PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Алла Шлапак
Автор: Алла Шлапак

Як створити економічне диво в Україні – 3 простих кроки

Лідерство нації

Звичайно, згадуючи лідерів новітньої історії  ми відразу згадуємо про принципи меритократії Лі Куан Ю. Багато хто вважає, що він був “м`яким диктатором”. Але все ж його модель лідерства була і жорстокою і гнучкою разом. Він – один із небагатьох у світі, хто не боявся сильних особистостей у себе в команді. Так, він міняв членів команди, мав розбіжності, по суті не мав опозиції, але в його оточенні були компетентні фахівці. Він правив понад 30 років і, по суті, задушив свободу преси, але саме за його правління була знищена корупція, а Сінгапур став передовою економікою світу. Це – велике економічне диво. Сьогодні Сінгапур, світовий фінансовий центр, країна з розвиненою інфраструктурою та нанотехнологіями. Всі ці досягнення пов`язані з ім`ям батька нації Лі Куан Ю.

Прості шляхи для створення дива

“Економічне диво” Сінгапуру відбулося лише через впровадження жорстких принципів.

Пунктом номер один у списку реформ стала тотальна війна з корупцією. Почалося все з встановлення чіткого законодавства, яке скасовувало всіляку двозначність у законах.  Значно підняли зарплати суддів, а представників старої суддівської системи, замінили кращі приватні юристи країни, які отримали освіту за кордоном.

Другим пунктом сінгапурської стратегії стало перетворення країни в світовий фінансовий і торговий центр. А також залучення іноземного інвестування. Сінгапурська влада робила все можливе. Для того, аби залучити іноземний капітал, вони вітали кожного інвестора, який був готовий створювати  виробництва на території країни. І це дало свої результати. Капітал прийшов. Іноземні транснаціональні корпорації почали вкладати свої гроші в маленьку, але перспективну країну.  Присутність західних інвесторів та великого капіталу в країні вплинули на курс освіти. Сінгапурське керівництво приклало чимало зусиль аби реформувати свою освіту на західний манер. Впроваджувалося навчання англійською мовою, результатом чого стало забезпечення громадян конкурентними на ринку працевлаштуванням, гарантувавши їм високооплачувану та гідну роботу. Через десять років  після освітньої реформи Сінгапур отримав покоління інноваторів, які впроваджували високі технології, розвивали економіку та суспільство. Успіх Сінгапуру можливо пояснити сталою політичною системою,  повною відсутністю корупції та креативним потенціалом населення.

Досвід для української землі

Україна могла б використати успішний досвід азійської країни. І це не про банальне перенесення сінгапурських принципів розвитку на українську політичну та суспільну систему. Слід взяти за основу тільки сам принцип, стратегію. У векторі боротьби з корупцією, залучення інвестицій та боротьби за інвестора. Також варто було б перейняти принципи реформування освіти.  Адже, знищення корупційної системи, чудовий інвестиційний клімат та висококваліфіковані кадри – є тим самим секретним рецептом, яким може скористатися наша країна.  Якщо Україні вдасться викорінити корінь зла – корупцію, посадити зерно освіти, та полити інвестиційним дощем, то через декілька десятиліть у країні виросте стійка, родюча економічна система. І наші сусіди будуть нам заздрити.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка