PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Ірина Бекешкіна
Автор: Ірина Бекешкіна

Чому Зеленський – це вирок нинішній політичній системі

Екзит-пол проходив нормально. Порівняно з першим туром, було кілька неприємних моментів. На шести дільницях керівники комісій не знали, що таке екзит-пол, вони вважали, що цього не можна робити, але потім все з’ясувалось і робота продовжилась. Особливих ексцесів не було.

Чому Зеленський

Великий відрив, тому що кандидати сприймаються по-різному на сході та на заході. На заході України він менше сприймається як “свій”, але все ж таки значна частина вважає його “своїм”. І так само його вважають “своїм” на сході.

З приводу запитань, які ділять схід і захід, Зеленський не висловлювався. Це така оболонка, яку кожен насичує своїм змістом.

До нього перейшов той електорат, який голосував на сході за Бойка та Вілкула, особливо східний. Це було голосування не стільки за Зеленського, скільки проти Порошенка.

Чому не Порошенко

Це вирок нинішній політичній системі. Голосували за людину, яка не є політиком.

В першому турі була можливість голосувати не тільки за Порошенка, а й за Тимошенко, Ляшка, Гриценка, давно добре відомих політиків. Але люди голосували за людину, про яку мало що відомо, яка є поза системою. Відповідно, ця система не влаштовує людей.

Низка прорахунків цілком конкретних. Якби йшлось конкретно проти Порошенка, можна було у першому турі проголосувати за інших опозиційних політиків. Проголосували за людину, яка поза системою.

Порошенко мав би шанси зміцнити свої позиції, якби останнім часом не було прорахунків – не було достатньої комунікації з суспільством, невдала кадрова політика.

Петро Порошенко був дуже успішний у міжнародній політиці, але не зовсім успішний у внутрішній.

Яка різниця між кандидатами

Робота команди Зеленського ввійде у підручники. Там дуже вправні політтехнологи, серйозні розрахунки. Вони спрацювали надзвичайно професійно і грамотно. Виборча кампанія Порошенка була не настільки вправною.

Читайте: Зеленський назвав перші кроки на посаді президента України Явка у другому турі виборів президента (ОНЛАЙН) Вибори 2019: голосування, яке відбулося, було не за Зеленського

Володимиру Зеленському надзвичайно вправно вдалось протиставити Порошенка всій політичній системі, яку люди не сприймають. Про те, що її не сприймають, свідчили результати соціологічних опитувань, що Україна йде не в тому напрямку.

Це людина, яка обіцяє зміни. А що стосується конкретики – в якому напрямку та як, намагались не конкретизувати, щоб не ділити Україну. Одні вкладали один зміст, а другі – інший.

Що стосується НАТО – в його електораті половина за членство, половина – за нейтралітет.

Він намагався уникати серйозних дебатів, дебатів у повному сенсі цього слова. І це теж було свідомо.

Наприкінці замість дебатів було влаштовано шоу, де “як риба у воді” відчував себе Зеленський, але не Порошенко. Це було надзвичайно вдало. Але балів їм це не додало. Я думаю, що всі залишились при своїх. Результат цілком відповідає соціологічним опитуванням до голосування.

Автор: Ірина Бекешкіна, директор фонду Демократичні ініціативи.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка