PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Автор: Назар Шимоне-Давида

Нова ціна на електромобілі: що подешевшає на 5-20 тис. євро

З 1 січня 2018 року скасовується ПДВ (податок на додану вартість) на електромобілі в Україні. Щоб говорити конкретно на скільки стане доступнішим електрокар, потрібно розглядати кожен автомобіль окремо. Якщо говорити про найпопулярніший електрокар в Україні – Nissan Leaf, який ввозиться із США, то вартість зменшиться майже на 17%. Але це може залежати від попиту, чим він більший, тим більша вірогідність підвищення ціни.

Якщо рахувати точно, то ціна на електромобілі зменшиться на 16,8%. Якщо розглядати Nissan Leaf, то вартість знизиться на €1000-1500, на більш дорожчі електрокари, ціна яких €30 тис., зниження може бути до €5 тис.,Tesla – до €20 тис.

Україна має 4 місце у світі по відсотковому приросту електромобілів. У 2017 році більше 3% всіх власників авто вибрали саме електрокари. Це великий показник. В порівнянні з Європою ми споживаємо більше таких авто, а з відміною ПДВ очікується бум у 2018 році.

Читайте: 5 найпопулярніших електромобілів в Україні

Європейці є більш консервативними людьми, які важче, ніж ми сприймаємо інновації. Інший фактор відсутності великої кількості електромобілів у Європі – немає груп людей, які активно проводять тест-драйви та докладно розповідають про переваги таких авто.

Побутує думка, що електромобіль купують заради економії чи екології. Як це не дивно, але такі думки вважаються неправильними. Їх купують через те, що вони зручніші, легші в управлінні. Головний мінус – не їздить на далекі відстані, але люди закривають на це очі. Близько 6 тис. власників в Україні зробили вибір на користь електромобілів.

В чому ж переваги? В першу чергу – динаміка електродвигуна. Звичайний двигун ніколи не зможе наздогнати електромобіль через свої фізичні можливості. Моменти прискорення в електромобілі набагато швидші, динамічніші, ніж у звичайному автомобілі. Друга перевага – вони тихіші. Третя – відсутність частого обслуговувати, не потрібно міняти масло. Четверта – економія. Ви сплачуєте за електроенергію, а це у 8 разів дешевше, ніж заправлятись бензином.

За останні 3 роки масовим явищем в Україні є придбання євроблях. Чи стануть електромобілі дешевше за євробляхи? Звичайно, ні. Кожен може купити автомобіль за €1-3 тис., точніше просто мати, бо це не є приватною власністю. В середньому електрокар можна купити за €15 тис. і він буде у вашій власності, не потрібно буде кожного року виїжджати за кордон для огляду авто. Якщо враховувати економію електромобіля, то проблема євроблях з відміною ПДВ на електромобілі невдовзі зникне.

Якщо порівнювати вартість електромобілів в Україні та Європі, то в певних країнах ця вартість була вищою, ніж у нас до прийняття відміни ПДВ. В Норвегії (але це не ЄС) немає ПДВ на електромобілі. Зараз там більше ніж 50% всіх автомобілів, які купуються – електрокари. В Польщі ПДВ взагалі становить 23%, у нас 20%. Тобто навіть тиждень тому в Україні новий автомобіль був дешевший. А тепер він стане на 16,8% ще доступнішим. При такому відсотку ПДВ як у Польщі виникає імовірність українських блях на дорогах ЄС.

Автор: Співзасновник Тесла Клуб Україна і платформи зарядних пристроїв Go-ToU.com

 

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка