PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Віктор Артющенко
Автор: Віктор Артющенко

Дешева альтернатива Smart TV: як заощадити $1 тис. на старому телевізорі

Розвиток технологій змінює споживання навіть таких стійких продуктів, як телевізійні. Ера Smart TV здавалася квінтесенцією переходу від аналогового телебачення до онлайн-мовлення. Однак уже зараз є альтернатива смарту. Можливо, вона заощадить вам тисячу-дві доларів.

Кілька років тому багато експертів не бачили альтернативи новому поколінню “розумних” телевізорів (з операційною платформою Smart TV, а також з вбудованим Android-TV) і передрікали смерть мультимедійним приставкам. Однак не все так однозначно.

Погодьтеся, Smart TV – рішення не з дешевих. Людина змінює телевізор у середньому один раз у шість-сім років. Водночас приставку – якщо не влаштовує якість – можна замінювати набагато частіше. Це просто вигідніше.

Тренд нинішнього року – Android-TV. Приставки на цій платформі стають мейнстрімом.

За нашими даними, за останні три роки кількість провайдерів, які обрали ОС Android TV, зросла у 17 разів. Ліцензія Google TV Services забезпечує доступ до широкого асортименту фірмових сервісів Google і програм сторонніх розробників. А оператор отримує великі можливості для налаштування і впровадження власних сервісів.

Щоб отримати ліцензію Google TV Services, виробнику приставки необхідно пройти досить складний шлях сертифікації свого пристрою в Google. Весь процес займає не менше року.

Читайте: IPTV, ОТТ, Т2 замість супутникового ТБ: що вибрати після кодування каналів

Раніше великими операторами технологія Android-TV серйозно не сприймалася. Вони хотіли захистити свій контент, убезпечивши себе від конкуренції. Зараз вони розуміють, що перспективи розвитку перебувають саме у площині Android-TV.

Маючи такий сет-топ-бокс, людині не обов’язково купувати дорогий Smart TV, щоб отримати нові мультимедійні можливості та зручний UI/UX-дизайн. Завдяки таким приставкам платформа Android TV доступна усім, у кого є телевізор із входом HDMI.

Приставки на базі Android TV адаптовані спеціально для розваг. Інтерфейс побудований за принципом 10-foot UI – щоб пристроєм було зручно керувати за відстані, з якого зазвичай дивляться телевізор.

Користувачам доступне ліцензійне ПО, що постійно оновлюється, наприклад Google Play, YouTube. У магазині Google Play для Android TV представлено більше 5 тис. ігор та додатків.

Читайте: Обережно – шахраї: легальний перегляд ТБ після кодування супутникового телебачення

Ви купуєте смарт-телевізор вартістю близько $1-2 тис. Через два-три роки приходить розуміння, що він не підтримує нові відеосервіси. При цьому встановлену на ньому застарілу версію операційної системи вже не можна оновити.

У цьому разі, ви можете просто купити мультимедійну приставку, яка коштує близько $100. Приєднавши її до телевізора, у вас буде можливість дивитися улюблені сервіси із зображенням тієї якості, яка вас влаштовує.

Сценарій перегляду телебачення суттєво різниться в аудиторії різного покоління. Молодь не використовує великі екрани. Замість них – мобільні гаджети та ноутбуки. Старше покоління залишається вірним телевізору.

Окрім того, майже у будь-якому будинку є один великий екран для спільного сімейного перегляду. Мультиекранна платформа дозволяє передавати сигнал на всі ці гаджети. Тому після завершення сімейних вечорів кожен може продовжити дивитися улюблений контент там, де йому зручно.

Читайте: Як дивитися ТБ після кодування українських супутникових каналів

На виставці International Broadcasting Convention (IBC), що відбулась в Амстердамі, одним з трендів назвали дешеву альтернативу дорогому Smart TV. Тим більше, що у західному світі зараз в активній фазі розвитку еко-тенденція. Вона передбачає дбайливе ставлення до речей, гаджетів, техніки. І до телевізорів старого покоління також.

Автор: Віктор Артющенко, комерційний директор групи компаній Infomir.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка