з вини Володимира. Українець без зайвого пафосу прийшов і тихо виграв.

Ще до поєдинку самі російські журналісти тиснули на Повєткіна, щоб він сказав якусь гучну фразу. А «Руський витязь» завжди парирував, що все треба говорити в ринзі, а не перед ним: «На ці дурниці не відволікаюся. Я просто готуюся до бою. Можна сказати що завгодно. Можна сказати урою, і закопаю, і ще що-небудь. А як буде, буде відомо 5 жовтня». Мабуть, сам розумів, що йому окрім суперника Володимира Кличка на плечі кладуть такий тягар, який він може не потягнути.

Володимиру Кличку до бою закидали надмірну політкоректність: ніби навіть за можливості не відправить суперника в нокаут. Українець обіцяв зробити все можливе, щоб виграти достроково. Однак на ділі було інакше. Кличко так як слід і не увімкнув свою праву і не закінчив бій вже у сьомому раунді. Це вже після матчу підтвердить британець Леннокс Льюїс, який в Москві був почесним гостем. Проте Володимир подарував росіянам те довгоочікуване шоу. Щоправда, в українському соусі.

«Олександр показав бійцівські якості. Я знаю, що йому було непросто, і він чекав моменту, щоб завдати вирішального удару. Досконалості межі немає. Найголовніше для мене – це перемога»  – це вже після бою скаже Володимир. Про сьомий раунд, коли Повєткін тричі опинявся на помості рингу, Кличко говорить скромно. Мовляв, просто не вийшло нокаутувати. Хоча наш боксер – як потім підрахували –  завдав Повєкіну 139 ударів в голову. Під час перегляду трансляції всі бачили, що від такого дійства кривився навіть Микита Міхалков.

Сам бій не став підтвердженням блискучої афіші. Кличко зробив все, що від нього вимагалося – виграв і не осоромив суперника. Тоді як організатори поєдинку лише кидали пил в очі: передматчевий пафос, гімн Кобзона, золото та феєричний вихід Повєткіна, а далі нічого. Навіть сама московська публіка дискредитувала себе, коли свистіла на адресу Кличка, якому, навпаки, мають завдячувати, що саме так все пройшло, а не інакше.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка