PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Микола Мельник
Автор: Микола Мельник

Засідання Верховної Ради IX скликання: чи ефективною була робота нового парламенту

29 серпня Верховна Рада IX скликання провела перше засідання, на якому було призначено прем’єр-міністра України, склад уряду та ухвалено у першому читанні законопроект про скасування депутатської недоторканості.

У перший день новий парламент пропрацював 16 годин.

Слуга народу створили доволі багато галасу навколо першого дня від “побачите фішечки” до “буде розглянуто близько 70 законопроектів”. Ньюзмейкером тут був Давид Арахамія, людина, яка не може не п’яніти від любові до президента, хто б на цій посаді не був, – говорить аналітик Микола Мельник.

Читайте: Верховна Рада IX скликання: перше засідання (ОНЛАЙН)

Я відразу поставився критично до ідеї про 70 законопроектів, бо перед тим, як розглядати такий масив законів, потрібно їх як мінімум зареєструвати або витягати ті, що лежать на друге читання із попереднього скликання.

Оскільки молоді депутати навряд чи займались законотворчою діяльністю в період між обранням до сьогодні, то я зробив припущення, що законопроекти не розглядатимуть взагалі, і не помилився.

Єдиною фішкою, від якої у багатьох на фоні зеленого партквитка стало червоне обличчя, був Арсен Аваков. Проти кандидатури Авакова виступав особисто очільник Офісу президента Андрій Богдан, але Зеленський чи то злякався наростаючого впливу свого друга, чи дослухався до одного з акціонерів політпроекту Слуга народу Ігоря Коломойського.

Кабмін був призначений доволі швидко, і це логічно, оскільки Слуга народу має більшість у Верховній Раді і у них був місяць на підбір кандидатур.

Читайте: Рада затвердила склад нового Кабміну

Законопроекти вносились доволі оперативно через те, що Офіс президента, з одного боку, намагався показати свою готовність до роботи, а з іншого – мав три місяці, щоб підготувати не просто компіляції з регламенту, який гордо назвали проект закону Про імпічмент, а й справжні комплексні реформаторські законопроекти, яких я поки не побачив.

У перший день на засіданні Верховної Ради IX скликання Слуга народу показали, що можуть тиснути кнопки. Про більш змістовне навантаження їхньої діяльності казати не варто. Оскільки 2/3 “слуг” у соцмережах розповідають, що вони за відставку Авакова, але потім підтримують його кандидатуру, оскільки  так сказав Зеленський.

Це означає, що в парламенті немає фракції, а є група людей, яка відповідає за легалізацію та легітимацію рішень Офісу президента.

Перший день роботи Верховної Ради IX скликання був направлений на досягнення медійного WOW-ефекту, а про інше говорити зарано.

Чи буде ефективним новопризначений уряд

Наразі складно припустити, наскільки ефективним буде новий уряд. Те, що його робота буде направлена на створення інформаційних приводів – це факт. Те, що його робота буде політично заангажована – абсолютно зрозуміло.

Красномовно про це свідчить той факт, що об’єднання Міністерства ветеранів з Міністерством тимчасово окупованих територій не мало жодного змістовного навантаження, так само, як і немає його у створенні Міністерства гуманітарної політики.

Читайте: Перший день Верховної Ради IX скликання: 16 годин роботи та історичні рішення

Партія Слуга народу, на мою думку, працюватиме в такому режимі перші півроку, поки ще боятиметься керівництво, а потім відбудеться незворотна фрагментація фракції та заробляння на мандаті. І тоді Офісу президента стане набагато складніше протягувати рішення через зал. На Банковій це прекрасно розуміють, тож намагатимуться ухвалювати всі важливі законопроекти до нового року.

Автор: Микола Мельник, генеральний директор аналітичної групи Левіафан.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка